Jump to content
Dogomania

Nesia już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

Jaka ja jestem niesłowna! Miałam już nigdy, nigdy... nie zakładać nowych wątków. Nie z lenistwa, tylko z braku czasu, gdyż Białogonki i ich wątki pochłaniają mnie bez reszty. No ale co mam zrobić gdy dowiaduję się o takim "śmietnikowym" małym nieszczęściu...

 

Zadzwoniła do mnie pewna osoba i opowiedziała mi o suni mieszkającej w śmietniku firmy w której ta osoba pracuje.

20150815_122459.jpg

 

Sunia w maju urodziła w tym śmietniku małe i ta Pani znalazła wszystkim domy.

Z_mam.jpg

 

Niestety dla suni nic nie udało się znaleźć. Pani dokarmia sunię gdy tylko jest w pracy, ale teraz wyjeżdża do sanatorium na trzy tygodnie i sunia zostanie sama. Na dodatek właściciel terenu na którym jest owa firma planuje likwidację tego śmietnika- jedynego domu jaki ma sunia. Ma to być na dniach, czyli jak już Pani będzie w sanatorium . Sunia pilnuje tego "swojego domu" bardzo i czuje się w nim bezpiecznie. To podwójny dramat dla niej- zostanie bez jedzenia i bez przysłowiowego dachu nad głową. Przy suni zaczynają kręcić się adoratorzy, a to oznacza, że niedługo mogą być kolejne małe... :(

 

I co począć z tą bidusią... Do Białogonkowa nie mogę jej wziąć, bo Białogonki jej nie zaakceptują.

Proszę o rady i pomoc dla suni. Ta bezimienna sunia na dniach zostanie nawet bez swojego śmietnika. Jest maleńka, myślę, że waży ok. 6-7kg. Trochę płochliwa, ale tylko na początku.

Próbuję załatwić jej choć sterylizację, ale co potem? Gdzie pójdzie po zabiegu... przecież nie do śmietnika (którego może już nie być.)

 

Wspólnie pomogliśmy już wielu psiakom... wierzę że jeszcze tym razem znowu się uda. Może maleńka sunia, przy naszej skromnej pomoc ma szansę na dom.

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skarbonka Nesci :)

 

Stałe deklaracje :

 

* Ciocia Ania75 ( 20 zł) - 20zł(IX)

* Ciocia Dorcia2 ( 20 zł ) -  20zł(IX), 20zł(X)

 

 

 

Inne wpłaty do skarbonki :

 

* z wątku Pysi - 266.01 zł

 

 Razem wpływy ( wpłacone deklaracje i inne wpłaty) :

 

326.01  zł

 

***************************************************************************************

 

Wydatki :

 

* 34 zł - 2 smycze

* 81 zł - szczepienie przeciw wściekliźnie i czip

* 85 zł  - powinno być na szczepienie Nesi ale poszło na opał dla Białogonków ( na prośbę P. Danusi opiekunki Nesi :) )

 

Razem wydatki :

 

200 zł

 

 

Stan skarbonki (wpływy minus wydatki) Nesci na dzień 12.10.2015r wynosi 126.01 zł

Link to comment
Share on other sites

Jestem u suni. Nawet gdybym chciała wziąć ją na tymczas to transport kosztowałby masakrycznie. Może ktoś bliżej się znajdzie...

Hym... masa ludzi teraz się przemieszcza bo przecież kończą się wakacje . Może znajdzie się dobra dusza która "podrzuciła" by maleństwo, skoro DT oferujesz :). Szkoda tylko że pani nie pomyślała wcześniej o sterylce zanim kolejne szczeniaki "poszły w świat :(.

Link to comment
Share on other sites

PACZEK - do mnie to jest jednak ponad 700 km. Borąc pod uwagę, że sunia będzie prawdopodobnie niedługo po sterylce to stres dla niej ogromny...

 

Na razie na szybko udało się naleźć dla suni miejsce. Co prawda bardzo awaryjne ale jednak. Niestety jest to kojec i buda. Są wolontariusze i dużo spacerów. W mieju bardzo solidnym, tam był ostatnio nasz Skubi, zanim trafił na domowy tymczas. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby suni w domu, nawet na tymczasie domowym że o DS nie wspomnę ale jeśłi nie będzie nic a ona miałabym wylądować na ulicy to chyba moja opcja jest lepsza...   

 

Może jednak uda się i jakimś cudem znajdziemy dla suni coś lepszego?

Link to comment
Share on other sites

Hym... masa ludzi teraz się przemieszcza bo przecież kończą się wakacje . Może znajdzie się dobra dusza która "podrzuciła" by maleństwo, skoro DT oferujesz :). Szkoda tylko że pani nie pomyślała wcześniej o sterylce zanim kolejne szczeniaki "poszły w świat :(.

 

Paczek, czy masz możliwość dobrego zaopiekowania się sunią przez dwa tygodnie od Jej sterylizacji, czyli od przyszłego wtorku? Bo po tym czasie wzięłabym sunię na DT (za zwrotem ewentualnych kosztów leczenia weterynaryjnego. Żywienie i przysmaki będą w mojej gestii) :)

Link to comment
Share on other sites

Paczek, czy masz możliwość dobrego zaopiekowania się sunią przez dwa tygodnie od Jej sterylizacji, czyli od przyszłego wtorku? Bo po tym czasie wzięłabym sunię na DT (za zwrotem ewentualnych kosztów leczenia weterynaryjnego. Żywienie i przysmaki będą w mojej gestii) :)

Niestety :( mam sunię "wyjętą" z niby lasu z pięcioma szczeniakami :( . A gdzie fizycznie sunia przebywa ? Może nie u mnie ale jeśli gdzieś w okolicach Krakowa to może coś przez FO bym znalazł .

Link to comment
Share on other sites

Niestety :( mam sunię "wyjętą" z niby lasu z pięcioma szczeniakami :( . A gdzie fizycznie sunia przebywa ? Może nie u mnie ale jeśli gdzieś w okolicach Krakowa to może coś przez FO bym znalazł .

Sunia jest niedaleko od Ciebie, w Kielcach; skombinuj DOBRE miejsce od najbliższego wtorku na 2 tygodnie, po tym okresie Ją przejmę na DT.

Link to comment
Share on other sites

Paczek, czy masz możliwość dobrego zaopiekowania się sunią przez dwa tygodnie od Jej sterylizacji, czyli od przyszłego wtorku? Bo po tym czasie wzięłabym sunię na DT (za zwrotem ewentualnych kosztów leczenia weterynaryjnego. Żywienie i przysmaki będą w mojej gestii) :)

Niestety :( mam sunię "wyjętą" z niby lasu z pięcioma szczeniakami :( . A gdzie fizycznie sunia przebywa ? Może nie u mnie ale jeśli gdzieś w okolicach Krakowa to może coś przez FO bym znalazł .

 

PACZEK - do mnie to jest jednak ponad 700 km. Borąc pod uwagę, że sunia będzie prawdopodobnie niedługo po sterylce to stres dla niej ogromny...

 

Na razie na szybko udało się naleźć dla suni miejsce. Co prawda bardzo awaryjne ale jednak. Niestety jest to kojec i buda. Są wolontariusze i dużo spacerów. W mieju bardzo solidnym, tam był ostatnio nasz Skubi, zanim trafił na domowy tymczas. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby suni w domu, nawet na tymczasie domowym że o DS nie wspomnę ale jeśłi nie będzie nic a ona miałabym wylądować na ulicy to chyba moja opcja jest lepsza...   

 

Może jednak uda się i jakimś cudem znajdziemy dla suni coś lepszego?

Twoja opcja jest jest dobra dla suni (oczywiście DT czy DS byłby znacznie lepszą opcją ;)  ).  Może jednak skupić się na transporcie a sterylkę zrobić u Ciebie :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...