Jump to content
Dogomania

Lejla już w nowym domku!


aniah

Recommended Posts

Lejla wszystkich wita :)


DSC_9128.JPG


Lejla to młodziutka, około roczna sunia. Jest niewielka - ma ok. 37 cm w kłębie. W schronisku sporo straciła na wadze - aktualnie waży ok. 5-6 kg. Jest bardzo przyjaźnie nastawiona do całego świata; zarówno do ludzi jak i do psów. Do każdej napotkanej osoby podchodzi i chce być głaskana. Z większością psów dogaduje się bez problemu. Widać po jej zachowaniu, że jest jeszcze szczeniakiem - lubi się bawić, a przy tym potrafi podgryzać. Z tego powodu lepiej, żeby w przyszłym domu nie było małych dzieci. Na smyczy przez większość czasu chodzi ładnie. Ma krótką, łatwą w pielęgnacji sierść.


Kontakt: 514324200, [email protected]


DSC_9135.JPG


DSC_9125.JPG


Więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Lejla51815Rok37CmOk6Kg29072015AniaHyrnik#

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj był mój pierwszy spacer z Lejlą ;) Już w boksie ucieszyła się na mój widok, a zaraz po wyjściu chciała się bawić. Uwielbia pieszczoty, do każdego chętnie podejdzie ;) Na spacer poszłyśmy razem z Toro, którego co chwilę zachęcała do zabawy, choć ten nie zwracał na nią większej uwagi. Na smyczy szła ładnie, chociaż miała "zrywy", w czasie których podskakiwała, wyrywała do przodu itp.

Niestety mało je. W boksie ma praktycznie pełną miskę. Do parówek po czasie się przekonała, ale puszki już nie chciała :( Trochę to martwiące, ale mam nadzieję, że dzięki spacerom, będzie coraz lepiej ;)

Nauczyła się dzisiaj całkiem nieźle reagować na imię, ale nie była parówkami zainteresowana na tyle, żeby nauczyć się siadać :D

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zaczęłyśmy od porcji kurczaka. Tym razem jadła chętniej, choć nie ode mnie, a od Pana Darka ;)

Potem spacer wzdłuż byłych torów. Lejla szła grzecznie przy nodze, a gdy wyrywała się do przodu, to reagowała na moje poprawki. Niestety zrobiła się nachalna w stosunku do towarzysza Toro - co chwilę go podgryzała :D Jemu się to nie bardzo podobało, a warknięcie wcale nie pomogło. Potem jeszcze kilka psów chciała tak pozaczepiać, które na szczęście nie zwróciły na to uwagi.

Po powrocie do schroniska usiadłyśmy sobie w cieniu i dałam jej do zjedzenia resztę kurczaka. Najpierw nie była nim w ogóle zainteresowana, ale po czasie sama podeszła do miski i wszystko wsunęła :) Uczyłyśmy się też imienia, co idzie nam coraz lepiej i próbowałyśmy komendy siad - próbowałam na wszystkie sposoby, żaden jak na razie nie działa (naciskanie na tyłek uważa chyba za zabawę, bo zaczyna mnie podgryzać). Ale kiedyś na pewno nam się uda ;)

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie zdążyłam się z Lejlą porządnie zaprzyjaźnić - poszła dzisiaj do domku :) zamieszka w Wojkowicach z 83-letnią Panią. Przyjechała po nią jej córka z mężem i mówili, że gdyby coś się stało, to się dziewczyną zaopiekują. Trzymam za słowo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...