Jump to content
Dogomania

Wścieklizna - szukac pomocy? Proszę o pomoc.


maltanka1991

Recommended Posts

Witam, wczoraj moja koleżankę ugryzł pies w łydkę. Właściciele twierdzą, że pies był szczepiony. Piłyśmy później wode z tej samej butelki kilkakrotnie. Czy jest ryzyko, że jeśli doszło do zakażenia wścieklizną u niej, mogła mi przekazać wirusy wraz ze śliną która została na butelce? Czy szukać pomocy u lekarza czy nic mi nie grozi? Błagam, pomóżcie , bo zwarjuje. :(

Link to comment
Share on other sites

Należy na własne oczy zobaczyć zaswiadczenie o szczepieniu,a kolezanka powinna dostać zastrzyk p/tężcowy.Jeśli zaświadczenia nie ma,zaklada się,że pies moze być chory i wdraza procedury np.obserwacja weterynaryjna i ewentualne szczepienie osoby pogryzionej.
p.s - dlaczego zakladasz drugi temat?W poprzednim watku dostałas odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Witam, wczoraj moja koleżankę ugryzł pies w łydkę. Właściciele twierdzą, że pies był szczepiony. Piłyśmy później wode z tej samej butelki kilkakrotnie. Czy jest ryzyko, że jeśli doszło do zakażenia wścieklizną u niej, mogła mi przekazać wirusy wraz ze śliną która została na butelce? Czy szukać pomocy u lekarza czy nic mi nie grozi? Błagam, pomóżcie , bo zwarjuje. :(

tak szybko wirus wścieklizny nie namnaża się,więc spokojnie(co najwyżej możesz się zarazić wirusem zap.wątroby )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...