Jump to content
Dogomania

Szczeniak boi sie samochodów.


Swierszczyk

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z moim 5 miesięcznym szczeniakiem rasy Staffordshire Bull Terrier. Problem wygląda następująca , gdy wychodze z nia na spacer z dala od aut jest ok , zawsze idzie tam gdzie ja chce nie ciągnie ,w skrócie zero problemu lecz gdy usłyszy hałas z samochodów lub inny głośny dźwięk zaczyna uciekać , wyrywać się , nie chce dalej iść i kładzie się. Sprawia mi to kłopot ponieważ mieszkam w mieście i boje sie o jej zdrowie poniewaz zazwyczaj zaczyna sie dusic. Bardzo prosze o pomoc.

 

 

 

 

 

 

Mateusz S.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy w ogóle pies pierwszy raz zobaczył ulicę i jeżdżące samochody? Bo to wygląda na brak podstawowej socjalizacji z otoczeniem.

 

Spróbuj w domu puścić psu dźwięki ulicy, silników i klaksonów, zobacz, czy zrobi to na nim wrażenie. Powinieneś też moim zdaniem stopniowo przybliżać psa do źródła lęku. Czyli nie od razu iść z nim na chodnik przy ruchliwej ulicy, ale wybrać najpierw taką mniej uczęszczaną, ustawić się z psem w pewnej odległości, gdzie jeszcze się nie boi i tam się z nim bawić, ćwiczyć komendy itd. i stopniowo zbliżać się do ulicy. Jeżeli pies zacznie się bać - cofnij się trochę i powtarzaj wszystko od początku.

Takie odwrażliwianie powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

witam.

 ja tez mialam problem ze swoim rottkiem, ktory bal sie samochodow jako szczenie. socjal z otoczeiem tak na dobra sprawe zaczal od 4 miesiaca wiec o wiele za pozno. dodam, ze nie byla to moja opieszalosc tylko hodowcy.. odczulanie polegalo na tym, ze wychodzilam na spacery przy ulicy wczesnie rano i pozno wieczorem wtedy gdy ruch uliczny byl mniejszy. podzialalo. teraz pies nie zauwaza jadacych aut. Bal sie tez oczywiscie wsiadac i podchodzic do stojacych aut.... teraz kojaza mu sie z wycieczkami wiec tez juz nie ma klopotu. wskakuje do bagaznika, wchodzi z checia do autobusu bo wie, ze bedzie fajnie jak wysiadziemy :)

Link to comment
Share on other sites

Fajna agentka :) Tylko 2 małe uwagi - pilnuj smyczy, bo chwilami tak Ci wisi, że mało brakuje  żeby pies w nią wdepnął, jak Ci się trafi nadpobudliwy świrek, to się na bank poplącze. I jak uczysz komend głosowych wspomagając się optyką, to najpierw głosowa, potem optyczna (patrz fotel) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...