Jump to content
Dogomania

Uciążliwe spacery


ola1122

Recommended Posts

Jestem właścicielką 5 miesięcznego owczarka szkodzkiego collie. Abi na podwórku nie jest zbytnio lękliwa, chętnie się bawi. Inaczej sytuacja wygląda na spacerze. Na spacer wychodzi chętnie, ale idzie,idzie  potem podwija ogon  (czasami kładzie się też na ziemię) i chce uciekać w stronę domu. Czasami robi to jak za ogrodzeniem szczekają na nią jakieś psy, jak coś jedzie, jak jest jakiś nieznany hałas albo jak ktoś coś głośno zrobi w mijanym przez nas ogrodzie. Jak rozwiązać ten problem ,aby można było normalnie spacerować z Abi i  nie zawracać do domu po 400m ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja mam nieco odmienny problem.Moj 6 miesieczny Owczarek niemiecki jest paskudnie nie grzeczny na spacerach: gryzie smycz, ciagnie tam gdzie wlasnie chce isc. W miare spokojnie idzie tylko wtedy gdy trzyma smycz w pysku co wyglada tak jak by to on prowadzil mnie na spacer. Czesto gdy mu sie cos nie podoba staje w poprzek przed moimi nogami I gryzie moje buty. Na dodatek skacze do ludzi I psow chce sie ze wszystkimi witac, Skacze do rowerzystow I przejezdzajacych samochodow. Juz mnie rece bola od ciaglego powstrzymywania go. Juz czasami nie wiem co robic. Ma obroze dlawikowa ale ziaje I prze do przodu. Wyjscie z nim do miasta to koszmar. Wazy juz 25 kg wiec jest z czym walczyc.

Poza tym ostatnio zauwazylam ze wystawia siusiaka. Myslalam ze robi to bo chce wyjsc sie zalatwic ale to nie ma z tym zwiazku. Robi to takze wtedy gdy sie bawimy lub wykonuje jakies moje polecenia. Czemu tak sie zachowuje ? Co z tym robic ?

Link to comment
Share on other sites

z siusiakiem nic nie zrobisz, przywyknij.

 

a na spacery zabieraj ze sobą piłkę na sznurku i psie smakołyki. może to być nawet drobniutko pokrojona parówka, tak zeby pies miał ją dosłownie na jedno połknięcie bez gryzienia. skupiaj psa na sobie i nagradzaj zabawą albo właśnie żarciem. wymagaj siadania/warowania w obecności innych psów, jak jedzie rowerzysta, jak idą ludzie, przed przejściem dla pieszych czy co 5-10 Twoich kroków (pies idzie przy nodze i ma siąść bez Twojego słowa jak tylko się zatrzymasz). nie siłuj się z nim, bo nie dasz rady. miej długą smycz i jak widzisz, ze pies zaraz zacznie ciągnąć w jakąś stronę to piśnij i biegnij w drugą, bez ciągnięcia psa za sobą (po to Ci właśnie dłuższa smycz). jak psiak Cię dogoni to wtedy pochwal go, wyciągnij piłkę i pobaw się z nim przez chwilę. ucz go, że współpraca z Tobą się opłaca, Ty jesteś najlepszym co może go na spacerze spotkać, to u Ciebie jest żarcie, zabawa, mizianko, u Ciebie jest ciekawie. a reszta to jedynie tło i nie ma co się tym zajmować.

jak nie będziesz tego robiła to pies będzie Cię po prostu olewał i traktował jak obciążnik na drugim końcu smyczy. Owczarek niemiecki potrzebuje przede wszystkim zajęcia umysłowego, ćwiczeń z posłuszeństwa, aportowania i to musisz mu zapewnić, bo inaczej nigdy go nie ogarniesz. a Twój pies wcale nie jest niegrzeczny, on po prostu jest niewychowany. a dławik mu zdejmij, bo on sobie zrobi krzywdę jak będzie tak w nim ciągnął. on jest do korekt, krótkich i chwilowych, używany razem z obrożą, a nie sam sobie.

a nie masz gdzieś w pobliżu jakiejś psiej szkółki? brak Ci podstawowej wiedzy i przydałby Ci się trener, który pokaże jak z psem pracować. choćby godzina indywidualnych zajęć by tu mogła zdziałać cuda jeśli byś zaleceń przestrzegała i sumiennie ćwiczyła.

 

a ile w ogóle czasu poświęcasz psu? na spacery, na zabawę, na pracę?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...