Jump to content
Dogomania

Wybór trymera - co polecacie?


Saphira89

Recommended Posts

Witam :)

 

Przeczytałam kilka tematów, ale nadal jestem w kropce. Mój pies to mieszkanka płochacza niemieckiego, ma półdługą, gęstą sierść. Do tej pory radziłam sobie pseudofurminatorem z trixie (ale mam chyba za mały rozmiar) i filcakiem, jednak co tu dużo pisać - szału nie ma :P

Kiedyś ktoś na tym forum polecał mi trymer hakowy i teraz moje pytania do was, czy trymer hakowy sprawdzi się na tego typu sierści i najważniejsze jaki w miarę niedrogi polecacie. 

 

 

n1YMxjZ.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzięki :) właśnie przeglądam wujka google  :P chyba najpopularniejsze są te z firmy MARS, zrobiłam przegląd w sklepach zoologicznych (poszalałam - mamy dwa) w jednym jest dużo trixie: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=18707a w drugim był oster 

ogólnie myślałam kupić coś do 100 zł, naczytałam się tyle o rozstawie ostrzy i ich ilości, że mam totalny mętlik w głowie :) 

 

Czyli tymi z trixie w ogóle nie zawracać sobie głowy? 

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedzi :) gdyby nie wy to pewnie kupiłabym kiepski z trixie i później tego żałowała. 

ten Oster akurat stówkę kosztuje u mnie w zoologu, w necie widzę taniej :P ale z przesyłką na jedno wyjdzie, to chyba taki: http://www.groomershop.pl/pl/p/Oster-trymer-COARSE-10-hakow-MODEL-310/1526pójdę go jeszcze raz lepiej obejrzeć.

Najbardziej skłaniam się jednak do zamówienia Marsa :)

 

Byłam jeszcze raz obejrzeć ostera, ale wydaje mi się za mały i chcę zamówić marsa, :p ale widzę, że są 3 linie home/plasik/drewno, one różnią się tylko wizualnie? :P 

Link to comment
Share on other sites

hm niestety post pod postem ale coś nie działa mi edytowanie 

miałam już wam nie zawracać głowy.... aż mi głupio tak się ciągle pytać :p ale znowu mam dylemat odnośnie rozstawu ostrzy w trymerze... jaki jest lepszy 1,5mm? czy 4 mm? jeden oster który mi się podoba ma właśnie ostrza ustawione co 4mm... to nie jest za dużo? chwyci to włosy? znowu coat king marsa na którego patrze ma 1,5 mm.... już nawet filmiki na YT obejrzałam ... i opinie na zagranicznych forach poczytałam :D 

chyba jestem nienormalna, że mam taki problem z kupowaniem trymera .... 

Link to comment
Share on other sites

Szerokość ostrzy - należy dobrać do długości i grubości włosa.

Nie zapominaj, że w codziennej pielęgnacji potrzebny jest też trymer prosty, który usuwa martwe włosy,

hakowy przede wszystkim podszerstek. Moja sunia po pierwszym czesaniu hakowym była o połowę

lżejsza i szczuplejsza ;) bo pańcia wpadła w szaleńczy zachwyt nad urządzeniem. Także miej i to na uwadze :)

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

dzięki Gusiaczek :) mnie mylą opisy przy osterach, z tego co zauważyłam są 3 modele, ten który jest u mnie w zoologu wg. opisu na stronie producenta jest przeznaczony dla psów małych i średnich poniżej 12 kg ... (moja ma 25 kg) ale w opisie wymieniono setery... drugi przeznaczony jest dla psów bardziej krótkowłosych takich jak beagle i labradory (moja aż tak krótkiej sierści nie ma) a trzeci z kolei dla psów większych które maja powyżej 12 kg (to ten o rozstawie ostrzy co 4 mm) i wymienione w opisie rasy to nowofundlandy i szetlandy .... i weź tu człowieku bądź mądry, chyba już nie będę kombinowała więcej i zamówię jakiegoś klasycznego marsa z tym mniejszym rozstawem ostrzy :P jak nie trafię to już trudno, sprezentuję komuś a sobie kupie inny :P tragedii nie będzie.

 

heh mój pies po zimie wygląda jak tłusty niedźwiedź ... raz stwierdziłam, że się przypasła :P ciągałam ją na dłuższe spacery tzn tak po min. 12 km dziennie :D - nie powiem pies był bardzo zadowolony - pańcia mniej :D a tu się okazało, że ta cała "grubość" to futro .... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Troszkę spóxniona odpowiedx, ale...czy rozstaw haków nie będzie zbyt mały? Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z zakupu, ale gdyby jednak nie sprawdzał się, proponuję wybrać się z psem do groomera i poprosić o poradę. Jak szukałam odpowiedniego trymera, też miałam mętlik i nie wiedziałam, na co się zdecydować. Pomogła pani z salonu- sprawdziła na psie, co najlepiej się nada, podpowiedziała, gdzie można tanio kupić, a nawet pokazała, jak używać :)

Przy okazji; czym różni się MARS od tańszych odpowiedników?

Link to comment
Share on other sites

Nadira - no cóż już zamówiony, mam nadzieję, że nie będzie źle, ona aż tak super grubej/ gęstej sierści nie ma w sumie ciężko mi ją określić :P coś jak golden w dotyku, a z salonem i psim fryzjerem z prawdziwego zdarzenia to u mnie w mieście problem.... jak pytałam się babki, która strzyże psy u nas :p to nic mi nie powiedziała i nie doradziła, a w zoologicznym to już w ogóle patrzyli na mnie jak na zjawisko :D heh 

Link to comment
Share on other sites

  jak czekolada od czekoladopodobnych ;)

smak niby ten sam

A tak konkretnie? Jeżeli chodzi o czekoladę i wyroby czekoladopodobne- mogę porównać składy i widzę konkretne różnice ;)

Planowałam kupić właśnie Marsa, ale na wystawie pan przekonał mnie do innej firmy ( o połowę tańszy Artero). Z wyglądu identyczne, twierdził, że płaci się za firmę niby. Jak dotąd jestem z zakupu zadowolona, ale zastanawiam się, czy może oryginał nie byłby jeszcze lepszy?

 

Nadira - no cóż już zamówiony, mam nadzieję, że nie będzie źle, ona aż tak super grubej/ gęstej sierści nie ma w sumie ciężko mi ją określić :P coś jak golden w dotyku, a z salonem i psim fryzjerem z prawdziwego zdarzenia to u mnie w mieście problem.... jak pytałam się babki, która strzyże psy u nas :P to nic mi nie powiedziała i nie doradziła, a w zoologicznym to już w ogóle patrzyli na mnie jak na zjawisko :D heh 

Ja szczęśliwie trafiłam na super babeczkę w salonie- cieszyła się, że może pomóc mimo tego, że uprzedzałam, że nie będziemy korzystać z usług :) A w zoologicznych to samo, co u Ciebie- wielkie zdziwienie i patrzenie jak na wariatkę, co wymyśliła sobie niestworzone rzeczy :o

Link to comment
Share on other sites

to miałaś szczęście z tą babeczką :) ja się totalnie nie znam na trymerach :p nie mam pojęcia czym się jeden od drugiego pod względem jakości ostrzy różni :P stwierdziłam, że biorę ten bo wszyscy polecają Marsy, na Artero nawet nie patrzyłam - mój błąd... ogólnie najpierw spodobały mi się Ostery (ze względu na wykonanie, wszystko metalowe) 

teraz i tak za późno na zmiany :D czekam na przesyłkę i śmiać mi się chce bo na stronie poczty polskiej przypisali jej gabaryt XXL - trymer na mamuta mi przyślą ? wow :P 

Link to comment
Share on other sites

Rano w końcu doszedł nasz trymer :) chyba dobrze wybrałam, po 5 minutach czesania psa pełno kłaków :D szkoda, że nie zrobiłam foty, zawsze męczyłam się z tydzień zanim ją jakoś porządnie "odkłaczyłam" teraz będzie dużo wygodniej i szybciej. 

jedna rzecz mnie tylko trochę zdziwiła ale to nie wina trymera, otóż moja Tori ma na ogól sierść miłą w dotyku, nie za miękką ani nie za twardą, taką w sam raz :P a teraz po wyczesaniu trymerem sierść zrobiła się dziwnie szorstka :P jakbym głaskała jamnika szorstkowłosego... 

 

Później  jak zrobię to wrzucę jakieś fotki :) 

Link to comment
Share on other sites

Hm chyba masz racje, włosy z sierści okrywowej są trochę przycięte i pewnie dlatego wydaje się bardziej szorstka, nie zwróciłam na to wczoraj uwagi.... 

ogólnie dla mnie to nie wada, wolę ją w krótszym wydaniu :P zresztą pewnie nie umiejętnie ja wyczesałam za pierwszym razem.

Sam trymer jest super, porządnie wykonany, psica bardzo chętnie dała się wyczesać, nawet psiak sąsiadki (mieszanka z yorkiem) nie uciekał, jeszcze przetestuje na moim kocie (chociaż on chyba ma za krótkie futro) :P 

podsumowując zakup uważam za udany :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...