Jump to content
Dogomania

wyzel i husky


agacia

Recommended Posts

Witajcie milosnicy wyzlow:) 8) Mam zamiar kupic sobie drugiego psa i marzy mi sie wyzel weimarski.Czy myslicie,ze jest to dobra rasa do towarzystwa dla husky? I czy moglibyscie mi powiedziec cos o tej rasie,bo niestety o wyzlach pojecie mam niewielkie. :wink:

Z gory dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

Mam weimara, ale nie wiem czy pasuje do huskiego bo nie znam huskich :):D

Mój wychowuje się z pudlem heeh więc ...:D

O rasie (a raczej bardziej o moim, bo nie znam dobrze żadnych innych weimarów)

Pies potrzebujący "biegania i myślenia", bardzo aktywny. Pies mocno związany z właścicielem, potrzebujący kontaktu z właścicielem - taka przylepa. Baaaardzo zabawowy i wesoły.

Ogólnie pies lubiący pracę najlepiej fizyczną+umysłową.

Poodobno samce mogą mieć skłonności do dominacji w kontaktach i innymi piechami, ale ja u mojego czegoś takiego narazie nia zauważyłam (skończył rok). Z sytuacji konfliktowych zawsze się wycofuje, w ogóle trudno go wyprowadzić z równowagi. Nigdy nie widziałam żeby coś sam prowokował. Ale on jeszcze dojrzewa więc może się zmienić.

Ja jestem bardzo zadowolona ze taką rase wybrałam:-) :D

Pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

Ja chce kupic suczke.Wprawdzie nie w najblizszym czasie,ale moze za rok. Jesli chodzi o ruch to nie ma problemu,bo moja Azja tez go duzo potrzebuje,wiec jeden czy dwa psy do wybiegania to zaden problem. Tylko z haszczakami jest taki problem,ze ciezko im sie dogadac z innymi zwierzetami takimi jak konie ,kury,kroliki itp... Bardzo lubia potraktowac je zabkami i jest to wrecz u nich nie do opanowania. Chcialabym za okolo 2 lata przeprowadzic sie na wies i juz sie obawiam o zycie tamtejszych zwierzat.Czy weimar nie stanowilby dla nich zagrozenia? Bo moj husky na pewno :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz to pies myśliwski instynkt łowiecki na pewno ma, więc jakaś reakcja na zwierzynę u niego będzie, raczej nie będzie obojętny na kury króliki itp...A jak będzie reagował to pewnie zależy od osobnika i wychowania, szkolenia - przecież myśliwy wyżła odwoła w każdym momencie nawet jak mu coś śmiga sprzed nosa. On ma pokazać ewentualnie przynieść a nie sam upolować.

Mój z końmi spokojnie się dogaduje (może dlatego że takie wielkie:-), ale pewne papużki chyba chciał zjeść a pewnego szczura zagonić na śmierć:) ;-)

Nie wiem jak to dokładnie jest, ale ja bym wyżłowi (szczególnie młodemu)w sprawach zwierzątkowych nie ufała:-)

Link to comment
Share on other sites

Jednak nie ma to jak solidny plot :wink: A wyzla chce glownie dla tego.zeby biegl przy koniu,a moja huska chociaz kochana to jednak sie do tego nie nadaje. Jak kon sobie stoi sam to jest spokojna,ale jak ja siedze na koniu to robi sie strasznie zazdrosna,chociaz nie sadze zeby jej sie podobalo jakbym na niej usiadla :wink:

A weimary sa cudowne 8) Czy moglbys mi polecic jakas hodowle?

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, mam weimara i jeszcze 5 psów (w różnym wieku i wielkości) do tego kota i konia. Mieszka na wsi.

Moja wyżełka ma nieco ponad rok. Dogaduje się bez problemu ze wszystkimi zwierzętami. Biega na spacery z koniem. Weimary nie mają instynktu zabijania, przyzwyczaisz go do wszystkich zwierząt. Choć może być tak, że podzieli je na swoje (nie rusz) i obce (goń), bo psy często tak robią.

Będzie dobrym towarzystwem dla husky, podobne wzrostem więc będzie równowaga sił, lubią biegać itp. Nie wiem tylko jak wpłynie na nie różnica wieku.

Co do charakterku weimarów. Dominujący ale nie agresywny, wolą zająć Twoją kanapę niż np. warczeć przy jedzeniu.

Jako szczeniaczki bywają to przewrażliwione sierotki:) "OJ ten wielki okropny pies mnie popchnął!" i już siedziała między moimi nogami. Na drodze wiele przeszkód nie do przejścia "Najlepiej weź mnie na rączki, bo te krzaki kłują". Innymi słowy jako szczeniak bała się psów, nie chciała bawić się z obcymi psami. Tuliła się do ludzi i właściwie robi to nadal:) Ale wyrastają na świetne, silne zdrowe psy.

Są uparte i próbują omijać polecenia właściciela. Trzeba poświęcić trochę czasu na wychowanie (ale husky to też przecież nie aniołki). Instynkt odzywa się w lesie na widok saren itp. ale z tym też nie mam zbytnich problemów, chwilę pogoni i zazwyczaj daje się odwołać (nie to co beagle, który idzie po tropie kilka godzin). Jest psem kontaktowym i stara się nie gubić opiekuna.

Jedyne co mogę swojej wyżełce zarzucić to brak wyczucia i delikatności. Potrafi wpaść na człowieka z pełnym impetem, próbuje skakać po ludziach albo i czasem "wpakować" się na kolana:) Ale to jeszcze takie duże dziecko, weimary późno dojrzewają.

Link to comment
Share on other sites

Mój tak samo robił. Jak konie chodziły to wszystko ok ale jak tylko Pancia siedziała w siodle to dostawał głupolca (czytaj: chciał też być w siodle:-) ) Zero agresji, tylko chciał wskoczyc do mnie, co się koniom oczywiście nie podobało:-) Ale mysle ze to kwestia nauki. Ja niestety przestałam jezdzic konno:-(

Z tym brakiem delikatności mój też tak ma. Ostatnio mi prawie zęba wybił (zabawy zpiłką:-):D)

Kanapę moją już zajął (za przyzwoleniem) :-) próbuje zajmowac też inne ale jak narazie bez skutku :D

Z tego co mi się w nim nie podoba - nie mogę go zostawić samego w obcym miejscu, nawet z innymi ludżmi lub psami:-( Taki koncert urządza wtedy że :o

Podam ci linki hodowli na prv:-)

Pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

Moja Azja ma juz(a moze dopiero) 7 lat,ale nie przeszkadza jej to zeby bawic sie z innymi psami. Chociaz jest najstarsza w gronie psow z ktorymi sie spotyka to na pewno jest najmniej powazna. Wlasciwie juz jestem zdecydowana na weimarka :D Teraz pozostaje tylko wybrac hodowle,pojechac,zobaczyc,zakochac sie i zabrac do domku 8)

Link to comment
Share on other sites

Cze ja mam husky a moj tata wyzla (co prawda niemieckiego), ale prawda jest taka, ze psy swietnie do siebie pasuja pod wzgledem temperamentu. Problem moze byc z instynktem mysliwskim, ktory u wyzla jest bardzo rozwiniety a i husky tez lubi sobie polowac. Wyzel mojego ojca wchodzi do lasu i znika, o dziwo husky trzyma sie blizej na spacerach niz wyzlica. Ja bym do hasiora raczej polecala jakiegos owczarka.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam wyżłów niemieckich, ale weimary są w lesie kontaktowe. Moja czasem pogoni chwilę jekieś sarny ale szybko wraca. Po samych tropach nie biega (w odróżnieniu od beagle, która w lesie znika na parę godzin). Oczywiście to też trochę kwestia wychowania. Weimary raczej trzymają się właścicieli na tzw. odległość wzroku. Ja mam swoją weimarkę rok, ale wiem, że jej hodowca też nie ma problemów z uciekaniem.

Co do zostawiania psa - mojej nawet w domu nie mogę zostawić samej, bo albo zacznie wyć albo zrobi demolkę, ale gdy jest z innymi psami jest wszystko ok.

Z końmi nie miałam większych problemów. Wchodzi do boksu, przygląda im się na pastwisku. Tylko muszę uważać żeby jej czasem nie zdepnąć, bo jeszcze nie rozumie, że z koniem jest trochę inaczej niż z psami i czasem przebiega nam tuż przed nosem:) Uwielbiam galopować sobie po łącze i przyglądać się jak swobodnie biegnie obok!

A tak na wszelki wypadek przypominam wszystkim chętnym na takie harce, że pies musi być przygotowany kondycyjnie. Dawka ruchu musi być zawsze dostosowana do wieku, kondycji i trybu życia psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mój wyżeł wspaniale "dogaduje " się z husky. Temperamenty mają naprawdę podobne. Początkowo obawiałam się czy stanie się trochę nieposłuszny jak jego koleżanka, ale jest odwrotnie. Mój szybciej wraca i prowadzi za sobą husky. Mogłyby się bawić całymi godzinami.
[IMG]http://i256.photobucket.com/albums/hh200/Dosa99/P2150129.jpg[/IMG]

Takie są szybkie w swojej zabawie, że trudno je sfotografować.
Wychodzą same ogonki.

[IMG]http://i256.photobucket.com/albums/hh200/Dosa99/P2150130.jpg[/IMG]

poucinane głowy, co widać...

[IMG]http://i256.photobucket.com/albums/hh200/Dosa99/P2150131.jpg[/IMG]

[IMG]http://i256.photobucket.com/albums/hh200/Dosa99/P2150127.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...