Jump to content
Dogomania

Tania, dosyć dobra karma dla labradora? Pomóżcie.


ania_pelka

Recommended Posts

[quote name='DoggyStyle']Labek chyba powinien też jeść sporo domowego jedzenia, przygotowanego specjalnie dla niego. A co do suchej karmy, to możesz sobie sprawdzić jeszcze taste of the wild - dobra karma ma dużo składników odżywczych. Możesz sobie wejść na stronkę e-karma i o niej poczytać.[/QUOTE]
moje jedzą surowe mięcho i surowe mielone gnaty. Nie gotuję im, bo to mija sie z celem - chyba że ktoś nie ma co robić, to może gotować. :)
Koszt żywienia mięsem i mielonymi gnatami dla 3 psów to miesiecznie wydatek 140 zl na wszystkie razem. Dużo? 70 kg kostkowanego surowego żarełka dla psów, tyle, ze zamrażalnik musze mieć większy. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Loganikasia']Cześć!Jestem tu nowa,więc witam wszystkich;)Zna ktos karmę Brit adult lamb&rice?[/QUOTE]
poszukaj na dziale karmy suche w zaklądkach Brit - tam znajdziesz opinie na jej temat - jak i na różne inne tematy w dziedzinie karm.
ja mogę tylko powiedzieć o BARFIE - czyli zywieniu surowym mięsem i gnatami oraz o Josera - bo tym karmię moje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Loganikasia']Właśnie Joserą do tej pory karmiłam Logana(emotion kids),ale nagle zaczął się drapać,dostał łupieżu i zaczął robić luźne koopy.Wet podejrzewa alergie i zalecil przejsc na karme z jagnieciną.ale dzieki poszukam:)[/QUOTE]
to zajrzyj też koniecznie na dzial żywienie ale do zakładek BARF - poczytaj. I moze spróbuj to zastosować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']poszukaj na dziale karmy suche w zaklądkach Brit - tam znajdziesz opinie na jej temat - jak i na różne inne tematy w dziedzinie karm.
ja mogę tylko powiedzieć o BARFIE - czyli zywieniu surowym mięsem i gnatami oraz o Josera - bo tym karmię moje.[/QUOTE]

Możesz mi coś napisać o karmie Josera? Szukam jakiejś karmy cenowo i jakościowo podobnej do brita. Czy psiaki chętnie ją jedzą? Jaki rodzaj?- choć to mi pewnie nie pomoże bo mam dwie małe kundlice 10-12 kilowe a na ten wątek weszłam przypadkiem

Link to comment
Share on other sites

moje jedzą Joserę Festival - ale jako dodatek, smaczek. Mlody tez dostawał familly. Normalnie jedzą surowe mięcho i gnaty (Barf). Nie wiem ile teraz kosztuje, ale przed nowym rokiem za worek 12 kg (ten duży, nie pamiętam ile kg...) placiłam 136 zł i gratis dostawa. Za ten smak dały by sie pokroić. Dokładnie o składzie info znajdziesz na stronach Josery. Ale z tego co wiem festival jest bardzo lubiany i przez inne moje znajome psy a poza tym mozna go zalewać cieplą wodą i jest wtedy jakby z sosem. jak dla mnie jest ok, zwlaszcza cena - a linia emotion (gdzie jest festival czy familly właśnie) jest z tej najdroższej półki.

Link to comment
Share on other sites

jakościowo ok, bo ja juz dawno przeszłam na jakość a nie ilość. Cenowo też ok (choć wiadomo - każdy marudzi). Tylko przy 3 labkach to traktuję ją jako miły prezent czy smaczek dla psów. Kulki mogą Ci się wydac duże, choć jakieś olbrzymie nie są - ale nie są twarde a poza tym mozliwość namaczania ma też swoje zalety.

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze zaproponuję Ci BARFA - poszukaj tu na dogo w dziale żywienie w zakładkach BARF - każdego niejadka ten styl karmienia skusi. Poza tym sierśc super, wyniki też, kondycja i cala reszta ok a cena - po prostu marzenie (ja znalazłam za 2 zł za kg mrożonek mielonych surowych mięsno-kostnych). Popatrz i jak stwierdzisz że chcesz wypróbować - będę się cieszyć, bo to jednen z lepszych sposóbów karmienia (nie jestem dystrybutorem, przedstawicielem ani nie mam zoosklepu!).

Link to comment
Share on other sites

oj akurat tam możesz coś znaleźć - wiem ze pod Rzeszów jedna z firm raz w miesiącu wozi i są jeszcze tańsze (poszukaj Azizy lub Burej - powiedzą Ci więcej) a najpierw mozesz zacząć od zwyklych kurzych korpusów takich po 1.50 ze sklepu dla "ludziów". Albo kurze łapki czy skrzydelka, szyje, ogony... Takie tańsze "gorsze" asortymenty z mięsnego. I gnaty - byle surowe!!!! Do tego warzywa czy owoce - też surowe, nabial i olej. Ale o szczegółach i jadlospisach na topiku o BARFIE jest wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Loganikasia']Właśnie Joserą do tej pory karmiłam Logana(emotion kids),ale nagle zaczął się drapać,dostał łupieżu i zaczął robić luźne koopy.Wet podejrzewa alergie i zalecil przejsc na karme z jagnieciną.ale dzieki poszukam:)[/QUOTE]

A ja zalecam poczytać składy, bo 3/4 karm "z jagnieciną" ma w składzie uczulającego kurczaka czy niezidentyfikowane odpadki drobiowe...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

To ja mam pytanie. Labek ma 8 miesięcy i daję mu Royal Canin Maxi Junior. Podobno jest to bardzo dobra karma i psu nic się nie dzieje. Ostatnio weterynarz powiedział, że waga ok (ok 17 kg ) sierść ok itd. Ale Labladory słyną z tego, że dużo jedzą a on jakoś na tą karmę się nie "rzuca". Zastanawiam się nad zmianą jedzenia i myślałem o Purina Dog Chow Puppy Lamb & Rice, jagnięcina i ryż. Jednak gdzieś przeczytałem że psy dostają po tym alergii i się wstrzymałem. Royal jest dość drogi i to też ma znaczenie ale nie chcę kupić jakiegoś dziadostwa i przez chęć zrobienia czegoś dobrego narobić dziadostwa. Stąd moje pytanie na forum. Możliwe jest też że zostanę przy dotychczasowej karmie bo pies nie ma problemów zdrowotnych i to też jest ważne. Ale może warto coś zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...