Jump to content
Dogomania

Po operacji ropomacicza


dayzunia

Recommended Posts

Witam

 

Moja 10letnia sunia miała dziś przeprowadzoną operację z powodu ropomacicza. Od jakiegoś czasu miała inny humor, była osowiała i piła duże ilości wody ale cóż, zwaliliśmy te zachowanie na panujące upały. Dziś badania (tylko poziom białych krwinek był podniesiony), temp 39,2, badanie usg i wyrok - ropomacicze. Suczka o 11została zoperowana. Problemów z operacją nie było. Weterynarz powiedział, że sunia od 16 może już mieć dostęp do wody ale nawet na nią patrzeć nie chce. Czy to nic niepokojącwgo? Ogólnie dalej jest osowiała, co chwile przysyna. Martwię się że tak nagle z tego picia dosłownie litrami, teraz od rana nie chce... Czy może histeryzuje?

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się.Z pewnością miała podłączoną kroplówkę,więc jest nawodniona,najpewniej również jest jej niedobrze,więc nie chce sama pić,poza tym - zależy jak była znieczulana - trzeba p[oczekać aż zaczną pracować jelita.Może usłyszysz jak jej burczy w brzuszku,to będzie znaczyło,że mozesz jej zaproponować wodę.A teraz daj jej spokój:),chłodny kącik i niech dziewczyna odsypia.
A to "picie litrami",to był symptom choroby,tak się dzieje przy ropomciczu.Tak więc czekaj spokojnie 24 godziny,jutro powinno byc widać poprawę jej stanu zdrowia.Do jutra NIC nie dawaj do zjedzenia.
Zdrowiej,suniu!Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziś sunia zaczęła pić, robiła siku i szukała jedzenia, zjadła dosłownie ociupińkę, więcej dawać nie chciałam bo o 9 trzeba udać się do weterynarza. Tylko no właśnie, zauważyłam, że momentami się trzęsie....Normalnie ba rzęsach chpdzę ze strachu o nią.

Link to comment
Share on other sites

Trzęsie się, bo ją boli. Zapytaj o możliwość podawania środków przeciwbólowych, żeby jej ulżyć. Pamiętaj, że otworzyli jej brzuszek i wyjeli z niego trochę ciała, rany są nie tylko na zewnątrz, ale i w środku, dodatkowo jelita muszą się "ułożyć", dziwne byłoby, gdyby bólu nie odczuwała.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy wczoraj u lekarza. Dostała jeszcze kroplówkę, antybiotyk i przeciwbólowy w zastrzyku.  Temp. 38. Weterynarz powiedział, że trzęsienie może być wynikiem narkozy, tylko co ciekawsze dziś rano sytuacja znów się powtórzyła. I tak myślę że być może to z zimna bo ranki są już chłodne i drgawki występują tylko rano choć pies jest w domu. Dostaliśmy na kilka dni antybiotyk w tabletkach i na dziś jeszvze tabl przeciwbólową. Załatwia się, siusia, tylko jeszcze je jak ptaszek i to tylko gotowanego fieta z piersi kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...