Jump to content
Dogomania

Szczeniak noworodek bez sierści


Dolce888

Recommended Posts

Witam wszystkich, wczoraj nasza sunia urodziła 9 szczeniąt jeden z nich niestety ma łyse place na głowie brzuszku i kręgosłupie. Piesek prócz ubytków sierści nie posiada żadnych wad jest zdrowy, silny, jeden z wiekszych. Weterynarz doradził zeby uspic szczeniaka jednak szkoda mi go bardzo mimo tego że jest łysy nie jest chory  ma szanse na dobry dom w którym ktoś bedzie go kochał takim jaki jest. Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z takim przypadkiem czy możliwe że jego sierść  odroście, czy to jakaś choroba a może poprostu słabiej się rozwjial a teraz wszystko nadrobi ? Bardzo prosze o jakieś rady, nie chce usypiać pieska. załączam zdj.(rasa Cane Corso)

Link to comment
Share on other sites

Nie spotkałam się z takim przypadkiem. Normalne to nie jest, widocznie jest to wada genetyczna i nie wiadomo czy jedyna, jeżeli szczeniak ma taką wadę można podejrzewać, że będzie to zespół wad czyli może być więcej ale oczywiście nie musi. Chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć co z nim dalej będzie i jak się rozwinie.

 

Psa na kolanka to ludzie owszem chcą ale z niewielką wadą czasem nawet niewidoczną dla niewprawnego oka ale jeżeli szczeniak będzie z taką ilością sierści w dorosłym życiu jak na zdjęciu to już nie będzie aż tak proste nawet dla pasjonata rasy, latem ochrona od promieniowania słonecznego, zimą od zimna, utrzymywanie skóry w prawidłowej kondycji, cało rocznie to wszystko to będą wydatki które ktoś będzie musiał i chciał ponieść.

 

Chyba, że Wy zdecydujecie się, że szczeniaczek zostanie w domu i roztoczycie nad nim opiekę nad takim jaki się urodził. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Najgorsze jakby ktoś go wziął, a potem wyrzucił ze względu na ponoszone koszty, psów bez domu i tak jest za dużo.

 

Gdyby to był mój psiak został by ze mną.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dobra wiadomość na łysych placach pojawiaja się pierwsze włoski :) Mam nadzieje że wszytko sie jakoś ułoży i piesek znajdzie kochający stały dom w którym ktoś bedzie o niego dbał :) Wet teraz też twierdzi że być może słabej się rozwijał :) Najważniejsze teraz żeby z czasem nie wychodziły inne wady.. Dziekuję za odpowiedzi :) za jakis czas  napisze co z naszym maluchem :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dobra wiadomość na łysych placach pojawiaja się pierwsze włoski :) Mam nadzieje że wszytko sie jakoś ułoży i piesek znajdzie kochający stały dom w którym ktoś bedzie o niego dbał :) Wet teraz też twierdzi że być może słabej się rozwijał :) Najważniejsze teraz żeby z czasem nie wychodziły inne wady.. Dziekuję za odpowiedzi :) za jakis czas  napisze co z naszym maluchem :) Pozdrawiam

Głaski dla malucha, niech nadrabia zaległości i ładnie porośnie sierścią, napisz za jakiś czas co u małego kluska słychać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...