Jump to content
Dogomania

Rejestracja psa w bazie Safe - Animal


IlonaS

Recommended Posts

Witajcie.

Kto z Was rejestrował psa w bazie Safe -Animal, czy jeśli rejestruję bezpłatnie przez fundację, to mam to samo jakbym rejestrowała zakładając swoje konto w bazie - płacąc? Weci u mnie są niedoinformowani, zaczipowali psy, każą wyrobić paszport, wysyłają dane do Izb Weterynaryjnych w województwie, potem do Warszawy, a czas płynie. Do Safe - Animal nie potrafią wysłać danych. Właściwie gdzie ten pies powinien się znaleźć w bazie Safe - Animal, czy w jakiejś innej. Może ktoś rozjaśni mi to w głowie

Link to comment
Share on other sites

Dobrze jest zarejestrować w kilku bazach danych. Oprócz safe animal jest na pewno find my pet i wiele innych, im więcej, tym lepiej. Jeśli chodzi o rejestrację przez weta, to mogą wysłać formularz bezpłatnie, lub dać Tobie, ale musi być na nim pieczątka weta, a jeśli mają specjalne oprogramowanie to mogą rejestrować elektronicznie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja żadnego formularza nie otrzymałam, jedynie kody i przywieszkę. Zaczęłam trochę czytać o tym i jest to nabijanie ludzi w butelkę, jeśli nie wprowadza się danych do żadnej bazy i mało tego nie informuje się ludzi o tym. Ludzie wychodzą zadowoleni z gabinetu, przeświadczeni, że ich pupil jest zabezpieczony, a to wielka sciema, bardzo nieetyczne, bowiem nie każdy ma wiedzę, jak to się odbywa. Oczywiście są też weci w porządku, ja niestety spotkałam się z naciąganiem na paszport, którego mieć nie muszę, by wet. począł jakiekolwiek ruchy. Muszę psy gdzieś umieścić, bo po co mają mieć czipy, skoro nie są do odnalezienia.

Link to comment
Share on other sites

wet nie spisywal Twoich danych z dowodu os? Info w safe animal pojawia sie po kilku dniach. U nas chipowanie jest bezplatne, rejestracja przez wetow jest natychmiastowa. Ba, ostatnio na moja prosbe wyslana przez fb zmienili moj numer telefonu u wszytskich moich zwierzakow w bazie safe animal...

Link to comment
Share on other sites

Wpisał sobie nazwisko,adres, psa, i koniec. Gdybym robiła paszport, to poszłyby dane do Okręgowej Izby Weterynaryjnej, jak nie to koniec procedury. Tak że pies ma czip i nic z tego nie wynika. Koszt czipowania 48,- zł, nie chodzi mi o pieniądze, ale o przyzwoite załatwienie sprawy. I pytanie - czy ma on obowiązek rejestrować psa, czy jak mu się chce.

Link to comment
Share on other sites

Obowiązku nie ma, ale jeśli chodzi o safe animal to wet zarejestrować możebezpłatnie, Ty musisz zapłacić, żeby nie skłamać, chyba coś koło 40 zł. Z informacją też trochę nie w porządku, no ale to zależy już od podejścia weta. Moja nie dość, że zarejestrowała mi psa to jeszcze poinformowała, żeby na jednej bazie danych nie kończyć. Co poradzić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...