Jump to content
Dogomania

Jaki szczeniaczek?


Owczarek Niemiecki =3

Recommended Posts

Cześć! Jestem Michał i mam 10 lat i razem z babcią zastanawiamy się jakiego pieska kupić.

 

Ja myślałem o piesku takim który nie jest leniwy ale nie jest też energiczny. Babcia chce pieska małego i ślicznego.

 

Domek jeszcze nie gotowy ale będzie pod koniec roku. Nie będzie to mieszkanie w bloku a średni domek w spokojnej wiosce o nazwie

 

"Romany" który ma bardzo duże podwórko. 

 

A ten film mnie zaraził słodkością husky :3

 

https://www.youtube.com/watch?v=JakklIoY5KU

Link to comment
Share on other sites

To nie zarażaj się słodkością, a wybór rozpocznij od potrzeb danej rasy, temperamentu, charakteru i historycznej użytkowości.
Już was widzę Ciebie lub babcię na kilkunastokilometrowym niemal codziennym spacerze. Poza tym, jeśli nie chcesz bawić się w wystawy to może lepszy byłby jakis kundelek czy pies w typie z domu tymczasowego, aby mieć dość dużą wiedzę o jego charakterze. Pies nie potrzebuje podwórka, tylko człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Są rasy, które będą małe, śliczne i energiczne w jednym.

Nie leniwy i nie energiczny, czyli jaki? Pies się mniej więcej dopasuje do stylu życia, ale ma swoje potrzeby. Niewybiegany pies - każdej rasy i każdej wielkości - może zmienić się w maszynkę do niszczenia mebli...

 

Tak jak mówi Brezyl - jeśli nie masz jakiejś wymarzonej rasy ani zbyt sprecyzowanego pomysłu na psa to może lepiej wziąć kundelka, mieszańca, albo psa w typie ze schroniska.

 

Jeżeli będziesz się upierał przy rasowcu, bo takie słodkie, to zastanów się, czy znajdziesz 2 albo 2,5 tysiąca złotych na szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Zosia-Samosia, ale przecież została polecona konkretna rasa - kundelek :D

 

Dobra, Michał - wolisz dużego czy małego psa? Babcia się zgodzi na dużego? Ile jesteście w stanie pieniędzy przeznaczyć na szczeniaka? Na jak długie spacery będziecie z nim chodzić?  Ile czasu dziennie możesz się z psem bawić? Ma mieć długą, szorstką czy krótką sierść? Ma linieć czy nie bardzo? Ile razy w tygodniu będziecie w stanie czesać psa?

Bez odpowiedzi na takie pytania ciężko polecić rasę.

 

Co do szczeniaka - każdy jest słodki i każdego by się chciało wyprzytulać. Ale szczeniaki szybko rosną, więc wybieraj takiego psa, który będzie Ci się podobał jako dorosły. Pamiętaj, że szczeniak to psie dziecko, które potrzebuje duużo zabawy i duuużo nauki, żeby w przyszłości być grzecznym psem. Szczeniak to nie tylko puchata kuleczka. Jesteś gotowy na sprzątanie psich kup i wycieranie siuśków z podłogi, kąsanie po rękach, gryzienie mebli i inne fajne szczenięce wybryki? :D

Link to comment
Share on other sites

fajna opcja dla staszej osoby i dla domu w ktorym sa zieci lubiace i rozumiejace zwierzaki sa psy typu biszon :) czyli bichon frise, hawanczyk, coton de Tulear. Starsze panie zwykle tez bardzo lubia shih tzu. trzeba jednak brac poprawke na to ze na zakup szczeniaka trzeba bedzie wylozyc spora kase, bo nawet 3000 zl

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy wmawiają te kundelki i kundelki :P

 

ale fakt faktem, tak jak dziewczyny piszą, każdy pies wymaga spacerów, jedne dłuższych - inne krótszych, ja husky nie polecam jeśli się nie wie jakie są wymagające. Osobiście doświadczenia z nimi nie mam, ale widzę jak się ten pies biedny męczy u sąsiadki. Duży ogród, spacer 2x dziennie po 5 minut a poźniej słyszę wrzask, że pies kopie, niszczy, drzewa ogryza i w ogóle co to nie on i samo utrapienie. Aż się nóż w kieszeni otwiera.

Monieq zadała dobre pytania, warto je przeanalizować i wtedy dziewczyny podpowiedzą jakieś konkretne rasy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dlaczego od razu taka krytyka? Chłopak zdaje sobie sprawę, że duży pies potrzebuje dużo miejsca. Poza tym decyzję o psie podejmuje ze starszą, już doświadczoną osobą. Nie znacie innych jego warunków szczegółowo, a od razu nie, Husky nie. Ja w moim mieście widzę 10-latki (albo i nawet młodsze), wychodzące z Husky i nie wygląda na zaniedbanego.

 

Co do innych aspektów się zgadzam, najważniejsze jest, aby dobrze przemyśleć, jakiego psa chce się przygarnąć. Może warto poczytać, jak się przygotować do przygarnięcia nowego członka rodziny. Może również wizyta w pobliskim schronisku by pomogła w wyborze?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego od razu taka krytyka? Chłopak zdaje sobie sprawę, że duży pies potrzebuje dużo miejsca. Poza tym decyzję o psie podejmuje ze starszą, już doświadczoną osobą. Nie znacie innych jego warunków szczegółowo, a od razu nie, Husky nie. Ja w moim mieście widzę 10-latki (albo i nawet młodsze), wychodzące z Husky i nie wygląda na zaniedbanego.


Tak na pewno są szczęśliwe z półgodzinnego spaceru na smyczy.
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli babcia jest zainteresowana słodziakami to polecam Yorki. Są energiczne i lubią dzieci! Można je wszędzie zabrać i szybko się uczą. No, małe psy żyją dłużej a husky... Duży pies dla was jest niedobrym wyborem bo trzeba go wprowadzać i niektóre nie lubią dzieci.Istnieje jeszcze jedna rasa, Biewer. To odmiana Yorka trójkolorowa. Są miłe, mądre ładne i najważniejsze to: Mają włos. Tylko cena daje w kość... ok. 4 tys.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli babcia jest zainteresowana słodziakami to polecam Yorki. Są energiczne i lubią dzieci! Można je wszędzie zabrać i szybko się uczą. No, małe psy żyją dłużej a husky... Duży pies dla was jest niedobrym wyborem bo trzeba go wprowadzać i niektóre nie lubią dzieci.Istnieje jeszcze jedna rasa, Biewer. To odmiana Yorka trójkolorowa. Są miłe, mądre ładne i najważniejsze to: Mają włos. Tylko cena daje w kość... ok. 4 tys.

Od jakiej wielkości są te duże psy? Bo nie wiem czy muszę swoją wyprowadzać :P I czy to że lubi dzieci to szczęście.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli babcia jest zainteresowana słodziakami to polecam Yorki. Są energiczne i lubią dzieci! Można je wszędzie zabrać i szybko się uczą. No, małe psy żyją dłużej a husky... Duży pies dla was jest niedobrym wyborem bo trzeba go wprowadzać i niektóre nie lubią dzieci.Istnieje jeszcze jedna rasa, Biewer. To odmiana Yorka trójkolorowa. Są miłe, mądre ładne i najważniejsze to: Mają włos. Tylko cena daje w kość... ok. 4 tys.

Taa, odmiana yorka. Śmiać się czy płakać.Hodowcy mieli yorki i maltańczyki, stąd kolor tych psów, to mieszanka, a nie żadna mutacja. No i oczywiście następna bzdura, yorczki mają włos.Mają sierść, bez podszerstka, ale to zwykły długi włos okrywowy.
A juz to, że małego psa nie trzeba wyprowadzać,ludzka głupota powinna mieć jednak granicę. Rozumiem DogsLover, że życie yorka powinno się ograniczać oczywiście do dwóch miejsc, z kuwety prosto do torebki i z powrotem. :)
Link to comment
Share on other sites

Michał!

 

w jakim wojewodztwie te Romany?Kilka km ode mnie jest taka wieś.Napisz,moze sie spotkamy i cos wymyślimy,a moze podjechalibyśmy do schroniska,skąd można zabrać pieska i dać mu szczęśliwe życie,pisz gdzie te Romany.(chcesz ,to  na priv,kliknij w bernardynkę :) na obrazku)

Zresztą...wysłałam do Ciebie maila.

Pozdrawiam,

M.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli babcia jest zainteresowana słodziakami to polecam Yorki. Są energiczne i lubią dzieci! Można je wszędzie zabrać i szybko się uczą. No, małe psy żyją dłużej a husky... Duży pies dla was jest niedobrym wyborem bo trzeba go wprowadzać i niektóre nie lubią dzieci.Istnieje jeszcze jedna rasa, Biewer. To odmiana Yorka trójkolorowa. Są miłe, mądre ładne i najważniejsze to: Mają włos. Tylko cena daje w kość... ok. 4 tys.

Polecam yorki,zwłaszcza pluszowe.Są takie słodkie i można je w ikei kupić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...