Jump to content
Dogomania

Mimi mała sunia z lasu MA JUŻ DOM !


szajboska

Recommended Posts

nie do końca elik.  Klub baloniarek powstał właśnie z myślą o pomocy BDT - które często zostają same z kosztami, bo na hotelik nie trzeba zbierać, to i w ogóle jakby bezkosztowo się psu żyło. Z obserwacji tego, że czesto psy w bdt nagle zostają bez osoby za nie odpowiedzialnej, ktora (które)  psa przekazały do bdt. i znów - tylko bdt musi ogarniać. wytrzymuja jednego psa, dwa, dziesięć.  a potem się wypalają, mają dość, rodzina też. mało jest bdt? nic dziwnego. baloniarki wspierają takich ludzi, żeby mieli siły wspierać psy.

Trudno temu zaprzeczyć, ale z drugiej strony, ja często przyjmuję zwierzaki na  bdt  i jak dotąd, nie zdarzyło mi się, żebym została bez pomocy. Gdy trzeba, to i na karmę dostaje kasę. Widocznie mam dużo szczęścia :)

Link to comment
Share on other sites

widocznie tak. wystarczy posiedzieć trochę na dogo, żeby wiedzieć, że wiele bdt nie ma różowo ze wsparciem - zwłaszcza regularnym, a takie dostaje niemal zawsze hotelik, czyli działalność przynosząca zysk. te pieniądze nie są na wydatki psa, leczenie itd.

 

zaznaczam, że nie jestem programowo przeciwna hotelikom jako idei, potrafią robić kapitalną robotę i mają prawo do takiego zarobkowania. kilka hotelikó podziwiam i bardzo szanuję. jednak często zdarza się, że idea jest spaczona i jest okazją do przygarnięcia kaski za "manie psa  w domu" i częste fotki na sieci. emocjonalne wsparcie dla nas tutaj, ale czy taktycznie ma sens (pomijam oczywiście przypadki potrzebujące, leczenie, behawior itd)? wiele z hotelikowanych psów mogłoby spokojnie czekać na dom w schronie (o ile okoliczny jest ok, wiadomo, że do mordowni nie oddajemy), a kasa przeznaczona mogła by być na leczenie czy intensywne ogłaszanie. tu czesto wygrywają emocje, zwłaszcza, jak sie samemu znalazło psa, psychiczna blokada przed oddaniem do schronu jest duża (i to też zrozumiałe). ale hoteliki czesto od schronów sie niezbyt różnią. wiemy to, prawda?

 

ja sama wycofuję się od dawna ze wspierania hotelikowania, kiedy to nie jest niezbędne, ale potępiać w czambuł hotelikowania z definicji nie zamierzam, żeby nie było ;-).

 

niemniej jednak - gorąco popieram zasady baloniarek, stworzone by wspierać tych, którzy potrzebują pomocy, a nie zarabiają kaski  - bo oni często potrzebuja jej bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tym, co napisałaś, z jednym tylko wyjątkiem, że "wiele z hotelikowanych psów mogłoby spokojnie czekać na dom w schronie". Ze schronu trudno jest adoptować psiaka, bo zazwyczaj niewiele można powiedzieć o jego charakterze. Poza tym wiele psów wymaga socjalizacji po pobycie w schronie. Nie każdy chce adoptować psa bezpośrednio ze schronu. i najważniejsze - ile schronów jest ok ?

Sunieczko, przepraszam, już nie będę :)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tym, co napisałaś, z jednym tylko wyjątkiem, że "wiele z hotelikowanych psów mogłoby spokojnie czekać na dom w schronie". Ze schronu trudno jest adoptować psiaka, bo zazwyczaj niewiele można powiedzieć o jego charakterze. Poza tym wiele psów wymaga socjalizacji po pobycie w schronie. Nie każdy chce adoptować psa bezpośrednio ze schronu. i najważniejsze - ile schronów jest ok ?

Sunieczko, przepraszam, już nie będę :)

 

 

no, bo zdecydowanie zależy, jaki schron, czy dopuszcza wolontariuszy itd. 

idea dt (niezaleznie, jakiego), nie jest powszechnie znana, i wciąż wielu ludzi adoptuje ze schronisk. niedobór psów z dt dla chętnych adoptujących nie występuje na razie. ale ja  w wielu przypadkach polecam adopcję z dt - zwłaszcza, jeśli dom z dzieckiem,  a pies nie jest ze schroniska sprawdzającego psy pod tym kątem. w korabiewicach mamy sporo dzieci, nawet malutkich przyjeżdżających z rodzicami, więc mamy u nas sporo okazji do sprawdzenia sierściuchów.

 

Mimi juz po sterylce? jak się czuje? trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...