Jump to content
Dogomania

Pomoc przy kryciu


Błyskotka

Recommended Posts

[quote name='Błyskotka']Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam ten wątek :roll:.
Czy jest ktoś z rejonu Śląska kto zna się na inseminacji i w razie problemów umiałby pomóc przy kryciu ?[/quote]

Jeśli chodzi o lecznice, to Therios koło Kranowa [URL]http://therios.strefa.pl/[/URL]
Tam robią sztuczne inseminacje.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Dziękuje bardzo.Udało mi się jednak znaleźć lecznice gdzie inseminują i robią badania :multi:.[/quote]

A gdzie??
Wiele hodowców właśnie Chowów potrafi inseminować. A dlaczego, to pewnie sama już się przekonałaś na "własnej" skórze. :)
Sądzę, że już i czas na Ciebie aby posiąść tę umiejętność - kubeczek, rurka i strzykawka. Widziałam jak to robi Arlena (na pewno znasz). Już z niej profesjonalistka. :)

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Moja weterynarz poleciła mi lecznice blisko mnie gdzie robią badanie. Przedtem dowiedziałam się że najbliżej mnie robią w Katowicach i chcą 70 zł :crazyeye:. Ta lecznica jest w Raciborzu, zadzwoniłam tam i z inseminacja też nie będzie problemu.
No ja słyszałam jak to jest u chowów bo to będzie moje pierwsze krycie ;). Ale nie mogę pozwolić na taką sytuację że przyjadę do reproduktora z suką i nic z tego nie wyjdzie i pozostanie mi tylko ręce rozłożyć. Musze być przygotowana na wszystko. Teraz tylko trzeba czekać na cieczkę, zrobić badanie i jechać na krycie. Jestem bardziej za naturalnym kryciem niż za sztucznym ale jak nie pójdzie inaczej no to trudno. A inseminacji to też się nauczę jak będę musiała ;).

Link to comment
Share on other sites

Błyskotko - myślę, że niepotrzebnie sie martwisz. Rozwiązanie tego problemu leży po stronie właścicieli reproduktora, oni znają swojego psa i wiedzą co i jak. Możesz oczywiście spytać ich, czy są przygotowani na pokonanie ewentualnych trudności przy kryciu. No chyba, że są to nowicjusze!.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Jestem bardziej za naturalnym kryciem[/quote]

No tylko ile znasz Chow-Chowów, które kryją naturalnie? A poza tym, jak kryją naturalnie w wiaku 2 lat, to nie znaczy, że będą kryć naturalnie w wieku 3. Tak to się rozbisurmaniło ;) Chowowe towarzystwo.
Jak wolisz naturalne krycia, to kup Pomerki. Będą się kryły pół dnia i to z cieczką czy bez, a może być i tej samej płci. :)

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[B]Błyskotka[/B], ja byłam ostatnio z suką do inseminacji, zdaje się, że w Mysłowicach. Postaram się dowiedzieć o adres, koszt 40 zł i super babeczka.

[B]BoJa[/B], wszelkie koszty związane z wyznaczeniem optymalnego dnia krycia suki, czyli progesteron, ponosi właściciel suki. Wszelkie koszty związane z prawidłowym i skutecznym kryciem, czyli pomoc osoby trzeciej bądź inseminacja, ponosi właściciel reproduktora.

Link to comment
Share on other sites

Matko to jakieś kosmiczne ceny! Ja w tym tygodniu płaciłam za wynik progsteronu 15 zł w labo. Inseminacja w Rzeszowie 50 zł, a w Myślenicach w Theriosie (który jest jednym z lepszych w Pl jeżeli chodzi o rozród, bo robią na odczynnikach zwierzęcych) inseminacja 80 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik'][B]Błyskotka[/B], ja byłam ostatnio z suką do inseminacji, zdaje się, że w Mysłowicach. Postaram się dowiedzieć o adres, koszt 40 zł i super babeczka.

[/quote]
Atik, jesteś pewna, że w Mysłowicach? Czy to może Pani Bojarska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Moja weterynarz poleciła mi lecznice blisko mnie gdzie robią badanie. Przedtem dowiedziałam się że najbliżej mnie robią w Katowicach i chcą 70 zł :crazyeye:. Ta lecznica jest w Raciborzu, zadzwoniłam tam i z inseminacja też nie będzie problemu.
.[/quote]


we Wroclawiu to koszt 80-120 zl w zaleznosci od lecznicy za dwukrotna inseminacje razem z badaniem suki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Atik'][B]Błyskotka[/B], ja byłam ostatnio z suką do inseminacji, zdaje się, że w Mysłowicach. Postaram się dowiedzieć o adres, koszt 40 zł i super babeczka.

[B]BoJa[/B], wszelkie koszty związane z wyznaczeniem optymalnego dnia krycia suki, czyli progesteron, ponosi właściciel suki. Wszelkie koszty związane z prawidłowym i skutecznym kryciem, czyli pomoc osoby trzeciej bądź inseminacja, ponosi właściciel reproduktora.[/quote]
chyba ze własiciele są w stu procentach pewni ze ich rep pokryje naturalnie a własciele suczki sie uprą na inseminacje to wtedy koszty inseminacji ponosza własciciele suczki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Są takie psy co potrafią same pokryć a są takie psy którym trzeba pomóc ;).
Moja suka nie jest chętna do krycia bo ma swój charakterek i w jej przypadku zostaje raczej tylko inseminacja. Była raz kryta normalnie ale nic z tego nie wyszło :roll:.
Że tak może brzydko się wyrażę nie obrażając tutaj nikogo są hodowcy, ludzie tzw starej daty którzy nie wyobrażają sobie jak to można kryć sztucznie sukę. Pies ma sam kryć i koniec. Obecnie inseminacja jest coraz bardziej popularna.

A chowom od strony technicznej no to trzeba pomóc pokryć sukę czyli jej włożyć :p. Reszta to już zależy od psa :cool3:. Oczywiście są takie agenty (sama się przekonałam) że nawet włożenie nic nie dało :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote] A chowom od strony technicznej no to trzeba pomóc pokryć sukę czyli jej włożyć :p. Reszta to już zależy od psa :cool3:. Oczywiście są takie agenty (sama się przekonałam) że nawet włożenie nic nie dało :evil_lol:.[/quote]
To ten puch futra uniemożliwia krycie, czy jak ? ;) Bo naprawdę pierwszy raz się z tym spotkałam, ze cała rasa ma problem ;) Czytałam o pojedynczych przypadkach w różnych rasach, ale o takim zbiorowym "zaniemożeniu" jeszcze nie słyszałam :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...