Jump to content
Dogomania

Pies-szósty zmysł prawda czy mit? Dyskusja:)


Guest Ciekawa1992

Recommended Posts

Guest Ciekawa1992

Witam i strasznie przepraszam że pisze dopiero teraz i tak późno zaraz wyjaśnię dlaczego, ale do rzeczy. Elektryk z mojej rodziny jak wspomniałam był już w niedzielę i nie stwierdził żadnej usterki czy wady, poza tym wspomniał że czuł się nieswojo w domu (nie potrafił dokładniej opisać) a nie był sam tylko byłyśmy jeszcze my dwie nic mu wcześniej nie mówiąc, hydraulik pojawił się już w poniedziałek i również niczego nie stwierdził, wspomniał tylko to o czym koleżanka mówiła że w jakimś momencie poczuł "dziwny zapach" który momentalnie ustawał i to w różnych częściach domu, ale wykluczył że ma to związek z rurami, sam nie potrafił wyjaśnić czego to może być przyczyna i może to moja subiektywna opinia, ale można było zauważyć że czuje się niezbyt pewnie bo nalegał by na piętro ktoś z nim wszedł, a po wszystkim jak najszybciej chciał stamtąd wyjść zresztą było widać to po jego wyrazie twarzy. W każdym bądź razie jeszcze tego samego dnia koleżanka z mężem i dzieckiem wrócili do domu i jak się okazało to był błąd. Poniedziałek czyli po wizycie hydraulika z relacji koleżanki nadal było dziwnie ale w miarę spokojnie, psa musieli długo przekonywać by tam wszedł no ale dzień upłynął w miarę spokojnie, we wtorek mąż koleżanki wyjechał i wróci dopiero w piątek, natomiast po południu pies się czegoś wystraszył koleżanka usłyszała tylko piski i zobaczyła jak pies wbiega pod łóżko nie chciał stamtąd wyjść po za tym był jakiś apatyczny zresztą podobnie jak dziecko. No i środa pies po porannym spacerze nie chciał wrócić do domu zerwał się i uciekł, koleżanka szukała go godzinę na szczęście znalazła i odprowadziła do mnie prosząc czy mogę się nim zająć. Wróciła do domu i jak z jej relacji usłyszałam nadal dziwnie się czuła, a szczególną uwagę zwróciło jej zachowanie dziecka które było "niepewne" i apatyczne, położyła dziecko i poszła spać koło 21 i teraz najgorsze przebudziła się koło 23 i przekonuje mnie że zobaczyła jakąś postać w kącie przy łóżeczku jej dziecka i to dosyć wyraźnie. Podobno zaczęła krzyczeć zapaliła lampkę i gdy zobaczyła że już nic tam nie ma szybko spakowała najważniejsze rzeczy zabrała dziecko i szybko przyjechała do mnie i co tu warto nadmienić gdy zobaczyła "ową postać" poczuła ten dziwny zapach. Siedzimy aż do teraz i zastanawiamy się co zrobić, koleżanka zapowiedziała że już na pewno tam nie wróci, przeglądamy ciągle sieć żeby dowiedzieć się czegoś więcej, wiem że większość to bzdury ale może znajdziemy coś sensownego. Ona chce wezwać księdza ale tutaj mam pytanie czy to nie pogorszy sprawy? Poczytałyśmy i oglądałyśmy różne materiały video i na niektórych było stwierdzenie że wtedy to pogarszało sytuację, przyznam że trochę mnie to zmroziło, Pies jak koleżanka go przyprowadziła u mnie zachowuje się normalnie, dziecko przez te parę dni co byli poprzednio również, a na własne oczy widziałam że w tamtym domu ich zachowanie się różni. Nikt mi nie wmówi że dziecko i pies z dnia na dzień mogą zrobić się nagle apatyczne. Do męża koleżanki zadzwonimy z rana, muszą się zastanowić co dalej, poza tym zastanawiamy się razem czy w razie sprzedaży domu oni muszą ujawnić fakt występowania nazwijmy to "dziwnych zjawisk" no bo jakby nie patrzeć to może znacząco obniżyć cenę nieruchomości lub osłabić zainteresowanie nią, a zarówno oni jak i ich rodziny dużo pieniędzy władowali w ten dom, który można powiedzieć był takim prezentem ślubnym. Najbardziej nas niepokoi bezpieczeństwo dziecka i fakt że jak to wyczytałyśmy pojawienie się takiego "czegoś" to stopniowe nasilenie aktywności, dlatego sytuacja zaczyna obić się już nie tyle co niepokojąca ale i niebezpieczna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę że "zobaczenie " kogoś to już była kwestia tego stresu , nakręcania się i przez to wyobraznia zaczęła działać ze zdwojoną siłą . 

Spróbujcie z księdzem ale ja po takich akcjach sprzedałabym ten dom jak najszybciej ... 

 

 

Co do takich "dziwnych" niewytłumaczalnych sytuacji to spotkała mnie tylko jedna .

Miałam wtedy może 13-14 lat (czyli koło 10 lat temu)mamy sporą działke na wsi , sami mieliśmy wtedy starszego pudla a moja ciocia miała suke boksera która zawsze siedziała "z nami " . 

Wieczór , ognisko , godzina koło północy nagle pudel chowa się i piszczy pod krzesło a bokserka leci w strone bramy i szczeka.

Nie było chętnych by iść zobaczyć o co chodzi bo realnie się wystraszyliśmy . 

W moment przypomniały nam się wszystkie obejrzane horrory i denne straszne historyjki .

Bokserka ciągle szczekała więc w końcu mój brat i kuzyn (obaj sporo po 20tce ) poszli ją złapać i spróbować uspokoić , jakie było ich zdziwienie jak zobaczyli otwartą na oścież brame .. 

Brame mamy taką że "piszczy" jak się ją otwiera a na 100% była zamknięta bo pilnowaliśmy tego żeby psy nie uciekły (bardzo dużo zwierzyny w koło) . 

Nie słyszeliśmy żeby się otwierała (sama się nie otworzy , nie ma szans musiał zrobić to ktoś/coś ) .

Oba psy zareagowały skrajnie ale obydwa dziwnie , nadal nie wiem co to było bo sytuacja się nigdy nie powtórzyła . 

W koło nie było żadnych sąsiadów , byliśmy "sami" .

 

Działke mamy nadal , po tylu latach w koło mamy pełno sąsiadów .

Jak pisałam sytuacja się nigdy nie powtórzyła ale jak zostaje tam sama ze znajomymi to na wszelki wypadek zamykam brame na kłódke . 

Teraz gdyby to się zdarzyło pomyślałabym że to jakiś sąsiad robi sobie głupie żarty , ale wtedy w koło nie było nic tylko las i pola .

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Ciekawa1992

Witam zwlekałam z odpowiedzią bo nie byłam pewna czy sytuacja już się uspokoiła;) Wezwali księdza on przeprowadził "oczyszczanie" domu i pouczył koleżanke żeby nie igrała więcej ze senasami spirytystycznymi bo nie zawsze pojawia się ten kogo wzywamy. Podobno złe duchy na tym korzystają i prawdpodobnie koleżanka takowego ściągnęła;) Jakby co to słowa księdza;) Pierwszy dzień po jego wizycie nadal było jakoś dziwnie, ale nie aż tak jak wtedy, teraz już jest spokojnie, miejmy nadzieje że na stałe. Pies co prawda ociągał się żeby wejść, ale jak już wszedł zachowywał sie normalnie, wyglądało to jakby się rozglądał i się uspokoił, teraz już nie ma problemu żeby wszedł do domu. Ogólnie teraz już ta atmosfera nie jest już taka ciężka a koleżance i innym już nie wydaje się że ktoś ich obserwuje;) Poza tym dziecko i pies wreszcie zachowują się normalnie, są rozluźnieni tak jak w domu każdy powinien się czuć;) Koleżanka ma nauczke na całe życie;) Przy okazji jest to również przestroga dla innych żeby czy to dla zabawy czy innych przesłanek nie igrać z takimi zjawiskami bo można się na tym nieźle "przejechać";)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mały appendix do tematu:

 

 

Jak rozpoznać działanie złego ducha?

 

Oto -

 

Objawy działania złego ducha

 

Objawy ingerencji demonicznych mogą uwidaczniać się na różnych płaszczyznach i cechować się różną skalą nasilenia, dotyczyć ludzi, zwierząt, miejsc i przedmiotów. Działanie demoniczne na człowieka może uwidaczniać się na płaszczyźnie duchowej i fizycznej. Wymieniamy zaczynając od tych stosunkowo łagodnych aż po zjawiska w skrajnej postaci.

 

1. Na płaszczyźnie duchowej:

  • Pokusy – szczególnie silne, zachęcające do zła.
  • Myśli – sprośne, wulgarne, przeciw temu, co nadprzyrodzone.
  • Koszmary senne, czasem połączone z widzeniami i silnym poczuciem obecności złego ducha (duszenie, dotyk, chwilowy paraliż).

2. Na płaszczyźnie psychicznej i dotyczącej zdrowia:

  • Nagłe zmiany zachowań, trwałe zaniedbywanie się w obowiązkach, zmiana osobowości.
  • Depresja, utrzymujące się złe samopoczucie, próby samobójcze, samookaleczenia.
  • Zboczenie płciowe i perwersje seksualne.
  • Zdolności paranormalne, jasnowidztwo, znajomość spraw ukrytych, mówienie nieznanymi językami (których zniewolona osoba nigdy się nie uczyła).
  • Zakłócenia zdrowia szczególnie bóle głowy, żołądka, pleców, ścisk gardła, które nie daje się zdiagnozować ani wyleczyć.
  • Nadzwyczajna siła, szatańskie, okultystyczne symbole na ciele występujące podczas modlitwy, wypluwanie z ust (materializacja) przedmiotów związanych np. z magią

3. Zjawiska w otoczeniu:

  • Opresje – niewyjaśnione zjawiska, odgłosy pukania, słyszalne kroki, przemieszczanie się, pojawianie i znikanie przedmiotów, samoczynne otwieranie drzwi i okien, zjawiska typu poltergeist (tzw. duch-psotnik).
  • Zachowanie zwierząt domowych jakby wyczuwały czyjąś obecność (np. wpatrywanie się w jedno miejsce, ucieczka w przerażeniu).
  • Znajdowanie przedmiotów – niekiedy w poduszkach, materacach osób opętanych odnajduje się dziwne przedmioty, np. laleczki, figurki zwierząt lub ludzi, bryłki zakrzepniętej krwi, kosmyki włosów, odłamki metalu lub drewna które mogą świadczyć o odprawieniu guseł czy innych form czarów.

Jeśli utwierdzasz się w przekonaniu co do tego, że w tym przypadku masz do czynienia z działaniem diabła, to postaraj się określić stopień wpływu zła. Pomoże ci w tym zestawienie:

 

Stopnie dręczeń diabelskich

 

Działanie zwyczajne to:

 

1. Kuszenie do złego – zły duch usiłuje oddalić człowieka od Boga poprzez sprowadzenie człowieka na drogę grzechu. Dzieje się to poprzez kuszenie.

 

Działanie nadzwyczajne to:

 

2. Dręczenie (nękanie) diabelskie (vessazione) to działanie demona na daną osobę poprzez cierpienia  na poziomie zdrowia fizycznego, życia osobistego i zawodowego, komplikacje spraw materialnych.

 

3. Obsesje, posiadanie diabelskie (ossessione) – zaburzenia w zachowaniu człowieka wyrażające się w braku równowagi duchowej, psychicznej i emocjonalnej wskutek ataków szatana. Zły duch powoduje takie udręki wewnętrzne by sparaliżować duchowo człowieka. Mogą objawiać się poprzez natarczywe myśli, koszmary senne, tendencje samobójcze, samookaleczenia itd.

 

4. Nawiedzenie diabelskie, opresje (infestazione) –  działanie przejawiające się w miejscach lub rzeczach; np. nękanie wskutek praktyk okultystycznych dotykających miejsc, w których się one odbywały oraz wykorzystanych przedmiotów (narzędzi magicznych, amuletów itd.). Dotyczy to także zainfekowania urokiem lub przekleństwem rzeczy, mieszkań i zwierząt. To różne formy zewnętrznego nękania przez szatana, jak np. niewytłumaczalne zjawiska, hałasy, przemieszczanie się przedmiotów, odgłosy niewiadomego pochodzenia.

 

5. Opętanie diabelskie (possesione) – wejście złego ducha w człowieka i zawładnięcie jego ciałem. W pewnych okolicznościach (np. wobec świętości) diabeł manifestuje swoją obecność poprzez agresywne gesty, wulgarność, obrazoburstwo. Może wystąpić m.in. wskutek paktu szatańskiego (dobrowolne oddanie się diabłu), poprzez trwanie w grzechu, wskutek rzucania przekleństw i uroków itd.

 

 

Co zatem robić, co robić?

 

Poszukać egzorcysty, ale:

 

Uwaga na fałszywych egzorcystów!

 

W ostatnich czasach za posługę uwalniania zabierają się coraz częściej osoby niepowołane do tego: zwykli oszuści i ludzie, którzy dokonują egzorcyzmów za pieniądze. Ich działania przynoszą opłakane skutki. Są to najczęściej bioenergoterapeuci, wróżki, zaklinacze, znachorzy. Bardzo często reklamują się w internecie i czasopismach. Ich działania sprowadzają się do ukrytego okultyzmu i spirytyzmu.

 

Jak znaleźć prawdziwego egzorcystę?

 

Każdy biskup jest egzorcystą i może podjąć się egzorcyzmowania. Może również wyznaczyć dowolnego kapłana do pełnienia tej posługi. Każda diecezja w Polsce ma przynajmniej jednego mianowanego księdza egzorcystę. Jak się z nim skontaktować? Poradzić się swego proboszcza, lub zapytać w Kurii.

 

 

Źródło: www.egzorcyzmy.katolik,pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Każdy biskup jest egzorcystą i może podjąć się egzorcyzmowania. Może również wyznaczyć dowolnego kapłana do pełnienia tej posługi. Każda diecezja w Polsce ma przynajmniej jednego mianowanego księdza egzorcystę. Jak się z nim skontaktować? Poradzić się swego proboszcza, lub zapytać w Kurii.

Wtedy przybędzie egzorcysta i wygoni złe duchy swoją czaropdziejską różdżką ;)

Link to comment
Share on other sites

Uzupełnienie.

 

 

Przebieg egzorcyzmów

 

Penitent (opętany lub nawiedzony) przychodzi niekiedy z własnej inicjatywy, ponieważ nie może już dłużej wytrzymać, czasem przyprowadzają go przyjaciele. Częściej jednak dopiero samo egzorcyzmowanie ujawnia demona, wówczas bowiem wybucha on gwałtownie. Należy zmobilizować silnych ludzi, by tego człowieka ujarzmić. Niekiedy trzeba go związać, uzyskawszy uprzednio jego zgodę przed egzorcyzmami, gdy był jeszcze sobą. Prawie we wszystkich wypadkach opętany przybywa w stanie całkowitego spokoju; od chwili bowiem gdy umówił się na spotkanie z egzorcystą, przebywający w nim szatan pragnie, by uwierzono, iż go już opuścił i cały ten wielki zabieg jest bezużyteczny. 

 

Nowy Rytuał egzorcyzmu kładzie mniejszy nacisk na modlitwy imperatywne, ale zawiera inne ważne części. Rytuał ukazuje nam ryt w kolejno następujących po sobie regułach: 

 

„W obrzędach egzorcyzmu szczególną wagę należy przywiązywać nie tylko do samych formuł, lecz także do gestów i rytów, którym przysługuje pierwszeństwo i podstawowe znaczenie z tego tytułu, iż są stosowane w okresie oczyszczenia na drodze katechumenalnej. Należą do nich: znak krzyża, nałożenie rąk, tchnięcie (exsufflatio) i pokropienie pobłogosławioną wodą. Obrzędy rozpoczynają się pokropieniem pobłogosławioną wodą, które jako upamiętnienie oczyszczenia otrzymanego we chrzcie jest obroną kuszonego przed zasadzkami nieprzyjaciela. Wodę można pobłogosławić przed obrzędami albo w czasie obrzędów, przed pokropieniem, zależnie od okoliczności mieszając z wodą sól. Następuje modlitwa litanijna. w której przez wstawiennictwo wszystkich Świętych wzywamy Bożego miłosierdzia nad człowiekiem dręczonym. Po litanii egzorcysta może recytować jeden psalm lub niektóre psalmy wyrażające błaganie o opiekę Najwyższego i podziw dla zwycięstwa Chrystusa nad złym duchem. Psalmy recytuje się w sposób ciągły lub responsoryjny. Na koniec egzorcysta może dodać modlitwę po psalmie. Z kolei odczytuje się Ewangelię jako znak obecności Chrystusa, który własnym słowem głoszonym w Kościele zaradza ludzkim cierpieniom. Potem egzorcysta kładzie ręce na dręczonego, błagając Ducha Świętego, aby diabeł odszedł od człowieka, który przez chrzest stał się świątynią Bożą. W tym samym czasie może tchnąć w twarz dręczonego. Teraz recytuje się wyznanie wiary (Symbol) albo odbywa się wyrzeczenie szatana i odnowienie chrzcielnego wyznania wiary. Następuje modlitwa Pańska, w której błagamy Boga, naszego Ojca, aby nas wybawił od Złego. Po tych czynnościach egzorcysta ukazuje dręczonemu wizerunek Krzyża Pańskiego, który jest źródłem wszelkiego błogosławieństwa i łaski, a następnie czyni nad nim znak krzyża, który wyraża władzę Chrystusa nad diabłem. Wreszcie wypowiada błagalną formułę skierowaną do Boga oraz formułę rozkazującą, w której w imię Chrystusa wprost wyklina diabła, wzywając go, aby odszedł od dręczonego. Formuły rozkazującej nie należy stosować bez uprzedniej formuły błagalnej. Formułę zaś błagalną można wypowiadać także bez formuły rozkazującej. Wszystkie wymienione czynności w razie potrzeby można powtarzać, albo podczas tej samej celebracji, z uwzględnieniem tego, o czym jest mowa niżej w numerze, albo w innym czasie, dopóki osoba dręczona nie zostanie zupełnie uwolniona. Obrzędy kończą się pieśnią dziękczynną, modlitwą oraz błogosławieństwem". 

 

Reakcje szatana

 

Zwykle podczas egzorcyzmowania szatan przebywający w człowieku ujawnia swe specyficzne reakcje, za pośrednictwem głosu i ciała opętanego. Posługuje się nimi jak narzędziem, zgodnie z tym, o czym mowa jest w Ewangeliach. 

- Protestuje gwałtownie przeciwko pokropieniu wodą święconą, zbliżaniu obrazów świętych lub innych przedmiotów poświęcanych, przeciwko wzywaniu Najświętszej Maryi Panny i świętych. 

- Jęczy i rzuca się (zawsze za pośrednictwem ciała opętanego), ponieważ to go parzy. 

- Zaklina, grozi lub negocjuje głosem swej ofiary. 

- Opętany, który nie jest już sobą i który utracił świadomość, odpycha lub atakuje egzorcystę, usiłuje go pokąsać lub złapać bądź pluje na niego. Okazuje przy tym zdumiewającą siłę. 

 

Dialog

 

Podobnie jak w czasach Chrystusa walka z szatanem niekiedy prowadzi do dialogu. Jest to jednak pułapka. Dlatego też Rytuał rzymski zaleca, „by egzorcysta nie był gadatliwy, by nie zadawał pytań zbędnych lub podyktowanych ciekawością, zwłaszcza na temat faktów dotyczących przyszłości lub ukrytych, nie związanych ze sprawowaniem swej funkcji; by nakazał duchowi nieczystemu milczeć i odpowiadać wyłącznie na pytania". Jest to ważne ostrzeżenie, szatan chętnie bowiem dyskutuje i oszukuje. 

 

Imiona szatana

 

Zestawienie: 

+ Istnieją imiona biblijne: szatan, Lucyfer, Belzebub, utożsamiane lub różnicowane w zależności od przypadku; Asmodeusz, Astarot, Baal, Belial, Ammon, demon niemy (Łk 11, 14). 

+ Od czasów Ojców pustyni są w użyciu nazwy demonów, pochodzące od grzechów, do których prowadzą, począwszy od siedmiu grzechów głównych (pycha, chciwość, nieczystość itd.). Poza tym istnieją: demony narkotyków, ambicji, pieniędzy (Mamona), zmysłowości (według św. Franciszki Rzymianki - Asmodeusz), okultyzmu (według tejże mistyczki - Belzebub), homoseksualizmu, zemsty itd. 

+ Inne noszą nazwy wywodzące się od ich obyczajów i cech szczególnych: demon, który dławi; demon, który dusi; demon, który kąsa itd. 

+ Jeszcze inne przyjmują imiona pogańskie związane ze starożytnością: Jowisz, Afrodyta, lub postaciami mitycznymi: Mefisto, Skorpion. 

+ Niektórzy egzorcyści podają imiona demonów: Primus, Aral i in. 

+ Pewien egzorcysta z Azji zanotował imiona bóstw pogańskich: Ganesz, Kriszna, Sziwa. 

 

Demony kłamią i wymykają się. Niektóre mogą przedstawiać się jako Lucyfer, w imieniu którego pracują. Inne posuwają się do tego, że przyjmują imiona świętych: „Antoni", a nawet „Dziewica Maryja" i „Duch Święty". 

Niektórzy egzorcyści zwracają uwagę, że nastąpiła w tej dziedzinie pewna ewolucja. Jeden podawał, że: „Według mnie istnieją trzy okresy. Najpierw były w użyciu imiona biblijne: Lucyfer, szatan. Później imiona mityczne: Jowisz, Afrodyta. W końcu imiona dusz potępionych, niekiedy znanych, ujawniające w imponujący sposób ich tożsamość i przyczynę potępienia, włącznie z Neronem i Hitlerem.

 

Formuły

 

Większość egzorcystów wygłasza formuły po łacinie, dziwiąc się niekiedy, że szatan odpowiada w tym samym języku ustami pacjenta, który nie zna łaciny. Egzorcyści posługują się również przedmiotami poświęconymi, na które szatan reaguje jak na oparzenie. Oprócz wody, soli i oleju egzorcyzmowanego (zgodnie z nie używaną już dziś formułą) są to medaliki, obrazki święte, a nawet Eucharystia chroniona w puszce. Do tego dochodzą litanie oraz inne formuły z Rytuału, a także różne formuły improwizowane zależnie od okoliczności. 

 

Udział egzorcyzmowanego

 

Uczestnictwo egzorcyzmowanego odgrywa pozytywną rolę w jego uwolnieniu od złych duchów. Czasem jest ono niemożliwe na skutek spotęgowania działań szatana, doprowadzających do zaniku reakcji i utraty świadomości u pacjenta podczas egzorcyzmów, gdy demon ujawnia swą obecność za pośrednictwem jego ciała i słów. Gdy jednak egzorcyzmowanie zaczyna skutkować i gdy pacjent odzyskuje świadomość, jego pragnienie uwolnienia i aktywna współpraca gwałtownie przyspieszają wyzwolenie. 

 

Czas trwania

 

Czas trwania egzorcyzmów jest bardzo różny. Może on wynosić w zależności od przypadku od pięciu minut do szesnastu godzin. Przeciętny czas wynosi jednak około godziny. Czas ten zależy nie tylko od przypadku, lecz także od egzorcysty i jego metody. Dom Candido stosuje krótkie egzorcyzmy, trwające przeciętnie około pół godziny, powtarzane w odstępach tygodniowych. Inni walczą wytrwale aż do osiągnięcia ostatecznego rezultatu, a maksymalny czas trwania, wynoszący według wykonanej ankiety szesnaście godzin, może nawet zostać przekroczony. 

 

Odnawianie egzorcyzmów

 

Niektórzy doświadczają szczególnej łaski uwolnienia za pierwszym razem, obojętnie jak długo trwa obrzęd. Większość musi jednak powtarzać egzorcyzmowanie, spotykając się regularnie z pacjentem co tydzień lub co miesiąc, by w końcu uzyskać ostateczne i całkowite uwolnienie. „Jeżeli potrafię uwolnić opętanego po dziesięciu latach częstego egzorcyzmowania, jestem zadowolony - mówi Dom Amorth, następca Dom Candido; często jest to bowiem długotrwała walka." 

 

Pułapki

 

Inne niebezpieczeństwo stanowią media, albo dlatego że usiłują robić szum wokół tego, co niezwykłe i budzące sensację, albo dlatego że wykorzystują to dla podsycania antyklerykalizmu lub ośmieszania Kościoła. Istnieje zatem ryzyko uczynienia z demona gwiazdy czy nadawania mu przesadnego znaczenia. Posługa egzorcyzmowania stanowi pewne ryzyko także dla samych pacjentów. Reakcja demonów może być gwałtowna i nieść ze sobą ryzyko spowodowania śmierci penitenta.

 

 

Źródło: www.benedyktynkiprzemysl.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Ciekawa1992

A wracając do naszych Braci Mniejszych w tej dreszczem przejmującej sprawie:

 

 

Ty to lepiej zajmij się przepraszaniem ludzi których obrażasz z tego co wiem jedną wiadomość już dostałeś dziadku

Link to comment
Share on other sites

Ty to lepiej zajmij się przepraszaniem ludzi których obrażasz z tego co wiem jedną wiadomość już dostałeś dziadku

 
Ciekawa1992 - poszło zgłoszenie do administracji Dogomanii, iż rozpowszechniasz na forum  nieprawdziwe wiadomości o innym użytkowniku Dogomanii, które mogą poniżyć go w opinii publicznej (przestępstwo pomówienia). Jeżeli Admin forum nie ukróci tu Twoich, Ciekawa1992, haniebnych praktyk, to rozważę wystąpienie na drogę prawną przeciwko Tobie. Żarty się skończyły. A jeżeli myślisz, że jesteś anonimowa w sieci, to się mylisz.
Link to comment
Share on other sites

Cytuje znalezione gdzies
Grupa odważnych przyjaciół idzie do "domu w którym straszą duchy". Wszystko idzie dobrze. Dowiadują się, że poprzedni właściciel opuścił to miejsce, po tym jak duch sprawił, że ten zaczął odczuwać bóle głowy i krwawił z uszu. Mijają kolejne godziny i część znajomych zaczyna się niepokoić. Mówią, że czują czyjąś obecność, tak jakby ktoś ich obserwował. Widzą coś kątem oka. Niektóre świeczki w pokojach same gasną bez podmuchu wiatru. Zauważają, że uliczne psy i koty omijają to miejsce szerokim łukiem. W niektórych miejscach domu znajomi ewidentnie czują ciarki na plecach i zimne powietrze.
Wszyscy podświadomie czują, że coś jest z tym domem nie tak!
Szybko go opuszczają i następnego dnia opowiadają znajomym, że rzeczywiście duchy straszą w tamtym domu.
To historia jakich wiele. Ciekawe jest jednak to, że naukowcy znają fizyczną naturę tego zjawiska. BA! Potrafią nawet je odtworzyć w laboratorium!
Przykładem niech będzie eksperyment z 31 maja 2003 roku, przeprowadzony przez badaczy z Wielkiej Brytanii na 750 osobach. Badacze zorganizowali koncert muzyczny w Londynie i w czasie gdy grała muzyka, do rur kanalizacyjnych wpuścili sinusoidalny dźwięk o częstotliwości 17 Hz. Takie dźwięki poniżej progu słyszalności (czyli 20-20.000 Hz) ludzkiego ucha nazywamy infradźwiękami. Mimo, że ich nie słyszymy istnieją przesłanki, że podświadomie je wyczuwamy. W niektórych miejscach mogą naturalnie występować...na przykład w domach w których straszą duchy! Część badanych osób słuchała koncertu wzbogaconego o infradźwięki, a część zwykłego. Potem naukowcy pytali ludzi z badanej grupy jakie mieli odczucia w czasie koncertu i...zgadzają się one w powyższym opisem nawiedzonego domu!
To nie jedyne badanie udowadniające, że duchy są infradźwiękami. Przykładowo w 1998 roku, opublikowano artykuł o "Nawiedzonym laboratorium". Przebywający w pomieszczeniu naukowcy widzieli kątem oka szare i bezkształtne obiekty, które znikały gdy się tylko na nie patrzyło. Zagadka rozwiązała się, gdy zauważyli oni, że lekkie przedmioty (takie jak folia) samoczynnie wirują na stole w środku laboratorium. Na podstawie tego ustalili, że źródłem "paranormalnych mocy" jest wiatrak odprowadzający opary z laboratorium. Emitował on niesłyszalny dźwięk o częstotliwości 18,98 Hz który powodował iż gałka oczna wpadała w rezonans i przez to naukowcy widzieli bezkształtne szare istoty na skraju widzenia. Ponieważ laboratorium miało idealne wymiary dla tej długości fali, na jego środku powstała akustyczna fala stojąca, która obracała przedmiotami. Fascynujące!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...