Jump to content
Dogomania
Pauline.

Mika :)

Recommended Posts

Na dogomanii jestem już jakiś czas, ale do tej pory nie miałam okazji, żeby jakoś bardziej się udzielać. Postanowiłam jednak, że założę temat dla Miki, choćby dlatego, że zawsze to jakaś motywacja do robienia jej zdjęć :P Najpierw ją jednak przedstawię bliżej, Mika została adoptowana ze schroniska w Mysłowicach na początku lipca tego roku, więc jest ze mną od miesiąca. Jej wiek szacowany jest na ok. 2 lata, choć czasami zachowuje się jak szczeniak :) Posiada niesamowitą ilość energii, przez co chciałabym spróbować z nią jakichś sportów. Ale to tyle gadania na razie :) Mam nadzieję, że uda mi się w miarę regularnie pisać co u nas.

 

Pierwsze zdjęcie w drodze do domu :)

CAM05284_zpsf9lfnyvv.jpg

 

Tutaj już po paru dniach u nas:

CAM05286_zpszstwtc3q.jpg

 

CAM05316_zpswqydwxt2.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku były jakieś plany, że może psiak z hodowli (wreszcie wymarzony o. szkocki). Nie wiedzieć czemu jednak postanowiłam pojechać do schroniska, no i inaczej już się to nie mogło potoczyć :P Jak teraz patrzę z perspektywy czasu, to Mika jest głównie zaprzeczeniem tego, jakiego psa chciałam. Mimo to nie żałuję, choć pracy jeszcze z nią dużo. Na spacerach nieźle daje popalić, wpada w szał na widok dużych psów. Najgorsze jest chyba jednak to, że po części to moja wina, bo za nic na świecie nie potrafię się rozluźnić w takiej sytuacji. Na nią w jakimś stopniu to też musi oddziaływać.

 

 

th_CAM05683_zps2bdkhnpk.jpg

 

th_CAM05685_zpsw1qwvdwm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy się na nowo i odświeżamy temat :) Piękne różowe frisbee przyszło i panna ładnie chwyta już z miejsca. Komendy i sztuczki też łapie w zastraszającym tempie. Nie spodziewałam się, że trafię na psa z aż tak dużym zapałem do pracy. Niedługo minie pół roku od adopcji. Młoda się z pewnością zaaklimatyzowała, gorzej z kotami. Wydaje mi się, że one jednak już to przetrawiły. Nie przepadają jedynie za zachętami do zabaw przez Mikę :P Jako że posiadam dosyć spory zwierzyniec składający się głównie z gryzoni, to ważne też dla mnie jest, jak Mika reaguje na małe zwierzęta. Najlepiej dogaduje się ze szczurami i to z nimi ma głównie kontakt. Przy nich pełni funkcję ochroniarza, który pilnuje żeby żaden z nich nie czmychnął na wycieczkę po domu. Trochę pracy jeszcze mamy nad reakcją na obecność królika, ale mam nadzieję, że z czasem się to uspokoi. A teraz zdjęcia :)

 

Poświąteczny leżing :D

 

th_CAM06696_zpsciasddum.jpg.

th_CAM06697_zpsz781h9od.jpg

 

 

 

Rozbieżny wzrok, w którym cała rodzina się zakochała :)

th_CAM06729_zpsgsmoxket.jpg

 

I zaduma nad sensem życia :P

th_CAM06734_zpse0xj9tfz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękujemy :) Smukła to ona faktycznie jest, talię ma prawie jak chart :P Ogółem jest skoczna i taka akurat do sportów. Na razie czekamy na wiosnę, bo mam plan żeby spróbować coś z agility. W warunkach domowych to niestety pojedyncze przeszkody tylko. Wstawię jeszcze trochę zdjęć maleńkiej ;)

CAM06738.thumb.jpg.c9556a7ef9b01edf087cb

CAM06735.thumb.jpg.30f838c9302499dd99fd0CAM06737.thumb.jpg.bc12415ce799993095bf1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Announcements

×
×
  • Create New...