Jump to content
Dogomania
bou

Rasy duże i olbrzymie w upały.

Recommended Posts

Hmmm... :) Moje 75 kg benusi upałom zdecydowanie mówi NIE,natomiast jedzonko,a jakże - jest przecież niezbędne!Niedobra pańcia zredukowała ilość,bo mniej ruchu etc.Piesa uważa,że to nie jest dobry pomysł i spogląda z wyrzutem z...kafelkow:)

Mój to chyba jakiś kosmita, zero spacerów, bardzo źle znosi upału, dyszy, leży i wypija litrami wodę. Jak wracam z pracy to pierwszy wbiega domu i nie chce wyjść na dwór. Zabrałam go o 21 na spacer krótki i myślałam, że zdechnie z wyczerpania, a nie ma problemów kardiologicznych, jedzenie jest wstrętne i gryzie w pysk, dopiero wieczorem zjadł gotowane udka z warzywami i wypił maslankę zimna taka z lodówki, niech juz się skończą te upały, a i jeszcze z goraca zrobiły mu się hot-spoty, jak ja nie cierpię tej pogody, lato, wakacje a pospacerować nie można.

Mój Nero upały znosi tragicznie. Leży w domu na kafelkach, na dwór praktycznie nie wychodzi, cały czas dyszy. Niko natomiast prawie nic sobie z upałów nie robi. Leży na tarasie (to prawie samobójstwo. Temperatura tam to jakieś 47 stopni)

Jedyne co mogę zrobić dla moich psów to zimne okłady, moczenie doopki w wodzie, lub specjalne lody dla psów. 

Z dwojga złego, dla mojego dysplastyka lepsze upały niż deszcz, bo wtedy jeszcze bardziej dokuczają stawy :)

My na spacery wychodzimy rano przed 7:00, gdy temperatura jest w okolicach 20-25 stopni i wieczorem około 20:00 gdy spadnie do 25-27 stopni. W ciągu dnia tylko krótki wypad na siku pod domem - jakieś 5 minut. 

Wieczorny spacer u nas jest tradycyjnie dość długi, w upały trochę krótszy, ale to i tak jakieś 45-60 minut.

Po takim spacerze Nikkou dochodzi do siebie dość długo i dyszy ciężko przytulając się do kafelków.

Ciekawe jest, że podczas samego spaceru nie widać po nim ani fatygi, ani jakichkolwiek problemów z temperaturą.

Ograniczam mu czas spacerowy częściowo ze względu na moje zmęczenie upałami, a częściowo profilaktycznie, ze względu właśnie na to dyszenie po powrocie...

Z jedzeniem jest normalnie, żadnych zmian nie zauważyłam.

Tylko wody idzie stanowczo więcej.

Moja dama dzisiaj wywinęła niesamowity numer :)W cieniu 37 stopni,wyprowadziłam samochód na środek,zeby pootwierac okna i przewietrzyc przed wyjazdem.Mój mikrusek;) uwielbia jeździc! (no tak,są różne zboczenia) Nie mogła pojąc dlaczego ma nie wsiadać."Chooo do chałupy" - mówię."A w życiu!będę dyszeć i leżeć wzdłuż samochodu i jestem obrażona".To sobie leż,myślę.
Weszłam do domu,patrzę przez okno kuchenne,czy ona tam dalej leżakuje,a tu...Psica ma łeb w środku auta i coś około połowy psa też jest w srodku,ale tylne łapy ślizgają się po karoserii i nie ma się jak wspiąc,czy odbić...Widok był nieziemski.Wniosek?A co tam upał,jak się czegos chce.Dobrej,chłodnej nocy wszystkim.

U nas starsza cały dzień chciałaby wylegiwać się na balkonie, w samym słońcu oczywiście. Na spacery chodzi niechętnie, ale to u niej normalne ;) 

Młodsza za to gdyby mogła to zajechałaby się biegając w największy upał, więc chodzimy tylko na spacery wzdłuż rzeki i ew wieczorami na rower. 

My te najwiesze upały i pełnię słonca również spędzamy w domu,plus dodatkowo mamy zamonotwany wiatrak który coś tam daje,zresztą mieszkamy na tyle nisko,że gorąco nie daje się we znaki. Wychodzimy dopiero poźnym popołudniem,kiedy jest lepiej,ale i tak systematycznie ochładzamy psa ( owczarek niemiecki długowłosy) podczas podlewania trawnika,sunia aktywnie w tym uczestniczy:)