Jump to content
Dogomania

tabletka i wymioty


shilaaa

Recommended Posts

Mam pieska 2 lata- dalmatynczyk. dziś rano podalam mu po raz pierwszy tabletkę p/kleszczową - i moj pies po okolo 30-40 minut pozniej zwymiotował . Dziwne, nigdy do wybrednych nie należał i zawsze chetnie wszystko zjadał. Czy zdażylo się wam kiedyś tak po tej tabletce? podejmować jakieś działania?

Link to comment
Share on other sites

A co to za tabletka?Bravecto?Dostał ją po raz pierwszy,tak?
Nie dowiesz się na 100%,czy wymioty sprowokował ten preparat,ale pytanie co z ochroną p/kleszczową pozostaje otwarte...Na pewno nie możesz powtórzyc zaaplikowania tej tabletki.
Obroża?
A psa obserwuj,to nie musi być koniec "atrakcji",albo tabletka była fuj,albo choroba jakaś się zaczyna.Mam nadzieję,że będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

O ile pamiętam w ulotce jest informacja, że preparat może powodować wymioty (jeśli to bravecto). Przyjmuje się, że jeśli wymioty nastąpią do godziny po pezyjęciu leku, to nie będzie działał, po tym czasie efekt jest wątpliwy, a po upływie dwóch godzin przyjmuje się że będzie działać. Oczywiście czas jest bardzo płynny w zależności od stanu wypełnienia żołądka, czasu przed posiłkiem itd. Nie spodziewałabym się, że tabletka zadziała, jeśli chcesz, możesz powtórzyć podanie, alr w terminie powtórzenia leku według ulotki, a do tego czasu musisz zabezpieczyć psa w inny sposób.

Link to comment
Share on other sites

Stosuję u mojego psa Bravecto, nie było żadnych sensacji w obydwu podaniach (ogólnie ma problemy z jelitami i nietolerancjami pokarmowymi). Wiadomo jednak, że każdy pies jest inny i różnie reaguje na podany lek. Szkoda, że zwrócił, ochrona po Bravecto jest na bardzo wysokim poziomie. Wydaję mi się, że przez ten upał i suszę kleszczy na ten moment brak przynajmniej w regionie lubelszczyzny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...