Jump to content
Dogomania

Sznaucer olbrzym


Nika04

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Czy trudna jest pielęgnacja olbrzyma? Jak ona wygląda? Czy te psy maja mocny psi zapach tak jak np. Labladory? Czy linieją? Czy są psami posłusznymi na spacerach? Czy maja apetyt czy sa wybredne? Czy przejawiają agresje do człowieka? Jakie sa te psy tak na codzien?Czy maja problem w pozostawaniu samemu 8h? Czy twoim zdaniem mogą mieszkac w bloku? Z jakiej hodowli masz psiaka?Pytań bedzie więcej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy trudna jest pielęgnacja olbrzyma? Jak ona wygląda? Czy te psy maja mocny psi zapach tak jak np. Labladory? Czy linieją? Czy są psami posłusznymi na spacerach? Czy maja apetyt czy sa wybredne? Czy przejawiają agresje do człowieka? Jakie sa te psy tak na codzien?Czy maja problem w pozostawaniu samemu 8h? Czy twoim zdaniem mogą mieszkac w bloku? Z jakiej hodowli masz psiaka?Pytań bedzie więcej :)

 

 

1. Czy pielęgnacja jest trudna?

 

Tak, jest, jeśli chce się miec sznaucer wyglądającego jak sznaucer. Regularne trymowanie, rozczesywanie brody itd.

 

2. Jak ona wygląda?

 

Psa się trymuje. Najlepiej u psiego fryzjera jeśli nie ma się doświadczenia i czasu.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trymowanie_sier%C5%9Bci

 

Trzeba też pamiętać o rozczesywaniu brody (w którą tak nawiasem mówiąc włazi żarcie, woda itd. dlatego większość właścicieli sznaucerów myje im codziennie- co drugi dzień mordę).

 

3. Czy te psy mają mocny psi zapach?

 

To zależy od nosa konkretnego człowieka. Dla mnie labradory są prawie bezzapachowe.

 

4. Czy linieją?

 

Regularnie trymowany rasowy sznaucer nie powinien linieć.

 

5. Czy są psami posłusznymi na spacerach?

 

To zależy od wychowania, więzi między człowiekiem i psem. Generalnie sznaucery to uparciuchy, trzeba się nieco nagimnastykować przy szkoleniu. Te, które ja poznałam uwielbiały kombinować na własną łapę i przede wszystkim -same myślały. 

 

6. Czy mają apetyt czy są wybredne?

 

To zależy od konkretnego psa.

 

7. Czy przejawiają agresje do czlowieka?

 

Nie jest to cecha rasy. Łatwo jednak schrzanić wychowanie sznaucera, co przy jego wrodzonej nieufności wobec obcych ludzi skutkuje tym, że pies zaczyna być agresywny w stosunku do ludzi.

 

8. Jakie są te psy na codzień?

 

Nie wiem co ci na to odpowiedzieć, nie rozumiem pytania prawdę mówiąc. 

 

9. Czy mają problem w pozostawaniu samemu 8h?

 

Nie, jeśli się je do tego przyzwyczai, a nie nagle z dnia na dzień zostawi.

 

10. Czy twoim zdaniem mogą mieszkac w bloku?

 

Zalezy od okolicy. Ja generalnie bym nie kupowała olbrzyma jesli mialabym niewielkie mieszkanie gdzies na 10 pietrze w bloku położonym w centrum miasta. Ta rasa wymaga duzej ilosci ruchu, plus lubi stróżować i moim zdaniem sznaucer jest prawdziwie spełniony gdy jednak ma troszkę terenu do patrolowania ;) oczywiście zaraz się odezwą osoby, które mają olbrzyma w bloku i stwierdzą, że wszystko jest do ogarnięcia. Co człowiek to opinia ;)

 

11. Z jakiej hodowli masz psiaka?

 

Nie mam w chwili obecnej sznaucera, ale to dla mnie synonim psa, wychowywałam się ze sznaucerami i od dzieciaka kocham tą rasę.

 

 

 

Jak chcesz się dowiedzieć więcej o sznaucerach to zachęcam do zajrzenia na forum rasy (wpisz sobie w google).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...