Jump to content
Dogomania
BlauPanda

Roxi i Dolar, dwa kłębki strachu szukają domku.

Recommended Posts

Roxi (498/15) i Dolar (500/15) to dwa psy z pośród czterech które trafiły do schroniska z jednego domu. W schronisku są przerażone. Dziś pierwszy raz wyszły na wolontariat i okazało się że poza terenem schroniska są dużo spokojniejsze. Szybko przywiązują się do opiekuna i co jakiś czas zerkają czy na pewno jest jeszcze po drugiej stronie smyczy. Gdy zobaczą parówki oczy się im aż błyszcza. Podskakują szturchają pyszczkami i kombinują co by tu zrobić żeby dostać więcej kawałków parówki. Dziś byliśmy na spacerku w lesie. Przechodziliśmy koło paru psów i przechodziły spokojnie. Jedynie szczekającego psa za płotem tez chętnie by obszczekały ale dobrze reagowały na cmoknięcia i rezygnowały z obszczekania. Spróbowaliśmy również nauczyć się komendy siad i dawały się dość łatwo naprowadzić ale są jeszcze zbyt rozkojarzone i zestresowane żeby stwierdzić czy coś potrafią. Dolar poza boksem jest znacznie odważniejszy niż Roxi. Po prawie dwóch godzinach psiaki wróciły do boksu.

 

Opis :

 

Roxi to nieduża (40 cm w kłębie) 6-letnia sunia . Do ludzi nastawiona jest bardzo pozytywnie lecz jest nieco wystraszona pobytem w schronisku i potrzebuje trochę czasu by się oswoić z otoczeniem i nowymi ludźmi. Jeśli się bardzo czegoś boi to zastyga. Z większością psów się dogaduje. Jeśli już trochę zapozna się z nowym opiekunem okazuje się że jest bardzo ciekawska i chętna do współpracy z człowiekiem. Jest psem średnio aktywnym, lubiącym ruch ale i wylegiwanie się na kanapie. Zachowuje czystość w domu. Ma krótka łatwą w pielęgnacji sierść. Jest zaszczepiona, odrobaczona i zaczypowana. Kontakt w sprawie adopcji  725 095 727 lub [email protected]

 

Dolar to 9-letni pies średniej wielkości (45 cm w kłębie), zestresowany miejscem do którego trafił. Na spacerku jest energiczny, czujny i ciekawski nic nie ujdzie jego uwadze. Pozytywnie nastawiony do ludzi lecz wycofany w pierwszym kontakcie. Gdy już się zapozna z nową osobą i miejscem okazuje się że jest dość kontaktowy i za kawałek parówki chętnie wykombinuje o co chodzi opiekunowi. Z większością psów się dogaduje. Na smyczy po rozładowaniu nadmiaru energii potrafi iść ładnie. Zachowuje czystość w domu. Ma krótka łatwą w pielęgnacji sierść. Jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczypowany. Kontakt w sprawie adopcji  725 095 727 lub [email protected]

 

 

Zdjęcia na razie słabej jakości ale jak tylko dostane te robione przez Beatę od razu wkleję :) (biało brązowy jest Dolar a biało czarna Roxi :)) zrobienie im zdjęcia to nie lada wyzwanie. Ciągle węszą i spacerują.

 

CAM01470.jpg

 

 

 

CAM01480.jpg

 

CAM01487.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdjęcia już na picasie ;) Ja tu wstawię jeszcze jedno wspólne naszych bohaterów :)

 

DSC_8680.JPG

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melduję się na wątku.

Oba psiaki powędrowały na stronę Fundacji i na katowicki wątek.

Mają też nowe opisy na stronie schroniska, a Dolar nowe zdjęcie (ale wybrałam jednak inne, takie na którym lepiej widać jego mordkę).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś dzwoniłam do obecnej rodziny Roxi. Sunia jest grzeczna chociaż z początku próbowała się władować na kanapę. :P Teraz już zna wszystkie zasady panujące w domu i się do nich stosuje. Do Dolara na razie nie udało mi sie dodzwonić ale jak tylko się uda na pewno napiszę co tam u niego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Announcements

×
×
  • Create New...