Jump to content
Dogomania

Dlaczego akurat Royal?


india1974

Recommended Posts

Czesc kochani. Po raz kolejny kupilam dzis memu misiowi karme Royal Hepatic dla watrobkowcow. I mam takie pytanko..Kiedys kupilam (nie mialam wyboru-kasa) karme Bosch Light. Niby bardziej dla psow chorych na nerki, ale tez dla "watrobek". Cena o polowe nizsza niz Royal. Nie zaluje mej psinie, Boze bron, staram się kupowac co trzeba, ale zastanawia mnie, na czym polega fenomen karmy Royal? Bo porownałam jej skład z owym Boschem i np.w karmie Bosch zawartosc bialka jest nawet mniejsza (korzystniejsza) niz w Royalu, a reszta skladnikow prawie identyczna..Moja wetka gdy spytalam, odpowiedziała tylko "Royal jest lepszy i juz" ..Chetnie poznam Wasze opinie..

Link to comment
Share on other sites

Z moim misiem to w ogole jest dziwnie..Zreszta juz Wam zawracałam doopki w tej sprawie. Eatroba rozwalona sterydami, lekami przeciwzapalnymi, antybiotykami..Wyniki były kosmiczne, ale dostawała Zentonil i wrocily prawie do normy. Minelo pol roku i xnow jest nieciekawie. Nie sa to wyniki bardzo zle, ale cos jest nie tak. Znow Zentonil, ale efektu zadnego. Tym razem wyniki sie nie poprawiły. Jutro ide znow badac krewke, bo juz 2miechy minely..Ale nie jest dobrze, bo nawet mieso z kurczaka musze plukac pod woda po wyjeciu z rosolu, bo odrobinka zostanie i rozwolnienie na cztety fajerki. Usg nic nie pokazuje, wetka nie wie co jest grane i ms do zaoferowania jedynie biopsje:(( A tak czasem tu ludzie opisuja, ze samym Royalem wyniki tsk pieknie zbili..Mala teraz jest tylko na essentiale forte i dostawała normalna karme (ertka kazala, by zobaczyć co sie stanie z wynikami). Twierdzi jednak, ze pies powinien byv do konca zycia tylko na Royalu (such i puszki). Nie ukrywam, ze nie zawsze mnie na to wszystko stac..

Link to comment
Share on other sites

U wetki nie ma karm. To male miasto, ludzie nie maja kasy i nikt u Niej nie kupuje. Nawet w sklepach dla stworkow tez nie idzie kupic..No daje gotowce, ale czasem chce Jej troszkę przyjemnosci sprawic tym kurczakiem, dlatego daje. Ale to sporadycznie. Zreszta nie tym chcialam Wam glowe zawracac, tylko o Royalu pogadać, czy faktycznie takie cuda czyni i wyprowadził Wasze zwierzatka na prosta..W kazdym razie dzieki za odzew:)))

Link to comment
Share on other sites

Gorzej z moja kieszenią heh..Prawda jest pewnie taka, ze ilu ludzi, tyle opinii..O tej karmie Bosch (nie pamiętam przez jakie "h") tez rozne opinie czytałam, m.in.to, ze jest najgorszym szajsem,jaki mozna dac psu. I znow wracam do poczatku..Sklad baaardzo podobny do Royala..

Link to comment
Share on other sites

Moja suka jadła tego boacha light i też dobrze na nim wyglądała, obecnie oby dwie jedzą boscha plus z pstrągiem i wszystko jest ok. Może oprócz tego, że nie smakuje młodszej. 

Większość bezzbożówek ma oczywiście piękne składy i ja osobiście lepiej się czuje jak sypię taką karmę psu do miski, ale skład swoją drogą, a to co służy psu swoją. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czesc kochani. Po raz kolejny kupilam dzis memu misiowi karme Royal Hepatic dla watrobkowcow. I mam takie pytanko..Kiedys kupilam (nie mialam wyboru-kasa) karme Bosch Light. Niby bardziej dla psow chorych na nerki, ale tez dla "watrobek". Cena o polowe nizsza niz Royal. Nie zaluje mej psinie, Boze bron, staram się kupowac co trzeba, ale zastanawia mnie, na czym polega fenomen karmy Royal? Bo porownałam jej skład z owym Boschem i np.w karmie Bosch zawartosc bialka jest nawet mniejsza (korzystniejsza) niz w Royalu, a reszta skladnikow prawie identyczna..Moja wetka gdy spytalam, odpowiedziała tylko "Royal jest lepszy i juz" ..Chetnie poznam Wasze opinie..

Witam. W karmie Royal Canin Hepatic zawartość białka wynosi 16%, a w Bosch Light 20%. ;) Reszta składników nie jest "prawie identyczna".

Skład Bosh Light: "Sproszkowane mięso drobiowe, ryż, jęczmień, kukurydza, śruta pszeniczna, pszenica, pulpa buraczana (bez cukru), sproszkowana celuloza, hydrolizat mięsa, sproszkowana ryba, sproszkowane mięso, tłuszcz zwierzęcy, olej rybny, groch, drożdże (wysuszone), chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane małże (min. 0,1%), sproszkowana cykoria
Udział mięsa lub udział białka pochodzenia zwierzęcego: min. 19 % (sucha masa), udział białka pochodzenia zwierzęcego łącznie: min. 58 %"

 

Royal podaje w składzie: "ryż, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, izolat białka sojowego*, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, włókno roślinne, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny)".

 

O ile karmy Royal mogą budzić wątpliwości, czy pozostawiać wiele do życzenia, to linie weterynaryjne są naprawdę dobre. Testowane na "znajomych" psach znacznie poprawiły ich funkcjonowanie. Bardziej, niż inne karmy z suplementami czy specjalne jedzenie przygotowywane w domu. Powtarzalność poprawy u różnych psów jest ... zastanawiająca. ;) Co do ceny. Można kupić karmę w sieci, większy worek, z kimś.... wtedy cena za kg. nie wyjdzie aż tak duża jak w sklepie stacjonarnym.

Link to comment
Share on other sites

Nie "rozbieralam" tych karm az tak dalece na czynniki pierwsze, bo dla mnie (na to uczulila mnie wet) najwazniejsza byla ilosc bialka. I na moim Boshu(mam nieco inny sklad, niz ten, jaki Ty podajesz)jak byk pisze 13%..Co do prawie identycznie reszty, to faktycznie temat splycilam, bo myslalam jedynie o skladzie analitycznym i wcale nie twierdze, ze sa identyczne jota w jote. A to, ze w jednej karmie jest pulpa buraczana, a w drugiej sproszkowane malze, czy obecnosc jakiegos hydroliuzatu i tak niewiele mi mowi (tak, tak, zapewne powinno) Dlatego pytalam o opinie tutaj, bo nie wiem, czy te roznice przemawiają zdecydowanie na korzyść Royala, czy nie ma jednak o co kruszyc kopii..Tak jak juz pisalam-ile osob, tyle opinii. Ostatnio podczas rozmowy z pewna wytrawna "psiara" zostalam objechana za sam fakt kupienia karmy, ze niby faszeruje psa chemia( podobno Royal to tez chłam). I badz tu czlowieku madry, jak kazdy gada cos innego..

Link to comment
Share on other sites

13%? Bosch Light? Aaaaa, znalazłam. To Bosch Special Light. :) Można spróbować. Zwłaszcza jak smakuje psu i nic się po nim nie dzieje. Bo tak naprawdę nie wiadomo co się stało? Diagnozy nie ma?

 

Osobiście używałabym karmy Royal Hepatic na problemy z wątrobą. Wiem, że jest dobrze przyswajalny, łatwo strawny i faktycznie pomaga psom z problemami. :) Widzę, że pani nie odpowiada ta karma, więc trzeba poszukać innej. Z Boschem nie mam doświadczeń, więc z nim nie pomogę.

 

P.S. Nie jestem dystrybutorem Royala. Nie używam leczniczej karmy na zdrowych psach. O ile nie ma wyraźnej potrzeby, nie dawałabym produktu leczniczego zdrowemu zwierzakowi.

 

Powodzenia z psiakiem. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy to się komuś podoba czy nie Royal w liniach weterynaryjnych jest liderem a karmy zwyczajnie pomagają . Mam doświadczenie z karmieniem psa z chorą wątrobą , rezultat znakomity , no ale to było kilka lat temu. Obecnie pies z refluksem i wrażliwym układem pokarmowym najlepiej czuje się na royalowym gastro lub sensitivity. Drugi pies staruszek z chorymi stawami i nawracającą nadwagą też pięknie chudnie na royalowym obesity. Nie chodzi głodny , sierść piękna , kondycja bardzo ok . Taka prawda .

Link to comment
Share on other sites

Ja nie cierpię Royala, jedzie na reklamie i firmie, dla mnie jest najgorsza ze wszystkich. Poza tym wogóle nie uznaję karm suchych, karmię swoje naturalnie i od blisko 50 lat i nigdy nie miałam problemów z chorobami psów typu wątroba, nerki, żołądek. Sucha karma była tylko awaryjnie - gdy wyjeżdżałam z psami na dalsze, zagraniczne wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam wypowiedzi typu "moje psy na nic nie chorowały, ale jestem autorytetem i wiem, że linie weterynaryjne RC są beznadziejne"

Otóż nie są. Moja suka funkcjonowała dobrze dzięki karmie wet dla trzustkowców oraz enzymom (owszem, sprawdzałam inne opcje - było tragicznie). Znam mnóstwo psów m.in. fundacyjnych i schroniskowych, którym linie wet RC pomagają w utrzymaniu godziwego poziomu życia. Nie piszcie więc o przereklamowaniu i marketingu, bo nie znajduje to pokrycia w rzeczywistości życia z chorym zwierzęciem. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też się od royala rękami i nogami odżegnywałam, ale jak się okazało, że struwity  u psa są już tak wielkie, że nie ma czasu na tabletki czy inne pasty, to royal pomógł w kilka dni. Po 2 tygodniach wyniki były idealne. Skład obrzydliwy, napompowane krokiety, nieprzyjemnie śmierdzące i całe w obsypce, ale pies wcina i karma dobrze spełnia swoją rolę. Teraz jest tylko używana jako "przetykacz", jeśli wyniki są kiepskie, bo nie wyobrażam sobie karmić psa cały czas urinary... A skutecznej linii weterynaryjnej z lepszym składem jeszcze niestety nikt nie wymyślił, więc bogu dzięki, że jest chociaż to!

Link to comment
Share on other sites

dwbem, moj pies nie ma problemow z watroba z powodu zlego zywienia, a poteznej ilosci lekow, jakie walil w Nia lekarz. Efekt jest taki, ze jak tylko podam memu misiowi coś innego niz gotowa karma, to mamy rewolucje w brzuszku. Nie zawsze oczywiscie, czasem może włupac coś dobrego, a czasem nawet po ryzu biegunka. No i tak "studiuje" te karmy. Jak sami widzicie opinie sa rozne, a prawda pewnie taka, ze co pies to inna tolerancja i efekty. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie cierpię Royala, jedzie na reklamie i firmie, dla mnie jest najgorsza ze wszystkich. Poza tym wogóle nie uznaję karm suchych, karmię swoje naturalnie i od blisko 50 lat i nigdy nie miałam problemów z chorobami psów typu wątroba, nerki, żołądek. Sucha karma była tylko awaryjnie - gdy wyjeżdżałam z psami na dalsze, zagraniczne wystawy.


No i?
Ja mam psy od 20 lat, żywione dobrej jakości karmą i gotowanym i również żadne nie miało problemów z wątrobą, nerkami i żołądkiem.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...