Jump to content
Dogomania

POMOCY!


Dianka441

Recommended Posts

Dzisiaj dowiedziałam się , że moja mama zaniedbała szczepienia 4 letniej suni , była szczepiona tylo na nosowke i chciałam zapytać co mogę zrobić , czy jeśli pójdę teraz ja zaszczepić to na co mogę i czy weterynarz ma obowiązek zgłosić , że nigdy nie była szczepiona na wściekliźne?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak, możesz dostać mandat, ale za niezaszczepienie, a nie za nienoszenie przy sobie książeczki zdrowia...

Rabieska nie jest tu żadnym dowodem, dopiero wydawane przez weterynarza zaświadczenie + szczepienie psa powinno być wpisane w rejestrze.

No i straż miejska raczej nie zaczepia każdego psa, czy ma szczepienie, dopiero przy pogryzieniu w praktyce to ma znaczenie.

 

„Kto uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, a w przypadku wprowadzenia obowiązku ochronnego szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie – od tego obowiązku – podlega karze grzywny” (art. 85 ust. 1a ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt)

Link to comment
Share on other sites

Z zaświadczeniem jest tak, że obowiązku posiadania przy sobie nie ma. Co nie zmienia faktu, że straż ma prawo zaczepić na ulicy czy pies jest szczepiony (u mnie tak robią) i trzeba mieć jakiś dowód na to, że obowiązku dopełniliśmy. Więc obowiązku nie ma, ale inne przepisy na nas to wymuszają. U mnie rozwiązali to tak, że mandat się przyjmuje, a w ciągu tygodnia można mandat anulować za okazaniem zaświadczenia (z datami obejmującymi dzień wystawienia mandatu) i po uiszczeniu opłaty administracyjnej w wysokości 10zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...