Jump to content
Dogomania

Wielbark pomoc psom. Umowa-Radysy


Recommended Posts

No nic, pomyślmy, jak tu pomóc.

 

Czy te psy, które zabiera fundacja (kurcze, gmina na rekach powinna ją nosić za - praktycznie - wyręczanie urzędników!) to ona sama ogłaszać będzie, szukać domów? Chyba tak.

Dobrze by było "zobaczyć" te psy, które zostają w kojcach. Myślę o zdjęciach do ogłoszeń. Moze te osoby z fundacji, skoro będą w Wielbarku po sunię, zrobią i innym biedakom zdjecia?

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że wszystko trwa. Fundacja organizuje transport. Są prowadzone rozmowy z gminą na temat wolontariatu, gmina jest otwarta. Szukamy chętnych, wtedy będzie można mieć wgląd i robić ogłoszenia na bieżąco. Wczoraj się dowiedziałam, że w Radysach są dwa psy z Wielbarka, chyba wywiezione jak jeszcze boksów nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Zabranych zostało 6 psów plus dwa szczeniaki. Pieski są w dt, część w fundacji. W punkcie zostały 4 pieski. W tym tyg mają być wolontariusze zrobić zdjęcia, mam nadzieję, że się pojawią. Na 6 psów były tylko trzy świstki o szczepieniu na wściekliznę, których nie można dopasować do psów, więc szczepienia obowiązkowe dla wszystkich. Psy zapchlone zarobaczone, załatwiają się robakami. Ruda sunia córka w klinice chora. Biało czarna mała sunia co biegała luzem wysoka ciąza. Sama by nie urodziła, dwa wielkoludy-aborcja. Mały szczeniaczek czarny osłabiony, gorączka. Ten piesek Luk biały co go zabrałam, połamana miednica w kilku miejscach, pęknięte żebra, porażenie splotu ramiennego, łapka cały czas zagrożona amputacją, przechodzi rechabilitację. Będę miała zdjęcia tych co zostały to wstawię.

Link to comment
Share on other sites

Tak koszmar,  wszystko ładnie wyglądało, ale to pozory. Niestety stało się to, czego się obawiałam nikt nie może wejść na teren boksów bez zgody gminy. Trzeba mieć pozwolenie i wejściówka tylko z Panią z gminy. Mam nadzieję że uda mi się z pomocą dziewczyny tam na miejscu to ogarnąć. Zostały 4 psy, nie ma zdjęć aktualnych, nie ma ogłoszeń. Niestety Luk 18 września będzie miał jednak łapę amputowaną, nie da się jej uratować. Dobija mnie juz to wszystko. Zdjęcia Luka

Link to comment
Share on other sites

I co na to władze gminy? Co ten wet, co się ma opiekować psami?... Czy tych ludzi nie boli takie psie nieszczęście?

 

 

Trochę prywaty -  udział w konkursie o "Wawrzyn dla najlepszego strażaka Mazowsza" bierze udział Tomek Płocharczyk. To pełen energii młody człowiek, ofiarny strażak i dobra dusza jednostki OSP z naszej wsi (to ten pan Tomek, który łapie bezdomniaki, opiekuje się nimi, przywozi ranne do lekarza...) Zagłosujcie - proszę na niego, wysyłając SMS-a o treści STRAZAK 4 na numer 72355 (koszt 2,46 zł). Pamiętajcie, by nie używać polskich znaków!!! Głosujemy do 18 września. Na razie NASZ Tomek jest trzeci!

Link to comment
Share on other sites

Rozmowa z panią z gminy wypadła pomyślnie, obiecała, że warunki się poprawią, że dopilnuje szczepień, odrobaczeń, sterylki. Mają być budy. Przypuszczam, że to jest mydlenie oczu, obym się myliła. Na razie ot tak wejścia nie ma. 

Nie odpuszczaj Kochana. Trzeba im deptać po piętach, żeby wiedzieli, że są pod kontrolą. Inaczej nie będą nic robili dla tych biedactw :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Więc tak Pani urzędniczka nie zgodziła się na wol, bo to młode dziewczyny takie tłumaczenie. Mam zdjęcie zrobione z ukrycia dwa tyg temu. Smród nadal, gówna nie posprzątane. Doszedł jeden pies i doszła buda. i znowu tel do gmniny w sprawie warunków, i znowu obiecanki, ze się zmieni. Wyślę zdziewczynę po tajniaku zrobi zdjęcia czy dotrzymali słowa. Nie mam juz siły na to wszystko, jestem za daleko, żeby tego pilnować.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam nic nie pisałam, bo i mało wiem. Tylko tyle, że w Wielbarku dwa psy podobno zostały gdzie reszta? Na dziś nie wiem. 

Z dobrych wieści 

Szczeniaki 2 mają domy

Adelka mamusia szczeniaków ma dom

Luk bez łapki ma dom

Vista córka labkowata ma dom

Muszka mała czarno-biała (aborcja) ma dom

Zostały jeszcze dwie sunie i pies do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...