Jump to content
Dogomania

Wielbark pomoc psom. Umowa-Radysy


Recommended Posts

Jak dobrze, że gminie też zależy na szukaniu domów i że chce współpracować :)

Z doświadczenia radnej gminnej  - oprócz usypiania ślepych miotów i sterylizacji w gestii i obowiązku gminy jest też leczenie chorych i rannych zwierząt. Musi w uchwale być wyznaczony lekarz weterynarii, który leczy itp. zwierzęta na koszt gminy.  Na końcu uchwały gmina deklaruje kwotę przeznaczoną do zwalczania bezdomności, na dany rok budżetowy.

Tylko trzeba przeczytać uchwałę rady gminy, która do końca marca musiała być podpisana.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko się zgadza, ja to wiem, że oni mają obowiązek usypiania i leczenia. Wynika ze gmina tego nie pilnuje. Wet powinien być do dyspozycji 24h na wypadek jak coś się dzieje.  Ja w sobotę byłam u weta nie otworzył mi, choć jego samochód stał przed domem. Dziś ktoś ma dzwonić do gminy i wyjaśniać sytuację, ja już nie mam siły. Biały łapę ma w fatalnym stanie nie wiadomo jeszcze czy nie obetną. Jestem całkowicie rozbita po tym wszystkim

Link to comment
Share on other sites

Jestem, Malagosie ;)

Jeśli chodzi o kontakty z gminą i wywieranie na nich nacisku względem ustawowego obowiązku, radzę się skontaktować z bonsai - ona walczy o psiaki z identycznego miejsca gdzieś w okolicach Kalisza. Sporo udało jej się załatwić, do wielu rzeczy zmusić urzędasów, sporo psiaków z tamtego miejsca znalazło domy...

Link to comment
Share on other sites

A psiaki,nie są przewożone do Schroniska w Szczytnie?

Ze Szczytna jest marchewa,może pomoże.Anetek100 i magenka1 pomagały psom ze Szczytna.Nie wiem jak jest teraz.Ja miałam u siebie dwa psiaki w DT ze Szczytna.

Napiszcie do nich,może pomogą tym psiakom.Posiadam do nich nr.tel.gdyby były potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Też tu przylazłam za malagos :)

 

 

...

co do zdjęć jeszcze- dobrze jakby ktoś z Tobą pojechał i potrzymał pieska, żeby to były zdjęcie przy człowieku a nie w ruchu....

Wielkość psa jest bardzo istotna dla szukających psiaka.

 

Te szczenięta... konieczne jest ich uśpienie, póki są ślepe. To tez obowiązek gminy.

Dobrze byłoby uświadomić to odpowiedniemu człowiekowi w ginie, bo być może nawet nie wie, że gmina ma taki obowiązek.

 

Jeśli będą zdjęcia, informacje o psach, to mogę zrobić im wydarzenie ba fb, ale przydałby się ktoś jeszcze. Ja mam sporo obowiązków i często mam za mało czasu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje ,że  jesteście. Szczytno nie przyjmuje psów z Wielbarka. Na fb zrobiłam  album i wydarzenie. Byłam tam w sobotę zrobiłam zdjęcia. w niedzielę zabrałam białego z chorą łapą, jest w klinice w Warszawie. Było dzwonione do gminy szczeniaki mają być uśpione. W weekend, lub po niedzieli będzie zabranych kilka psów przez fundację, mają dt. My daleko jesteśmy potrzeba wolontariuszy, którzy będą tam zaglądać i na bieżąco informować o stanie zwierzat. Są rozmowy na temat zmiany Schroniska, może się uda, póki co nie można dopuścić do zagęszczenia, wtedy psy będą bezpieczne.

Link to comment
Share on other sites

Kilka osób zgłosiło się prywatnych na dt, funadacja Zwierzęca Polana tez zabiera psy. Selenga wstrzymajmy się jeszcze bo większość będzie zabranych, więc zdjęcia na pewno będą już z dt i fundacji. Tak jeszcze ciekawostka na dobranoc dzwoniłam dziś do wet w Wielbarku czy ślepy miot uśpiony, pan stwierdził, że jest osobą prywatną i mi informacji nie udzieli, kazał dzwonić do gminy.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinien zostać żaden, a suni podaje się leki wstrzymujące laktację... Teraz trzeba odczekać minimum 8 tygodni, aż odchowa szczenięta, dalsze minimum 4 tygodnie, aż wykona się sterylizację - tyle czasu musi suka być na utrzymaniu gminy. Gdzie tu sens?... Jakoś rozgoryczenie przeze mnie przemawia...

Link to comment
Share on other sites

Tam nikt nie poda żadnych leków na laktację.Mieli zostawić jednego szczeniaka, zostały dwa, bo niby jakiś chłop chciał. Wet wiedząc, że mamusia ma być zabrana przez fundację wiadomo, że z dzidziusiem zostawia jeszcze jednego. Nie wiem co to ma znaczyć sam go chciał wykarmić czy co. Głupota ludzka nie zna granic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...