Jump to content
Dogomania

Czy ktos zna hodowce - hodowla Thunder ?


joskaw

Recommended Posts

Sprawdz dokładnie ,wyszkolenie i korungi,oraz przeswietlenia i wyniki wystaw rodziców,obejrzyj warunki przebywania szczeniąt i psów,odwiedz hodowlę i porozmawiaj z hodowcą..potem podejmij decyzję.
A jak masz jeszcze chwilkę czasu,przejedz sie w weekend do Krakowa na wystawy Onkowe..i tam popatrz,popytaj...psa kupuje sie na całe życie,to nie kwestia jakiegoś tam zaufania i wyboru.

Link to comment
Share on other sites

a dobre jest tez poszukanie osób mających psiaki z danej hodowli , czasem oficjalne wersje sa rózne od tych rzeczywistych. ja kiedy mój pies mial juz rok dowiedzialam sie ze taki sam defekt łokietka :placz: ma jego babka od strony ojca .oficjalnie oczywiscie nikt nie wie i nie mowi a obowiązku przeswietlania stawów łokciowych nie ma . a ja wierzcie nawet nie wiedzialam ze dysplazja jest nie tylko biodrowa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']oficjalnie oczywiscie nikt nie wie i nie mowi a obowiązku przeswietlania stawów łokciowych nie ma . a ja wierzcie nawet nie wiedzialam ze dysplazja jest nie tylko biodrowa .[/quote]

Teraz często słysze, że ktoś kto kupił psy z CZ i SK - kupił psa z dysplazją łokci :( Na szczęście Kenny ma na łokciach 0/0 :multi:

PS. A dysplazje są różne bioder, łokci, kolana, nerek, sutka itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam psiaka z tej hodowli co prawda nie Onka ,ale labka.
Nikomu nie polecam!!!
Kontakt z hodowca sie urwal , oddal nam psiaka chorego na zapalenie jelit.
Wzielismy go jak mial 6 tygodni :-( ,a to conajmniej o 2 tyg za wczesnie.
Wtedy nie wiedzielismy,ze to za wczesnie.
Teraz sie cieszymy ,ze mamy Morisa,ale nigdy wiecej nie wzielabym psiaka z tej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ed zawsze bylo u onow.dlatego cieszy zaostrzanie kryteriow hodowlanych.kazdy normalny hodowca bedzie sie do tego stosowal bo to...nooo...nie boli...:cool3: :diabloti:[/quote]


Coś się gdzieś zaostrzyło jeśli chodzi o ED? Jakieś nowe wymagania dla hodowców? Obowiązkowe czy tylko ze wskazaniem?

[quote name='mch']a dobre jest tez poszukanie osób mających psiaki z danej hodowli , czasem oficjalne wersje sa rózne od tych rzeczywistych. [/quote]

Dobre jak sie ma tyle szczęścia. Gdy ja kupowałam szczenię w hodowli było wtedy 17 takich maluchów i cały czas szukam i cały czas rezultal zerowy. Normalnie zapadły sie pod ziemię!!! A w kwietniu był kolejny miot i też klapa. Tak nawiasem mówiąc to bardzo mnie to zaskoczyło. Niby ZK nakazuje 1 miot w roku no i niby tamta hodowla sie dostosowała tyle tylko, że i tak wyszły dwa mioty pod rząd a juz wtedy ta suka wyglądała "kwitnąco".

Link to comment
Share on other sites

czasem suka ma dwa mioty pod rząd ,ale potem musi być dłuższa przerwa. hodowca powinien w miare rozsadnie mając jej zdrowie na wzgledzie ocenic stan ,czy dwie ciąze pod rząd nie bedą dla niej za duzym obciążeniem . poza tym piszesz- dwa w ciągu roku, ale czy porody byly w tym samym roku kalendarzowym ?

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałam, że dwa w ciągu roku tylko, że dwa pod rząd. To wszystko sie działo na przełomie, nie był to jeden rok kalendarzowy i wiem, że tak wolno, tylko jakoś mi to nie pasuje...cieczka, ciąża, odchowanie maluchów i...cieczka, ciąża, odchowanie maluchów.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co tak się praktykuje nie tylko w Polsce ale także w SV gdzie dwa mioty w roku to normalka..ale do tego trzeba dodac ze suka która tak rodzi powinna mieć potem przerwę no i oczywiście powinna byc w super kondycji..ale to u nas niestety zalezy juz tylko od sumienia hodowcy..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam
Przymiezam sie do zakupu owczarka niemieckiego
( chcialbym odebrac psa w okresie koniec sierpnia / polowa wrzesnia ), rozmawialem juz z jednym hodowca - ma psy i beda do odbioru w tym terminie. Pytanie czy ktos zna ta hodowle i moze cos na ten temat powiedziec?
( podaje linka do allegro, stamtad znalazlem kontakt )
[url]http://www.allegro.pl/item219055820_owczarek_niemiecki_z_rodowodem_fci_tylko_800pln.html[/url]
pozdrawiam i czekam na informacje.

Link to comment
Share on other sites

Hodowla Thunder jest ze Skawiny koło Krakowa i jest w naszych okolicach dość znana.
Ojca tych szczeniąt widziałam na placu a nawet kilka razy z nim pracowałam jako przewodnik na obronie i mogę stwierdzić, że to fajne psisko jeśli chodzi o szkolenie. Miał bardzo ładne chwyty, nie był strachliwy, zrównoważony pies - przyjemnie się z nim pracowało :cool3:

Link to comment
Share on other sites

no i lepiej juz prawda?:cool3: .
chodzi o to ze nazwa hodowli powinna byc podana a nie "zawarta "w adresie meilowym.a suka?
i przydalyby sie zdejcia rodizcow a nie katalogowe bszs.
ja do hodowli nic nie mam[chyba ze suka nie ma wyszkolenia to juz cos mam]-ogloszenie jest do poprawy.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi.
Zastanawiam sie po prostu czy rezerwowac tam sobie pieska, czy szukac dalej.
Nie zalezy mi bardzo na jakims wybitnym szczeniaku, bo i cena bylaby za wyzsza, ma to byc zdrowy owczarek niemiecki, domownik i przyjaciel.
( hodowli, ani wystaw nie planuje )
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ale to że nie planujesz wystaw i hodowli nie powinno żutowac na jakość psiaka i jego pochodzenie,odchowanie itp.
Cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem...masz jeszcze troszke czasu..proponuje abyś jeszcze poszukał i wybierał dopiero po obejrzeniu warunków i rozmowie z hodowcą..najlepiej na miejscu;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

dysplazja nie jest takaprosta w dzidziczeniu zeby zalozyc z gory ze po zdrowych rodizcach[a tylko tacy sa dopuszczani do hodowli]nie wydarzy sie dysplazja.
ano wydarza sie.
ciezka zdarza sie coraz rzadziej[tylu]-przodu szaleje bo niewielu hodowcow w polsce przeswietla swoje psy na przod badz nie doswietla suk/repow ktore juz sa starsze i nie byly przeswietlone wczesniej.
oburzac sie nei ma na co.
jesli rodizce sa przeswietleni[a hd musza miec zeby byc hodowlanymi]to po prostu pech.wazny jest zw rodzicow.ale to tez nie jest gwarancja.
ludize jeszcze dluuugo nie beda w stanie udzielac gwarancji na efekty swego "romansowania"z genetyka.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[FONT=&quot]Dobry wieczór,
dzisiaj zostałem poinformowany przez kolegę, o różnego rodzaju wpisach na forum [url=http://www.dogomania.pl]Dogomania.pl[/url]. Niestety nie jestem notorycznym forumowiczem i niewolnikiem netu, dlatego też odpowiadam dopiero dzisiaj.
Postaram się odpowiedzieć na pytania i zarzuty.

1. Przepraszam, za mało profesjonalne ogłoszenia postaram się aby następne były bardziej dokładne i czytelne. Dziękuję za cenne wskazówki.

2. Dla "tatanka" proszę o kontakt celem wyjaśnienia Pańskich zarzutów.

3. Dla "molli1111" i "owczarek niemiecki" nie zmieniałem danych kontaktowych więc wystarczy napisać lub zadzwonić. Moje dane są łatwe do odnalezienia na stronie ZKwP lub ogłoszeniach. Ale gdyby była trudność to podaję je raz jeszcze:[/FONT]
[FONT=&quot] email: [email][email protected][/email]
tel: 012-2761352 lub 501-075-340

4. Jestem członkiem Związku Kynologicznego oddział Bielsko Biała więc szczeniaki mają metryczki tego oddziału.

5. Celem podniesienia jakości hodowli od tego roku moje suczki będą miały wykonane dodatkowe badania ED i DNA. I tak podczas prześwietlenia wykonanym we Wrocławiu u dr n.wet Jana SIEMBIEDY
Ulma Thunder-Poland FCI HD-A,ED-(0,0)
Queen von der Holzheimer Linde HD-A,ED-(0,0)
Ponadto suczki będą szkolone IPO

6. Na temat rtg już wiele zostało napisane wiec nie ma sensu się powtarzać i pisać. Sa doskonale artykuły na ten temat.

7. Mogę podać kilkudziesięciu właścicieli zadowolonych ze swoich pupili z mojej hodowli. No cóż nie zawsze wszystko sie udaje... Ale zapewniam wszystkich, ze nikogo nie wprowadzam w błąd i zawsze jestem do dyspozycji.

8. Zgodnie z regulaminem hodowli ZK wszystkie suki w mojej hodowli maja uprawnienia jakie wymaga regulamin i są kryte tylko i wyłącznie raz w roku.


Pozdrawiam Tomasz
Hodowla Thunder-Poland FCI[/FONT]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...