Jump to content
Dogomania

Proszę o pomoc! Moja sunia ma zespół przedsionkowy, nie mam pieniędzy


anna agusia

Recommended Posts

Witajcie

 

Jestem zrozpaczona. Dzisaj wróciłam od wterynarza. U mojej 12 letniej Agusi zdiagnozowano Zespół przedsionkowy. Leczenie polega na podawaniu zastrzyków codziennie przez 2-3 tygodnie, które mogą pomóc, ale nie muszą. Gusia jest świadoma, słyszy i pije wodę. Całe ciało jest sparaliżowane, łapy sztywne, co jakiś czas się przewraca z boku na bok.
Mała zachorowala w sobotę, w niedzielę było już beznadziejnie. Wcześniej chorowała na stawy, ale wyleczyłam i było dobrze, była ze mną na działce, kąpała się i cieszyła.

Jestem emerytką i po postu nie mam pieniędzy na leczenie. Każda wizyta to ok 80 zl:

 -dojazd 20 zł
 -zastrzyki 35 zł

- cewnikowanie 20 zł

 

U nas w Olsztynie nie ma darmowych weterynarzy. Proszę o każdą pomoc finansową na konto bankowe Po każdej wizycie będę wklejała rachunek za leczenie.

 

 

Z góry dziękuję!

zrozpaczona anna

 

Sprawa załatwiona. Dostałam pomoc od fundacji Św Franciszka. Temat zamknięty

 

 

Link to comment
Share on other sites

nigdzie nie ma darmowego weta,akurat te leki które dostaje twój pies sa tanie jak przysłowiowy barszcz.80 zł za każda wizyte to bardzo dużo za takie działanie weta.poszukałbym tańszego.piszesz ze mieszkasz w Olsztynie,mieście gdzie jest ośrodek akademicki .nie ma przypadkiem tam klinik-przy takich ośrodkach przeważnie jst taniej.a jeśli nie jest taniej lub nie ma takowego w ogóle-jak pisałam wyżej-szukaj tam gdzie najtaniej

Link to comment
Share on other sites

nigdzie nie ma darmowego weta,akurat te leki które dostaje twój pies sa tanie jak przysłowiowy barszcz.80 zł za każda wizyte to bardzo dużo za takie działanie weta.poszukałbym tańszego.piszesz ze mieszkasz w Olsztynie,mieście gdzie jest ośrodek akademicki .nie ma przypadkiem tam klinik-przy takich ośrodkach przeważnie jst taniej.a jeśli nie jest taniej lub nie ma takowego w ogóle-jak pisałam wyżej-szukaj tam gdzie najtaniej

 

witaj

uważam, że to nie jest aż tak drogo. Problem w tym, że to leczenie ma trwać 2-3 tygodnie. Leki kosztują 35 zł, ale z dojazdem i cewnikowaniem wychodzi 80.
Piszesz o ośrodku akademickim... byłam, znam bardzo dobrze. Niestety tam jest najdrożej.

Link to comment
Share on other sites

piszesz ze nie jest to drogo a zarazem że nie masz pieniędzy na leczenie ......moze warto popytać po innych wetach(jak wcześniej pisałam) lub...nauczyc sie samodzielnie robić zastrzyki.do kontynuacji mozna te leki zastapic tabletkami,ktore sa znacznie tansze niz inj.no i mozna podawac samodzielnie.a tak nawiasem piszac-czy to na pewno jest sam zespol przedsionkowy.czy ten wet jest pewien diagnozy?a jesli tak to jaka forma.nie w kazdej mozna stosowac lek -rapidexon.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zadala pytanie po co cewnikowanie? Bo o wenflonie w lape mowisz? Rapidexon i catosal mozna podac pod skore, nie trzeba zakladac wenflonu za 20zl. Poza tym enrobioflox jest w formie tabletek, sterydy z reszta tez, wiec o ile uwazam za zasadne chodzenie teraz na wizyty do weta, na samym poczatku, by mial on kontrole, to jezdzenie przez 3 tyg codziennie uwazam za naciagactwo.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa załatwiona dostała pomoc od fundacji Św Franciszka. Za co bardzo im dziękuję!!

 

ps.

Zobaczyłam podobny post w sprawie pomocy. Wasza reakcja była identyczna. Badziej skupiacie się na szukaniu..haków. Nie sądze by ci najbadziej dociekliwi zamierzali pomóc.

 

Do gryf80
Piszesz  "piszesz ze nie jest to drogo a zarazem że nie masz pieniędzy na leczenie"
Bo to nie jest drogo, to ja jestem uboga, to jest dla mnie drogie.

W tej chorobie psy mają wykręconą głowę. Pies niczego nie połknie.

 

Do bou
Nie oddaje. Dzisiaj po kroplówce dopiero jej puściło więc obyło się bez cewnikowania. Nie wiem jaka faza ZP, ale reaguje na bodzće, słyszy, odczua ból. Uszy ma zdrowe, więc nie wiem z zego to się wzięło, może jakiś guz. Do tego doszła ciąża urojona, bo ona bieda jest wrażliwa. Grozi jej śmierć, a ona by chciła mieć dzieci.

Jeśli przez 3 dni nastąpi poprawa to jest szansa, że z tego wyjdzie. jestem zadowolona, że wykorzystam wszystkie możliwe szanse. Gdyby nie pomoc, musialabym ją dzisiaj uśpić

Link to comment
Share on other sites

To dobrze,że masz środki na leczenie suni.Nie dziw się...nikomu przecież manna z nieba nie kapie,a tu niejeden napisał,że pies mu odchodzi,że potrzebuje pieniążkow.Tyle,że...nawet psa taka osoba nie posiadała...A przecież uwiarygodnić się nie jest trudno.No dobrze,zdrowia jeszcze raz i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...