Jump to content
Dogomania

Trudnosci w adopcji psa na odleglosc


D-Kichot

Recommended Posts

Witam! Od dłuższego czasu staram się zaadoptować psa ze schroniska, którym zarządza fundacja. Odmawiają mi adopcji psa, dom 200m2, 3 kondygnacje, ogródek.W okolicach 100m mam dostęp do pól i lasów gdzie mogę swobodnie wychodzić z psem na spacery.Jedynym argumentem dla schroniska jest to, że pies miałby być adoptowany 400km od miejsca adopcji według pań inspektorów z danego schroniska PS wiem że schronisko udziela adopcji w Niemczech bez stwierdzenia warunków. Starając się o adopcję próbowałam adoptować psa z mojego miasta(gdzie znajduje się to schronisko), również były problemy.Inspektorat ze schroniska stwierdził iż nie ważne z jakiej miejscowości jestem nie sprawdzając warunków do adopcji psa nie można go adoptować! Pod wpływem programu na tvp2 ''przygarnij mnie'' jestem bardzo zainteresowana adopcją wybranego psa i na każdym kroku mi to utrudniają.Starałam się ja, moi rodzice i nawet dziadkowie.Nie wiem co już mam robić w związku z tym. 

Bardzo proszę o opinię i pomoc, jestem załamana tą sytuacją,

Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A skąd jesteś?

My, domy tymczasowe, zawsze sprawdzamy dom, do którego ma trafić nasz podopieczny, ale moje psy były adoptowane nawet setki km - bo to nie ja muszę sprawdzić dom, ale proszę o to osobę z dogomanii, która mieszka najbliżej :)
A ze schroniska sprawdzają domy, czyli robią wizytę przedadopcyjną, o tym nie słyszałam. Raczej psa wyadoptowują z adnotacją, ze właściciel zgadza się na wizytę poadopcyjną. Czego potem nikt i tak nie robi.
Masz upatrzonego jakiegoś psiaka? Moze jakoś dogomaniacy będą mogli pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...