Jump to content
Dogomania

Pola z pola - na głowie torba, na szyi sznurek... - teraz w DS - lepszego nie mogłam sobie dla niej wymarzyć! :D


Nutusia

Recommended Posts

nie pomogøo jak wida©

na dolnym pasku po prawej jest symbol PL, obok taki prostokąt "w kropeczki i z ogonkiem", klikając w ten prostokącik można też ustawić "polski", ja tak poprawiam swoją klawiaturę, kiedy mi czasem szwankuje.

 

A Pola - cudna po prostu!!!!!

Pewnie szybciutko domek znajdzie

Link to comment
Share on other sites

na dolnym pasku po prawej jest symbol PL, obok taki prostokąt "w kropeczki i z ogonkiem", klikając w ten prostokącik można też ustawić "polski", ja tak poprawiam swoją klawiaturę, kiedy mi czasem szwankuje.

 

Nie pomogło, dopiero mąż poradził mi ,żebym zresetowała komp. i pomogło.

A Polusia przesłodka. Ciekawe jak szybko naprostuje się jej psychika.

Link to comment
Share on other sites

Witamy wszystkich miłych Gości! :D

 

Ayame - piękne dzięki za deklarację, ale damy radę! ;) Mam 2 bazarki w toku, w domu pudło filmów na kolejny... A ja nie hotel - za 300 zł będzie full service - sterylka, szczepienia, chip i jeszcze na żarło pewnie starczy, a nie tylko "utrzymanie" przez miesiąc...

 

Poleczka bardzo chciałaby już znormalnieć, ale jakiś straszak ją jeszcze trochę trzyma :( Wyłazi z sypialni, zapuszcza się już nawet na drugi koniec salonu albo do kuchni, ale tylko jakiś ruch i myk, z powrotem do sypialni. Gdy chodzimy po ogrodzie na smyczce, a nasze głupole przelatują jako te pioruny kuliste, Polka się zatrzymuje i "przeczekuje". Gdy któreś podejdzie powoli i spokojnie, daje się obwąchać, ale jeszcze chwilami powarkuje.

 

Wczoraj przeprowadziłam następujący eksperyment - Sławek poszedł spać do Tomka pokoju i zabrał ze sobą całe towarzycho z wyjątkiem Imki i Polci. Wsadziłam Polę na łóżko, Imka sama wskoczyła. Ją aż skręca, że Pola nie chce z nią nawiązać bliższej znajomości! Piszczy, zachodzi z różnych stron, kładzie się przed nią na boczku, odsłania brzuszek, a Apolonia NIC! Ale wracając do eksperymentu... Położyłam się i zaczęłam czytać. Pola leżała spokojnie, nie uciekała. Nawet się wyluzowała i położyła łepek na poduszce. Ale gdy Imka chciała podejść do mnie bliżej - wyskoczyła z jazgotem! Skarciłam delikatnie (słownie ;)). Imka się przeniosła na fotel i tak patrzyła, że aż mi się jej żal zrobiło. Odczekałam chwilę, wstałam, wzięłam Imkę na ręce i położyłam obok siebie. Nie uwierzycie - wtuliła się we mnie jak NORMALNY pies! Drugą ręką głaskałam spokojnie Polę. Potem zgasiłam światło i zasnęłyśmy spokojnie. Rano Mały Szaleniec nie miał pewności czy może po swojemu szaleć i skakać mi po głowie ;) Pola leżała grzecznie, nie uciekała, nie zeskoczyła z łóżka.

Wstałam, zabrałam na dwór - komplet potrzeb pięknie załatwiony! Zaprowadziłam ją na smyczce do kuchni i podałam stress-out w szyneczce - niech jej się kuchnia jak najlepiej kojarzy! Śniadanie (w sypialni) podał Sławek, żeby trochę oswoić i przekupić Polcię.

 

Dziś eksperyment będzie polegał na tym, że zamknę sypialnię, żeby Pola się tak nie chowała na każdy ruch w domu. A do spania weźmiemy dziś... może Gapcię? ;)

Link to comment
Share on other sites

Śliczna szorściaczka pozbawiona szorstkości :)

Nie moge pojąć co to za ludzie są, którzy potrafią tak krzywdzić psiaki. ;) A psiak czeka z nadzieją na takiego ...................nie powiem jakie mi się słowo ciśnie na usta

Link to comment
Share on other sites

Nie mów, boś panna dobrze wychowana, a i tak wiemy co Ci się ciśnie, bo nam - równie dobrze wychowanym - ciśnie się to samo :(

 

Napisałam tekst do ogłoszeń dla Poli, choć niewiele jeszcze mogę o niej powiedzieć. Ale co tam - a n(u)ż, widelec?... ;)

 

Pola – na łepku worek, na szyi sznurek…

 

Co miał w głowie i w sercu „człowiek”, który tak właśnie zostawił małą psinę wśród pól na odludziu? Nawet nie chcemy się domyślać! Odjechał i… zapomniał. A Pola czekała przez kilka dni w tym samym miejscu, bo przecież pies nie wie co to zdrada. Czekała, że po nią wróci. Nie wrócił - i całe szczęście! Bo Pola zasługuje na lepsze życie!

 

Polcia jest maleńka – waży ok. 6 kg. Z postury nieco przypomina jamnika szorstkowłosego, tylko uszka ma sterczące. Jest młodziutka, ząbki ma białe.

 

Po tym, co przeszła, straciła nieco zaufanie do świata i do człowieka. Woli się wycofać i poobserwować czy nic jej nie grozi. Jeśli nie – wychodzi z ukrycia, ciesząc się całą sobą, bo kontakt z człowiekiem sprawia jest dużą przyjemność.

 

Poleczka umie chodzić na smyczy, idealnie zachowuje czystość w domu i jest absolutnie niekłopotliwa. Jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana.

 

Gdy po nią przyjedziesz, spojrzy na Ciebie, do jej oczu powróci dawny blask. Będzie Was czekało nowe życie, a Pola pójdzie mu naprzeciw, krok po kroku, za swoim człowiekiem…

 

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza i podpisanie umowy adopcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Śliczna szorściaczka pozbawiona szorstkości :)

Nie moge pojąć co to za ludzie są, którzy potrafią tak krzywdzić psiaki. ;) A psiak czeka z nadzieją na takiego ...................nie powiem jakie mi się słowo ciśnie na usta

Ja tam dobrze wychowana a tym bardziej panna nie jestem, więc bardzo kulturalnie wstawiam w kropeczki -gnoja-, żeby nie gorszyć dobrze wychowanych ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tam dobrze wychowana a tym bardziej panna nie jestem, więc bardzo kulturalnie wstawiam w kropeczki -gnoja-, żeby nie gorszyć dobrze wychowanych ;)

 

 

Ojoooj, to ja chyba jestem gorzej wychowana, bo mnie słowo gnój wydaje się zbyt łagodne i ciśnie mi się na usta coś znacznie bardziej ostrego.

Nutusia mam nadzieję się nie pogniewa, że zaproszę Wszystkich na bazarek szydełkowo-psi. Trochę potrwało zanim udało mi się wydziergać "rodzinkę" bazarkową, ale wreszcie jest i czeka na swoje domki:)

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/147909-szyde%C5%82kowe-psiaczki-na-bezdomne-sznupki-do-5-sierpnia/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...