Jump to content
Dogomania

Ogromna prośba..


india1974

Recommended Posts

Czesc Wam. Kochani, doskonale wiem, ze to nie miejsce na takie wpisy, ale tonący brzytwy się chwyta..Nie krzyczcie na mnie prosze..Ogromna prośba o pomoc, ktora nic Was nie bedzie kosztowała, a jednoczesnie bedzie bardzo cenna dla pewnej małej psinki. Prosze Was o polubienie strony na Facebooku "Bono-Twoj przyjaciel na zawsze" i jesli to mozliwe o udostepnianie na swoim profilu informacji dotyczacych piesiątka. Walczymy o znalezienie domu dla przepieknej sunieczki, ktora powolutku gaśnie w schronisku. Kazde udostepnienie malenkiej to szansa na wybawienie. Moze nie Wy, ale ktos z Waszych znajomych Ja wypatrzy i zechce uratować..Nikt Jej nie chce, nikt nawet nie pyta, a przeciez gdzies musi byc Jej czlowiek.. Psina ma na imie MIRA..Dziekuje z calego serca kazdemu, kto zechce malutkiej pomóc..

Obejrzyj film „MIRA- cudo, ktore nie ma domu” w YouTube
MIRA- cudo, ktore nie ma domu: http://youtu.be/D1iTEIslpCs[attachment=15159:FB_IMG_1437238921853.jpg][attachment=15160:FB_IMG_1437238989482.jpg][attachment=15161:FB_IMG_1437238885834.jpg][attachment=15162:FB_IMG_1437238956542.jpg][attachment=15163:FB_IMG_1437238974498.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - najlepiej zrobić suni wydarzenie na fb .

Na filmiku brak podstawowych informacji - gdzie obecnie przebywa sunia? Jeśli znajdzie się chętny do adopcji z daleka to jak z transportem ? Jaki ma stosunek do psów/dzieci ? Dom z ogrodem czy mieszkanie ? Czy potrzebuje dużo ruchu czy jest kanapowcem? Ile ma lat ?

Takie informacje naprawdę mają duże znaczenie bo większość ludzi nie lubi w fazie początkowej kontaktu przez telefon , woli mieć jasne informacje i dopiero wtedy dzwonić jak już są przynajmniej wstępnie przekonani że to pies dla nich .

Nie odbierz tego jako krytykę - po prostu z perspektywy adoptującego wiem na co się zwraca uwagę .

Link to comment
Share on other sites

No ale kompletne info o malej jest wlasnie na stronie Bono-Twoj przyjaciel na zawsze..Tam sa filmiki, foty, konkretne dane, Jej historia, kazdego dnia nowa notka. Ten filmik to tylko tak, byscie na dzien dobry zobaczyli Jej slodki pyszczek..A polubien tyle co kot naplakal. Oczywiscie jestem bardzo, ale to bardzo wdzieczna za kazde, ale to wciaz za mało..Ja jestem tylko zwyklym szarakiem, mieszkam daleko i realnie nie moge pomoc, ale tak mnie chwycila za serce. Piesek jest w Celestynowie, ma ok.8lat i niestety ma chore nerki. Dlatego trzeba sto razy więcej szukania, bo zdrowych psów nikt nie chce, a gdzie chorego..Ale ja tez mam chorowitka i to nie jest jakaś tragedia. Leki, karma(je np.ryz z kurczaczkiem), czestsze niz zazwyczaj badania..No i duzo miłosci. Malenka jest cichutka, delikatna, potrzebuje człowieka i to szybko. Normalnie gasnie..Lepek spuszczony, niewyobrazalny smutek w oczkach, jest zrezygnowana:(( Tyle juz bylo historii, ze po adopcji piesie odzyskiwaly radosc zycia, jego sens..Ciezko pogodzic sie z tym, ze o Nia nie pyta nikt..

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tak na marginesie..Bardzo nam zalezy na polubieniu tej konkretnej stronki, poniewaz wtedy w miare systematycznie dostaje sie nowe info o psince i mozna je udostepniac na swoim profilu przy odrobinie dobrej woli częściej niz tylko ten jeden raz..Wierze, ze jest szansa, bo juz pare pieskow właśnie tak znalazlo dom.Ktos zobaczyl, pies wpadl Mu w oko, z ciekawosci wszedl na strone i dalej juz bylo pieknie..Bono, Helios, Edek, Nana..Dzięki z pozoru niewiele znaczacym polubieniom, a pozniej udostepnianiu, te psy sa szczesliwe po latach spedzonych w schronie..No dobrze, dam Wam juz od siebie troche odpoczac:))

Link to comment
Share on other sites

Dlatego naprawdę dobrze jeśli będzie o niej więcej informacji w różnych miejscach - nie tylko na stronce :) Z tego względu że większość ludzi porusza się po portalach typu facebook bądź fora internetowe a dość rzadko klika strony fundacyjne jeśli te nie są dobrze wypozycjonowane . Dlatego naprawdę dobrze przy ogłoszeniu psiaka wrzucić jednak o nim informacje bo ludzie trafiają z różnych źródeł .

Link to comment
Share on other sites

W sumie nie wiem czy takich ogłoszeń nie ma..Ta psina opiekuje sie konkretna Pani, Ona prowadzi stronke i ja tak troche wtryniam sie w Jej kompetencje. Moze kiepsko sobie radze, ale to moj "pierwszy raz" i jestem troche nieporadna. Kazda rade/krytyke przyjme z wdzięcznością, bo naprawde chce pomoc Tej malutkiej ile moge. Dowiem sie, czy tam dano ogloszonka. Ja dalam w pare miejsc podobnych do tego, ale bryndza..Tyle jest tych nieszczesc..Ale musze walczyc!

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze że próbujesz pomóc :)

Ja mówię ze stopy adoptującego - dla mnie najważniejsze informacje o psie to te które w poprzednim poście napisałam no i one powinny być wszędzie jak mantra ;) Na fb są też grupy o psach do adopcji , można poprosić okoliczną fundację aby grzecznościowo psiaka na swojej stronce udostępniła , wydarzenie suni to byłaby dobra sprawa bo to w udostępnieniach jest siła właśnie . OLX , Gumtree , Gratka - tam można ogłaszać jak i na innych stronkach .

Ja mieszkam w Niemczech - jeśli adopcja zagraniczna nie będzie stanowiła problemu mogę ją na lokalnych stronkach poogłaszać albo uderzyć do jakiejś fundacji . Tutaj jest mało psów w schronach więc może i dla niej znalazłby się dom .

Link to comment
Share on other sites

Juz mi Pani odp-mala jest oglaszana na Olx i reszcie..Ja mysle, ze problemem jest Jej choroba..Ciezko cholercia..Za granice pewnie Jej nie dadza, ale tez zapytam. Dziekuje, ze sie odezwaliscie, wszystkie rady wezmę sobie do serca i bede dzialala:*)

Link to comment
Share on other sites

M I R A

Maleńka, krucha, cichutka dziewczynka..
Bezbronna, chora, bezdomna kruszynka..
Ciągle niczyja, ciągle niechciana..
Moze to Ty weźmiesz Ja na kolana?
Moze pokochasz i adoptujesz?
Miłosc Miruni nic nie kosztuje..
Popatrz w Jej oczy, daj Jej nadzieję..
Niech pyszczek Miry w końcu się śmieje.
Kraty, niewola, samotność i trwoga..
Malutka Mira to znosi, nieboga..
A zasłużyła na bycie szczęśliwą.
Na własny domek i starość godziwą.
Na miłość, pieszczotę i dotyk wyśniony.
Na swego człowieka i dom upragniony..

Link to comment
Share on other sites

OCZEKIWANIE

Oczkami patrzę na świat,
Łapki po ziemi mnie noszą.
Nosek wysuwam zza krat,
Ciągle o miłość Was prosząc.
Jestem niedużym pieseczkiem.
Chorym..Lecz tylko troszeczkę.
Grzecznym, łagodnym, puchatym..
Cichutkim kundelkiem włochatym.
Weź mnie do domu człowieku,
Teraz, natychmiast, nie czekaj!
Muszę miec domek szybciutko,
Bo jestem sunią malutką.
A przeciez małe pieseczki
Mozna brać na wycieczki.
Można je kochać, całować..
Trzeba Im wolność darować!
Weź mnie człowieku kochany,
A będę "przyłóż do rany".
Obdarzę Cię swą miłością,
Aż sie staniemy jednością..
Jestem Mirunia i czekam..
Ponownie proszę - NIE ZWLEKAJ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...