Jump to content
Dogomania

opity kleszcz!


Samantha1983

Recommended Posts

Znalazłam kleszcza w sierści mojego psa. Widać było że jest dość znacznie opity. Wydaje mi się że usunełam go w całości . Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ze mój pies zaraził się chorobami odkleszczowymi? Obserwować go czy isć od razu do weterynarza?

Link to comment
Share on other sites

W różnych rejonach Polski jest różny odsetek zarażonych kleszczy, więc prawdopodobieństwo zależy od miejsca, gdzie pies miał nieprzyjemność spotkać kleszcza. Jeśli chcesz mieć pewność, to zrób badanie krwi na obecność pierwotniaków (babeszjoza) i krętek (borelioza). Obserwuj psa przez 2 tygodnie - jeśli zauważysz najmniejszą zmianę w zachowaniu to od razu do weta.

Link to comment
Share on other sites

Obserwować.Nie każdy kleszcz jest nosicielem pierwotniaków.Pomyśl o zabezpieczeniu psa - obroża,spot-on,o ile dotąd tego nie zrobiłaś.Nie martw się na zapas!
Brak apetytu,gorączka,ciemny mocz - to pierwsze objawy choroby.Mam nadzieję,że ich nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

U nas pierwsze objawy babeszjozy wystapiły po 4 dniach od znalezienia opitego kleszcza. Była to bardzo wysoka gorączka, apatia i brak łaknienia. Szybko do weta, amizol, kroplówki i pies wyszedł z tego. Poprzedni moj ukochany Baruś byl źle zdiagnozowany i dopiero jak pojawił sie ciemny mocz wet zrobił badania w kierunku babeszjozy. Ale niestety, nerki już nie pracowały, walka o psa przegrana. Obserwuj psa bardzo wnikliwie, szybka reakcja to życie Twojego pupila. 

Link to comment
Share on other sites

Należy obserwować i zwracać szczególną uwagę na: ospałość psa, polegiwanie, niechęć do wyjść, brak ochoty na jedzenie i picie wody, ślinienie się, biegunka,ciemna barwa moczu występuje już pod koniec rozwoju babeszii jak nerki przestają pracować, jeżeli będzie coś Cie niepokoić najlepiej wykonać badanie krwi w kierunku pierwotniaka. Jednak nie każdy kleszcz jest zarażony więc bez paniki jedynie wnikliwa obserwacja.

Link to comment
Share on other sites

Juz po wizycie. W sumie to nieczego nowego się nie dowiedziałam- mieliscie racje. Weterynarz kazał mi obserwować psa. Dodatkowo zalecił ochronę p/kleszczową (practic- krople) . Powiedział ze gdybym coś zauważyła to mam sie stawić do niego  jak najszybciej, narazie za wszcześnie zeby stwierdzić czy choroba się rozwinie czy nie, mam być dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...