Jump to content
Dogomania

Zakup pieska z Czech


Recommended Posts

Cześć wszystkim ! Zastanawiam się nad kupnem psa rasy west highland white terrier na Czechach, ponieważ wydaje mi się, że tam są one tańsze po przeliczeniu na złotówki. Mam właśnie w tej sprawie pytania. Jakie warunki trzeba spełnić żeby móc przewieść pieska ? Czy są one tańsze i opłaca się je tam kupować ? I czy faktycznie nikt nie zwraca uwagi na pieska na przejściu ?

Link to comment
Share on other sites

To rozumiem że jedynym argumentem za kupnem psa z Czech jest cena ? Jak sprawdzisz hodowlę? Kupisz szczeniaka po "zdjęciu"? Wolałabym jednak kupić szczeniaka w dobrej hodowli którą mogę odwiedzić bądź w jakiś sposób ją zweryfikować . Żeby przewieźć psa napewno pies musi mieć paszport, chip , szczepienie na wściekliznę - czy odnośnie Czech obowiązują dodatkowe przepisy to nie wiem , te które podałam obowiązują wobec wszystkich krajów . Czy zwracają uwagę ? W naszym przypadku zwrócili jak jechaliśmy z De do Pl i zapytali o psie dokumenty . Jeśli nie będziesz ich posiadać pies może nie przejść granicy, trafić na kwarantannę a Ty jako już właściciel psa poniesiesz tego koszty .

A tak poza tym na fb działa stronka Westy do Adopcji - warto przejrzeć może akurat jakiś psiak się spodoba i nie trzeba będzie kupować .

https://www.facebook.com/pages/Westy-do-adopcji/210835138975157

Link to comment
Share on other sites

Ja zakupiłam swojego reproduktora w Czechach, lecz taniej mnie nie kosztował :) zależało mi na umaszczeniu niebieskim, którego jeszcze w Polsce nie było. Ale hodowlę sprawdziłam, rozmawiałam z hodowcą itd. Jak pojechałam już po pieska, dostałam rodowód exportowy i paszport ze szczepieniami. Na granicy nie byłam sprawdzana ale zawsze można się liczyć z taka kontrolą. W Czechach jest bardzo dużo hodowli nie zrzeszonych w związkach. Obyś nie chciał kupić właśnie takiego, bo jak to mówią... chytry dwa razy traci"

Link to comment
Share on other sites

Ciężko znaleźć westa taniej niż w Polsce. Wystawowy piesek kosztuje od 2000 złotych, a psa na kolanka można dostać za 1000-1500. Nie wiem, może w Czechach wyjdzie odrobinę taniej, ale wiem, że wiele osób z Niemiec przyjeżdża po westy właśnie do Polski, bo płacą za psa 250-500 euro zamiast 2 tysięcy euro.

 

Pewnie z całą wyprawą do Czech, załatwianiem eksportowego rodowodu (o ile chcesz) wyjdzie więcej niż za peta w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

W Twoim przypadku odradzam i polecam to co przedmówcy: polski pet lub adopcja.

Paliwo też za darmo nie jest. Dochodzi ewentualna bariera językowa. Formalnie - przepisy dostępne na stronie GIW-u mówią, że nie wolno przywozić na teren kraju psów bez ważnego szczepienia na wściekliznę, przy czym przy pierwszym szczepieniu, jego ważność liczy się od 21 dnia po podaniu. Rzekłabym, że takie szczenię jest już trochę starszawe.

 

A poza tym jestem przeciwnikiem kombinacji alpejskich w imię "bo taniej" , mało tego - w tej kwestii jestem z obozu skrajnych radykałów. A jak pies zachoruje, to co, uśpisz bo taniej czy zabierzesz do podrzędnego weta (efekt podobny)?

Link to comment
Share on other sites

Taniej z Czech? Ciężko mi w to uwierzyć.

 

Co do samego przewozu- granice mamy otwarte i przy ewentualnej, sporadycznej kontroli, dokumenty i wścieklizna musi być.

 

Co do paliwa to czasem bliżej do Czech niż np. na północ PL ;) zależy, gdzie mieszkasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Szukając szczeniaka też rozważaliśmy zakup psa w Czechach. Tamtejsi hodowcy jak słyszeli, że jesteśmy z Polski to chcieli min. 1500 euro. Nasz pies miał cieszyć Nas tylko w domu więc płacenie takiej wysokiej kwoty za psa z Czech było nie warte. Dlatego wszystkim osobą poszukującym swojego wymarzonego pieska polecam wejść na stronę Związku Kynologicznego. Pod linkiem http://zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-46?strona=szczenieta  i po wpisaniu interesującej nas rasy znajdziemy hodowle mające aktualnie szczenięta.
My w ten sposób znaleźliśmy Naszą Perełkę ! Polecam!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 10.03.2019 o 19:21, kochamwesti napisał:

Szukając szczeniaka też rozważaliśmy zakup psa w Czechach. Tamtejsi hodowcy jak słyszeli, że jesteśmy z Polski to chcieli min. 1500 euro. Nasz pies miał cieszyć Nas tylko w domu więc płacenie takiej wysokiej kwoty za psa z Czech było nie warte. Dlatego wszystkim osobą poszukującym swojego wymarzonego pieska polecam wejść na stronę Związku Kynologicznego. Pod linkiem http://zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-46?strona=szczenieta  i po wpisaniu interesującej nas rasy znajdziemy hodowle mające aktualnie szczenięta.
My w ten sposób znaleźliśmy Naszą Perełkę ! Polecam!!!

Niestety link nie działa.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...