Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
martazobeniak

Prośba o pomoc w ustaleniu jadłospisu

Recommended Posts

Drodzy Dogomaniacy, mam do Was gorącą prośbę o pomoc w ustaleniu przykładowego jadłospisu, a w szczególności o pomoc w wyliczeniu dziennych dawek, dla dorosłej, około pięciokilogramowej shihtzaczki (aktywna, ale po sterylce). Do tej pory stosowałam karmienie mieszane (jedzenie domowe, częściowo surowe mięso / kości, na jeden posiłek dziennie przeważnie sucha karma - Acana, Husse, Marp, sporadycznie inne w ramach próbek), ale raz, że Tina ma obecnie na susz przeważnie długie zęby, dwa - zauważyłam, że zaczyna się drapać nawet przy tych karmach, przy których wcześniej tego nie robiła (objawy mijają po kilku dniach bez suszu), miewa do tego problemy z przepełnionymi gruczołami okołoodbytowymi. Zastanawiam się zatem nad zmianą sposobu żywienia i proszę o wszelkie sugestie.

 

P.S. Jedyna nietolerancja w przypadku jedzenia domowego, jaką udało mi się jednocznacznie ustalić, dotyczy indyka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

najpierw musisz ustalić dawkę dzienną i tygodniową dla psiaka, potem dawkę dzielisz procentowo na mięso 80% i warzywa 20%. Mięso również dzielisz procentowo, bo mięso to nie tylko mięsień, który pies musi jeść ale i kości, tłuszcz... dodajesz suple i patrzysz jak zadowolony psiak czyści miskę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najpierw musisz ustalić dawkę dzienną i tygodniową dla psiaka, potem dawkę dzielisz procentowo na mięso 80% i warzywa 20%. 

 

No ja właśnie przede wszystkim w kwestii tego liczenia dawek... Może byłby ktoś w stanie podpowiedzieć, ile czego dziennie dla pięciokilogramowej suczki po sterylce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psica na razie wyjechała na wakacje z moimi rodzicami. Mam jeszcze dobrze ponad tydzień, żeby wszystko przemyśleć. :) Na wyjazd dałam awaryjnie małe opakowanie Acany, chociaż ona nad morzem suszu raczej nie tyka, zwłaszcza kiedy ma pod nosem świeżutkie ryby z portu i inne podtykane kąski. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wówczas jest to zrozumiałe,szczególnie jeżeli ma tyle nadmorskich przekąsek pod nosem. Z rybami jednak trzeba uważać ze względu na występujące się czasem ości,słyszałem już wiele podobnych przypadków kiedy potem były problemy,powikłania,więc miej na to uwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...