Jump to content
Dogomania

Agresja u psa


Halucynowaa

Recommended Posts

Zakładam już drugi temat na tym forum. Tym razem przychodzę z pogryzioną ręką. Poprzednio nikt nie chciał mi pomóc więc musiałam założyć nowy temat. Mojego psa mam już 11 miesięcy. Na początku też wszystkich gryzła. Uważałam to za przejawy agresji ale wszyscy pisali że każdy szczeniak gryzie bo wyżynają mu się zęby. Myślałam że za niedługo to minie. Kiedy pies gryzł, to go odpychaliśmy ale to jeszcze bardziej denerwowało i gryzł mocniej. Teraz to gryzienie jest bolesne a pies przebija skórę. Mam już dość tych pogryzień. Dodatkowo pies mnie nie słucha. Co mogę zrobić żeby pies zaczął mnie słuchać i przestał być agresywny? Mam nadzieję że ktoś mi pomoże bo opisywałam ten problem setki razy ale nikt nie chciał mi pomóc a nie stać mnie na behawioryste czy tresera. Dodam jeszcze że pies nie mieszkał z nami cały czas. Właściciele peawdopodobnie go wyrzucili albo uciekł. Jest to 1,5 roczna suczka.

Link to comment
Share on other sites

no to juz wiesz dlaczego ją wyrzucili, pewnie dała im popalić

 

nikt ci przez internet nie powie co masz robic, bo nie widzimy psa i jego atakow, nie widzimy czy sa one spowodowane agresja czy kompletnym brakiem swiadomosci twojego psa, ze sprawia ci bol czy jeszcze czyms innym

 

napisz kiedy cie gryzie najmocniej, jak co probujesz zrobic?

 

 

pies sam z siebie nie bedzie cie sluchal, co robisz zeby byc w jego oczach "kims" a nie tylko czlowiekiem do dziabniecia? ile ma ruchu zapewnione w ciagu dnia? czy lubi jedzenie albo zabawki? czym ją karmisz?

Link to comment
Share on other sites

Przecież przez internet nikt ci nie pomoże wychować psa, czy wyeliminować niepożądane zachowania, nie widząc sytuacji, w jakich następuje gryzienie was przez suczkę.
Jeżeli problem narasta to tylko wizyta dobrego behawioryty może pomóc w rozwiązaniu go.

Wszelkie porady bez oglądu sytuacji mogą tylko pogorszyć zachowanie psa.

Link to comment
Share on other sites

No ale na co liczysz ? Mamy powiedzieć Ci tajemną formułkę po której wypowiedzeniu pies będzie Cię słuchał i reagował na komendy ? To tak nie działa, psa trzeba wychować. Juz samo to jak się zachowywałas jak pies cię podgryzał na początku, swiadczy że nie masz pojęcia o psiej psychice, mimo że książek o pracy ze szczeniakiem full, a na necie jak się chce to też można wiele dobrych przykładów znależć. Kto odpycha psa który gryzie, chyba tylko osoba która chce go albo jeszcze bardziej nakręcić na gryzienie (i zdaje się, że pies to tak zrozumiał) albo  chce aby pies utracił do niej zaufanie. Psu jak gryzie trzeba dać coś w zamian, coś co może pogryżć, pomemlać, coś na co może razem z włascicielem zapolować, coś co pozwoli psu zapomnieć o bolących dziąsłach i pokaże, że fajnie jest pracować z człowiekiem.

Napisz skąd jesteś, może ktoś z dogo mieszka w pobliżu, pochodzicie sobie na wspólne spacery, pokaże Ci jak z psem pracować. Ja po tym co przeczytałam w Twoim poście nie odważę się na żadne rady przez neta, bo niestety nie masz pojęcia o pracy z psem. Co najwyżej mogę Ci podrzucic link do bloga http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu/ to taka kawa na ławę, że chyba i Ty nie dasz rady nic spiep...

Link to comment
Share on other sites

Gdzie masz najbliższe schronisko, są tam wolontariusze ? Czasami są to ludzie z dużą wiedzą. Cezara możesz od razu wyrzucić, kompletnie bez sensu. Nie szukaj behawiorysty bo do niczego Ci nie potrzebny, a dobrego szkoleniowca.

http://gregoria.org/index.php/filmy - popytaj na forach lokalnych o opinię na temat szkółek, postaram wrzucic ci kilka filmików na których osoby z ulicy uczą szczeniaki, które później maja pracować z osobami niepełnosprawnymi. Na podstawie takich filmików, możesz spokojnie pouczyć własnego psa. 

Link to comment
Share on other sites

Mój wujek wyuczył swojego psa w taki sposób, że gdy pies chciał jeść, szedł po karmę, sypał mu do miski, ale nie pozwalał jeść dopóki pies się nie uspokoi. Kazał mu patrzeć na miskę, póki jego ekscytacja się nie skończy. Wtedy pies uczy się tego, że nie może sam o wszystkim decydować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...