Jump to content
Dogomania

Przygody komarzycy Haliny


Usiata

Recommended Posts

Uprzejmie informuję, iż dzisiejszego poranka Halynka wykazywała zdecydowaną nadreaktywność :( być może jest to jakiś wpływ marcowej pogody, obaczymy...

Spacerek w lesie - odbyty, psiska wyganiane, teraz chrapią :D

Prasówka - odczytana.

Kawusia - wypita.

Czas siąść do przelewania na papier obywatelskiego obowiązku, a tymczasem...

Miłego popołudnia życzę :)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry w piękną, wiosenną niedzielę :)

Taaa, obywatelski obowiązek, zwłaszcza w słusznej sprawie, ważny jest a dobrze spełniony efekty zamierzone przynosi, a i satysfakcję niemalą daje. Tak, tak...

Halynka nadreaktywna, oj...nie tylko Halyna. Wszelkie robactwo, insekty i pasozyty wszelakie budzą się, kiedy tylko ciepło poczują wiosenne. To tak, jak o tych prusakach (czy prusaczkach?) pisałam ostatnio. Jak tylko zacznie taki próbować przyczepić sie podstępnie, to trzeba jakimś DDT po oczach, ssawkach, kłujkach i paskudnych organach gębowych szprycować. Nie będzie takie jedno z drugim w swoim ogródku siedzieć, z kwiatka na kwiatek skakać, tylko na innych żerować musi, póki packą przez łeb nie dostanie, albo chemikaliami jakimiś przeciw insektom w dziób paskudny sie nie pryśnie. Paskudztwa obrzydliwe i obleśne, wstręt tylko budzące i odrazę wielką. No!

A ten przelany na papier obywatelski obowiązek chętnie bym poczytała, plissss? :)

Miłego, słonecznego dzionka wszystkim, prócz insektów i innych brzydactw, życzę :D

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór. Niedziela ładniutka..była?

Halinka do osobników specyficznych należy (nie, że jakichś specjalnych), przypadłość pewną posiada, a nawet na własną szkodę utrwalać ja w sobie postanowiła. Przyznać się do błędu? W żyyyyciu. Dopiero potem samo wyłazi, w ten czy inny sposób, co "nawojowała" i jakich głupot narobiła, a i innym osobnikom na szkodę, bo w wyobraźni coś sobie ubzdurała. A chorutką wyobraźnię ma, i kompleks wyższości nie wiadomo czemu, skoro blado na tle innych komarów wypada i przeciętna oraz nijaka jest. Ale naciągać próbuje wizerunek za wszelką cenę, choć mizernie jej idzie, a skutki odwrotne od zamierzonych osiąga. Ostatnio zajrzeć w przyszłość chciała, do wróżbity frenologa sie udając. Ten niestety stwierdził, iż jako komarzyca główke ma mikrą i on nie ma z czego wróżby jej przedstawić. To ze złości wymyśliła sobie, iż na złość frenologowi, do rumpologa (też rodzaj wróżbity, ciekawa odmiana) po wrózbę i wiedzę o przyszłych zdarzeniach sie uda, na koszty nie zważając. Taka to komarzyca, zadufana w sobie i image swój próbująca stworzyć z pustki, tak, tak...

Miłego wieczorku :D

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Strasznie mnie ostatnio na Kult wzięło. Jeszcze trochę i Halyna fanką zostanie:) Niech się młodzież uczy od najlepszych w końcu, nie?

Z mojego ulubionego albumu. Kurczę, Staszewski jednak jest uniwersalny. Tyle lat a ciągle aktualne teksty ma

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ludwa napisał:

Strasznie mnie ostatnio na Kult wzięło. Jeszcze trochę i Halyna fanką zostanie:) Niech się młodzież uczy od najlepszych w końcu, nie?

Z mojego ulubionego albumu. Kurczę, Staszewski jednak jest uniwersalny. Tyle lat a ciągle aktualne teksty ma

 

Dzień dobry :) Ładny dzień się zapowiada...

Ja tylko tyle mam:

20.jpg.8b8bae977a710e1f6d64a5b8e1f2d92c.jpg

Miłego :D

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Tak szybciutko tylko bo w gościach jesteśmy, Krakowianie to bardzo fajni i gościnni ludzie, smog jakoś mało odczuwalny, póki co, ale zobaczymy jak będzie jutro. Coraz bardziej lubimy starówkę, Halynka troszku zagubiona bo jej wciąż się coś wydaje, ale może kiedyś zrozumie, że ma problem z pojmowaniem rzeczywistości. Tymczasem pozdrawiamy serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

A ja prośbie zaglądam...

Kochani 19 marca w całej Polsce jest organizowany Wiosenny bieg księżniczek. 

Nazywa się bieg-ale jak ktoś nie lubi, to może maszerowac... 

Każdy kilometr to pieniążek dla zmagajacych się z Rettem.

Na smartfona trzeba ściągnąć aplikację Endomondo, zarejestrować się i w Rywalizacji przystąpić do Wiosennego

Sama biegać nie mogę, ale będziemy z Sebkiem maszerować.

Nie wiem czy piesy można zabierać,ale Halinka? nosi ją  (wiosna!), pomagać lubi, ludzi lubi-może by chciała polatać trochę? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Usiata napisał:

Tak szybciutko tylko bo w gościach jesteśmy, Krakowianie to bardzo fajni i gościnni ludzie, smog jakoś mało odczuwalny, póki co, ale zobaczymy jak będzie jutro. Coraz bardziej lubimy starówkę, Halynka troszku zagubiona bo jej wciąż się coś wydaje, ale może kiedyś zrozumie, że ma problem z pojmowaniem rzeczywistości. Tymczasem pozdrawiamy serdecznie :)

Ona nie jest zagubiona, ale rozżalona, bo spodziewała się życzeń, prezentów i podziękowań z okazji 8 marca, a guzik dostała :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Panna Marple napisał:

Ona nie jest zagubiona, ale rozżalona, bo spodziewała się życzeń, prezentów i podziękowań z okazji 8 marca, a guzik dostała :(

Może będzie jeszcze Dzień Dobroci dla zwierząt i wtedy się załapie :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3/11/2017 o 21:09, elik napisał:

Może będzie jeszcze Dzień Dobroci dla zwierząt i wtedy się załapie :)

Dzień doberek :)

Nie jestem wcale pewna, czy Dzień dobroci dla zwierząt obejmuje także krwiopijczynie - komarzyce? Hmm...

A tak w ogóle, spacerkując sobie rano zauważyłam, że prawdziwa wiosna zaczęła się. Po czym poznałam?

Otóż najwyraźniej, w szybkim tempie przybywać będzie wrogów i konsumentów komarzego plemienia, a i Halyna zagrożona jest bardzo przez łakome stworzenia i żądne połykania komarzyc w całości, tak, tak, o tu:

58ca8a78b382a_Obraz016.jpg.b0def2eec1276c0095fd31106090fc0c.jpg

Głodomooorów przybędzie :D

Miłego dzionka i popołudnia wszystkim? :)

Link to comment
Share on other sites

w miłych okolicznościach 

14 minut temu, TaTina napisał:

Dzień doberek :)

Nie jestem wcale pewna, czy Dzień dobroci dla zwierząt obejmuje także krwiopijczynie - komarzyce? Hmm...

A tak w ogóle, spacerkując sobie rano zauważyłam, że prawdziwa wiosna zaczęła się. Po czym poznałam?

Otóż najwyraźniej, w szybkim tempie przybywać będzie wrogów i konsumentów komarzego plemienia, a i Halyna zagrożona jest bardzo przez łakome stworzenia i żądne połykania komarzyc w całości, tak, tak, o tu:

58ca8a78b382a_Obraz016.jpg.b0def2eec1276c0095fd31106090fc0c.jpg

Głodomooorów przybędzie :D

Miłego dzionka i popołudnia wszystkim? :)

Ależ TaTino, jakie tam sceny u Ciebie się rozgrywaja w miłych okolicznościach wiosennej przyrody. No tak, wiosna wszak sprzyja rozwojowi uczuć. Oby jak najwięcej tych miłosnych jednak pobudzała :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, ludwa napisał:

Ależ TaTino, jakie tam sceny u Ciebie się rozgrywaja w miłych okolicznościach wiosennej przyrody. No tak, wiosna wszak sprzyja rozwojowi uczuć. Oby jak najwięcej tych miłosnych jednak pobudzała :)

Ależ Ludwa, zupełnie zwyczajne sceny. Sama Natura. Tyle, że tutaj raczej dążenie do przedłuzenia trwania gatunku i przekazania genów następnym pokoleniom. Uczuć tu naprawdę niewiele.

A z drugiej strony zastanawiam się, czy każdy "gatunek" powinien przekazywać geny i dążyć do przedłużenia linii gatunkowej? Hmm, doprawdy nie jestem pewna :)

I proszę bez zgryźliwości, to sama przyroda i prawo natury. BEZ PODTEKSTÓW, oczywiście :)

Milutkiego :D

Link to comment
Share on other sites

Rety, TaTino, chyba przez Twoje zdjęcia wszyscy tutaj wiosnę poczuli...? Jakoś tak cicho się zrobiło

Pisz Usiata co tam Halynka wyczynia. Może ma przesilenie wiosenne i śpi jak na normalnego człowieka przystało? Tfu, tfu...jakiego człowieka? Toć komarzyca przecież jest więc nie kwalifikuje się do ludziófff:)

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, ludwa napisał:

Rety, TaTino, chyba przez Twoje zdjęcia wszyscy tutaj wiosnę poczuli...? Jakoś tak cicho się zrobiło

Pisz Usiata co tam Halynka wyczynia. Może ma przesilenie wiosenne i śpi jak na normalnego człowieka przystało? Tfu, tfu...jakiego człowieka? Toć komarzyca przecież jest więc nie kwalifikuje się do ludziófff:)

Dzień dobry wiosennie?
Komarzyca nie kwalifikuje się do ludzióf z powodów różnic gatunkowych. Ale my się kwalifikujemy, więc siłą rzeczy paczamy na Halynkowe dokonania i coraz to nowe niusy na temat jej „fikołków“ życiowo - komarzych przez pryzmat życia ludzióf. Może popełniamy kardynalny i kuriozalny błąd, że tak per analogiam traktujemy ową, ale cóż, jesteśmy tylko ludźmi, a nikt nie jest nieomylny. Może powinniśmy poradzić się specjalisty jakowegoś, jak rozumieć Halynkowe wygłupy i chwiejność nastrojów, behawiorysta entomolog? Studium społeczno socjologiczne mozna by na kanwie jej kooollooorowego żywociku niezłe ku przestrodze dla potomnych stworzyć i w postaci tomiska grubego wydać:) Taki „Harlequin“ inaczej :)
A tu, żeby nie było, że wiosny nie ma:

58d3b66a6693a_Obraz021.jpg.c413460e7511afecb5d4651f45ff5ca1.jpg

I tu:

58d3b69512e38_Obraz040.jpg.9a2ddac7eb405113be269d8976f41af1.jpg

Miłego dnia wszystkim :D

Link to comment
Share on other sites

A co ta żaba samotna taka? Małżonek potknął się o mech i próbuje wstać?

Ja to bym poleciła ginekologa, tak po ludzku, bo może to menopauza ale po komarzemu, to się nie znam zupełnie a sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Halyna ponoć nieśmiertelna więc ciężko do wieku dolegliwości dopasować.

Może Usiata pojęła już jakieś działania w kwestii diagnostyki, leczenia, obserwacji? Teraz dni coraz dłuższe a jeśli na Halynę nie podziałało przesilenie wiosenne (Usiata? Podziałało?), to przy dłuższych dniach znowu mnogość kuriozalnych wielopoziomowych pomysłów w szalonej główce Halynkowej zrodzić się może.

Straszny strach!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...