Jump to content
Dogomania

Od kiedy można stosować lighta?


masala

Recommended Posts

Mam problem z moją dziewczynką,która ma nadwagę.Ograniczyłam jej dawkowanie suchej karmy,z gotowanego całkiem zrezygnowałam bo trudno mi ocenić czy porcja jest ok .Serce się przy tym kraje ale wiem,że to dla jej dobra.Za 10 dni będzie miała rok i zastanawiam sie czy można juz przejść na karmę typu light?Gaja jest labradorką i ma podobno naturalną skłonność do nadwagi.Staram sie jej zapewnic jak najwięcej ruchu ale ona waży juz 30kg i ma grubaśny brzuszek.Co mam robić? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ile razy dzienie ją karmisz?

Podobno dobrze jest karmić tyjącego pieska przynajmniej 4 razy dziennie, żeby rozpędzić metabolizm... (oczywiście dzienną rację dzielimy na 4 porcje). No i dawaj trochę mniej skoro przy dziennej porcji tyje. A jakiej karmy używasz?

Wydaje mi się, że lepiej się jeszcze wstrzymać z light, rok dla psa tej wielkości to jeszcze młodość ;)

Link to comment
Share on other sites

Karmię ja 2 razy dziennie po duże pół kubka karmy.Rano i wieczorem.Je Happy Doga juniora 23.A ma taki brzuszek,że juz podejrzewałam ciążę urojoną ponieważ zrobiły sie jej po cieczce wieelkie sutki .Poza tym muszę jej zacząć zakładać kaganiec na spacery po lesie bo tam lubi się dożywiać :evil: a jak coś juz dorwie (typu kawałek suchego chleba,który "dobrzy "ludzie zostawiaja ptaszkom) to ucieka jak szalona dopóki nie zje :evil: Łakomczuch na maksa!

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak ma rok i wet zabronił mi podawać lighta.

Powiedział,że moga go jeść tylko psy,które są dorosłe,czyli w zależności od rasy te,które mają w pełni przystopowany rozwój,czyli średnio od 1,5-2 lata.

Kazał mi norme dzienną dawać częściej a po mniej,żeby zapobiec rozpychaniu żołądka,tak czesto jak szczeniakowi.

Link to comment
Share on other sites

No to widzę,że co wet to obyczaj :wink:

Ale jak byłam w ZK,to pytali się w jakim wieku jest pies bo można dać mu lighta,jak powiedziałam że 12-mcy,to skwitowali,że na tą karmę to on jest jeszcze za młody.

Naprawdę nie wiem dlaczego jest taka rozpiętość różnicy poglądów :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Polecam w takiej sytuacji karmy o niskiej zawartości węglowodanów. Taka jest np. Acana a jeszcze lepsza Orijen - sporo białka, warzyw i ziółek a zero zbóż. U takich podrostków ładnie buduje masę mięśniową a likwiduje zbędny tłuszczyk i dodatkowo jest bez sztucznych konserwantów.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Odświeżam wateczek, bo własnie się zastanawiam jak odchudzić moją jamniczkę. Ma 9 m-cy i waży 9, 5 kg . To duży, mocno zbudowany jamnik, ale zaczyna sie zbytnio okrąglutka robić.
Lekarz proponuje mi Royal , ale nie Light, tylko odchudzającą Obesity lub Satiety Support. Czy ktos może ma juz a tymi karmami doświadczenia?
Mala musi zrzucić ok. 1 kg maksymalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...