Jump to content
Dogomania

Jaka karma


Impossiblee

Recommended Posts

A co jest Twoim zdaniem najlepsze dla psa, któremu ciężko jest przybrać na wadze? 

 

Niestety, na wadze pies przybiera najbardziej nie od białek czy tłuszczów, ale od węglowodanów. Stąd diety 'sterilised' czy 'light' rzadko działają. ;) Słyszałam o takich psiakach, które kwadratowe robią się np. na Joserze. Ziemniaki natomiast ponoć nawet odchudzają. Wszystko zależy od proporcji składników. 

Moje uwagi są następujące:

  1. Owszem - dobre karmy są drogie, ALE dawki są też znacznie mniejsze. Pedigree czy Chappi wcale nie wychodzą najtaniej! 
  2. Wiele psów widywanych na ulicach nie ma sportowej sylwetki. Ludzie jakoś dziwnie dążą do tego, żeby 'miały masę' (zwłaszcza bullowate, ale nie tylko; nie zdarza mi się widywać chociażby labradorów bez nadwagi).
  3. Psy na Acanie, o ile dostają prawidłowe dawki, akurat zazwyczaj wyglądają ładnie.
  4. Zdarzają się egzemplarze, które bezzbożówek nie tolerują - nawet mimo stopniowego przestawiania. Wówczas lepiej poszukać czegoś z ryżem, owsem lub prosem - niż z pszenicą, kukurydzą czy soją.
  5. W każdym przypadku trzeba pamiętać o stopniowym przechodzeniu na nową karmę - pierwsze dwa dni - 1/4 nowej karmy, 3. i 4. dzień - po połowie starej i nowej, 6. dzień - 3/4 nowej, na 7. dzień można dać samą nową. Spotkałam się jednak i z zaleceniami jeszcze wolniejszego przechodzenia, nawet do miesiąca.
  6. Jeśli Acana będzie za bogata, zawsze zostaje nieco lżejszy Marp. Orijen czy Purizon w tym momencie odpadną.

 

A co do problemów trawiennych na Acanie... próbowałam podawać raz, kiedy moja Tina była jeszcze w wieku szczenięcym i nie była tak przyzwyczajona do różnorodnej diety (m.in. do surowizny). Skończyło się wypróżnianiem 4-5 razy dziennie. Obecnie wiele się zmieniło. Je A. Grasslands lub Ranchlands na 1 posiłek dziennie (odmiana od Husse, do którego może wrócimy) i wypróżnia się 1-2 dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie teraz młoda zjada drugi worek Josery festival, ale ja mam trochę wyrzuty, że je karmę z kukurydzą... Wcześniej jadła TOTW i nie dało rady przybrać. Teraz josera festival zalana najlepiej psim rosołkiem jakoś wchodzi ;) Chcieliśmy też podtuczyć ją makaronem, ale już jej się znudził. Ogólnie zauważyłam, że ciężko nawet dosmaczać jej jedzenie, bo jak za dużo składników się znajdzie w misce, to ta paćka jej nie pasuje. 

 

O karmach typu active nawet nie myślimy, bo tylko energia ja rozniesie po tym jedzeniu, a masy nie nabierze ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Talia, ja mogę ze swojej strony mogę polecić karmę Oven Baked bez zbóż, mamy prawie pół worka zjedzone i moja suka ładnie na niej odbija i je ze smakiem.

Dzięki, obczaje sobie i może wypróbujemy :)

 

EDIT:
Ta karma ma taka sama konsystencje jak zwykłe karmy, czy to coś innego? 

Link to comment
Share on other sites

Masa to nic złego, to oznacza rozbudowane mięśnie które będą trzymać łapy we właściwym miejscu, co innego to tłuszcz, tego trzeba się wystrzegać i nie utuczyć psiaka ;), a ta karma to nie acana przypadkiem bo arcany to nie znam :)

 

Talia, mam psa niejadka i również jestem na etapie szukania smakowitej karmy, teraz to tylko udko z kurczaka oraz wołowina i to bieganie za psem i wciskanie do pyska jedzenia, a wszystko przez tabletki na odrobaczanie, jadłowstręt totalny, a niech to.

Zjadł trochę karmy Purizon kociej i chyba na próbę kupię 400g opakowania właśnie tej karmy, świeży Koebers extra leży od soboty nietknięty. Już nie mam pomysłu na jedzenie dla niego.

Link to comment
Share on other sites

U nas bardzo dobrze sprawdzała się Naturea : https://naturea.com.pl/pl/p/NATURALS-ADULT-dla-doroslych-psow-z-kurczakiem-12kg-/159

Psisko jadło chętnie bez dosmaczania a zwykle bez mokrego ciężko mu idzie ;) Zmieniłam tylko dlatego że nie ma dystrybucji w De a koszt przesyłki to 80 zł , na Polskę przesyłka jest za darmo :)

A teraz psiak wciąga Markus Muhle http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/markus_muehle/markus_muhle/31582

Przeszedł na nią bez problemu , żadnych sensacji żołądkowych nie było - zjada bez dosmaczania ale mam wrażenie że Naturee chętniej wciągał :P

Link to comment
Share on other sites

Masa to nic złego, to oznacza rozbudowane mięśnie które będą trzymać łapy we właściwym miejscu, co innego to tłuszcz, tego trzeba się wystrzegać i nie utuczyć psiaka ;), a ta karma to nie acana przypadkiem bo arcany to nie znam :)

 

Talia, mam psa niejadka i również jestem na etapie szukania smakowitej karmy, teraz to tylko udko z kurczaka oraz wołowina i to bieganie za psem i wciskanie do pyska jedzenia, a wszystko przez tabletki na odrobaczanie, jadłowstręt totalny, a niech to.

Zjadł trochę karmy Purizon kociej i chyba na próbę kupię 400g opakowania właśnie tej karmy, świeży Koebers extra leży od soboty nietknięty. Już nie mam pomysłu na jedzenie dla niego.

Znajomi mówią, że najgorzej to pozwolić żeby żołądek się "zasuszył". Więc może przez jakiś czas warto gotować i karmić czymkolwiek (nie mowie że odpadkami, ale tym co pies lubi). Jak się żołądek trochę rozciągnie to potem będzie chętnij jadł. 

Tina jak była młoda potrafiła jeśc raz na 2-3dni i to 1/3 dziennej dawki. Miała duzo ruchu, nie wiem jak to przeżyła. Teraz by zjadła wszystko i w każdej ilości. 

 

U nas masa jest bardzo potrzebna. Taki szkielet słabo wytrzymuje długie kąpiele, tym bardziej że Meri ma sezos pływacki cały rok (chyba że rzeka zamarznie). 

Link to comment
Share on other sites

Talia- takie zwykłe chrupki niedużej wielkości, jak dla średniaków popularnych marek. Moja wcina chętnie, choć przez wiele karm przebrnęłyśmy (tfutfu) i przez dłuuugi czas nie kręciła nosem tylko na Markusa Muhle (ale ile można dawać psu kukurydze), dlatego sporo kombinowałam. 

Dla niejadków nie ma dla mnie w tej chwili nic lepszego od alpha spirit ( moja jak się otwierało paczuszke dostawała amby, ale niestety (choć nie mogę tego przeboleć ze względu na skład) niestety jej nie służy, chociaż planuję podjąć jeszcze jedną próbę powrotu za jakiś czas. W extra małej dawce dajesz psu to czego potrzebuje, każdy tyle zje, zwłaszcza, że karma super smaczna, miękki krokiecik i zawsze superświerza, bo porcjowana w małe pudełeczka.

Fajny skład ma też Prince w najwyższej formule, ale tu z kolei skucha smakowa u mojej suki.

Link to comment
Share on other sites

Znajomi mówią, że najgorzej to pozwolić żeby żołądek się "zasuszył". Więc może przez jakiś czas warto gotować i karmić czymkolwiek (nie mowie że odpadkami, ale tym co pies lubi). Jak się żołądek trochę rozciągnie to potem będzie chętnij jadł. 

Tina jak była młoda potrafiła jeśc raz na 2-3dni i to 1/3 dziennej dawki. Miała duzo ruchu, nie wiem jak to przeżyła. Teraz by zjadła wszystko i w każdej ilości. 

 

U nas masa jest bardzo potrzebna. Taki szkielet słabo wytrzymuje długie kąpiele, tym bardziej że Meri ma sezos pływacki cały rok (chyba że rzeka zamarznie). 

Staram się nie dopuścić do tego jak piszesz zasuszenia żołądka, wciskam do pyska choć troszkę, gotuję mięso z warzywami, nawet pół czerstwej bułki również się liczy, wiem to nie najlepszy model żywienia, w tej chwili każdy kęs ważny, wczoraj wieczorem dosmaczyłam kocim Feliksem saszetką i zjadł odrobinę chętniej, a przed snem zjadł banana które lubi nadal. Wcześniej nie było problemów z apetytem, to wszystko po odrobaczaniu :(

 

Do długiego pływania potrzebna jest siła i dobrze rozwinięte mięśnie, samo pływanie je wzmacnia i rozwija. Nie przeziębia się przy zimnych kąpielach, a co z suszeniem sierści jak jest już chłodno ?

 

Talia- takie zwykłe chrupki niedużej wielkości, jak dla średniaków popularnych marek. Moja wcina chętnie, choć przez wiele karm przebrnęłyśmy (tfutfu) i przez dłuuugi czas nie kręciła nosem tylko na Markusa Muhle (ale ile można dawać psu kukurydze), dlatego sporo kombinowałam. 

Dla niejadków nie ma dla mnie w tej chwili nic lepszego od alpha spirit ( moja jak się otwierało paczuszke dostawała amby, ale niestety (choć nie mogę tego przeboleć ze względu na skład) niestety jej nie służy, chociaż planuję podjąć jeszcze jedną próbę powrotu za jakiś czas. W extra małej dawce dajesz psu to czego potrzebuje, każdy tyle zje, zwłaszcza, że karma super smaczna, miękki krokiecik i zawsze superświerza, bo porcjowana w małe pudełeczka.

Fajny skład ma też Prince w najwyższej formule, ale tu z kolei skucha smakowa u mojej suki.

 

Fajny ma skład ta alpha spirit, opakowania po 210 g kuszące i zawsze świeże, chyba kupię na próbę kilka sztuk i zobaczę czy mój niejadek zaakceptuje te smaki. Dzięki

Link to comment
Share on other sites

A gdzie można kupić pojedyncze sztuki tych "tacek" alpha spirit albo chociaż to najmniejsze opakowanie - 1,47 kg? Też się przyglądam tej karmie pod kątem zaopatrzenia na czas urlopu, ale znalazłam tylko opakowanie 5,6 kg czyli 27 tacek - to za dużo na spróbowanie dla mojego wybredniaka, b. trudnego do nakarmienia "gotowcami". Trochę dużo wątroby jest w tej karmie jak na mój gust (20%) i nie wiem, po co ta gliceryna, ale forma niedużych jednorazowych opakowań w kontekście urlopu jest kusząca.

Link to comment
Share on other sites

A gdzie można kupić pojedyncze sztuki tych "tacek" alpha spirit albo chociaż to najmniejsze opakowanie - 1,47 kg? Też się przyglądam tej karmie pod kątem zaopatrzenia na czas urlopu, ale znalazłam tylko opakowanie 5,6 kg czyli 27 tacek - to za dużo na spróbowanie dla mojego wybredniaka, b. trudnego do nakarmienia "gotowcami". Trochę dużo wątroby jest w tej karmie jak na mój gust (20%) i nie wiem, po co ta gliceryna, ale forma niedużych jednorazowych opakowań w kontekście urlopu jest kusząca.

Proszę, można i nawet jedno pudełeczko :)

 

http://sklepreksio.pl/pl/c/ALPHA-SPIRIT/243

 

Tylko martwi mnie rozmaryn i tymianek, ostatnio otworzyłam maleńką próbkę innej karmy właśnie z tymiankiem i rozmarynem i zapach był nie do zniesienia, nie wiem jak w tym przypadku, jak kupisz podziel się info :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę polecić BRIT PREMIUM za około 100 złotych za 15 kg.

 

W JUNIOR LARGE jest aż 42% kurczaka, białko około 30%.

 

Owczarek rodziców je ją od szczeniaka, oczywiście teraz je BRITA dla dorosłych psów (około 85 zł/15 kg), dziś ma 5 lat. Jest zdrowa (wiem gdyż niedawno miała robione badania krwi), ma piękną sierść.

 

Ja również moim 2 innym pieskom podaje tą karmę, z tym że suczka je BRITA z jagnięciną (JEST DROŻSZA). Są zdrowe, piesek wcześniej miał problemy skórne, wypadała mu sierść, miał też inne problemy zdrowotne (jest już starszym pieskiem, długo był w schronisku), a odkąd jest karmiony tą karmą praktycznie wszystkie dolegliwości już ustąpiły, wszystkie wyniki krwi są w normie i po samym zachowaniu pieska widać że czuję się dobrze :)

 

Dużo czytałam zanim wybrałam tą karmę, jest tania, a naprawdę godna polecenia, warta wypróbowania. 

Link to comment
Share on other sites

Proszę, można i nawet jedno pudełeczko :)

 

http://sklepreksio.pl/pl/c/ALPHA-SPIRIT/243

 

Tylko martwi mnie rozmaryn i tymianek, ostatnio otworzyłam maleńką próbkę innej karmy właśnie z tymiankiem i rozmarynem i zapach był nie do zniesienia, nie wiem jak w tym przypadku, jak kupisz podziel się info :)

Dzięki. Jeśli zdążę przed urlopem, to dam znać, oczywiście :)

Link to comment
Share on other sites

Gliceryna żeby miało bardziej elastyczną formę pewno. 

 

Służę pomocą

 http://www.sklep.zwierzaczek-wroclaw.pl/produkt/alpha-spirit-multi-protein-complete-210g- pojedyncze

 

http://www.sklep.zwierzaczek-wroclaw.pl/produkt/alpha-spirit-multi-protein-complete-15kg- 1,5kg porcja

 

a tu masz rybkę, jak wątroby za dużo, też w małym opakowaniu, ale widzę, że ta nie jest sprzedawana pojedynczo, ale myslę, że nie będzie problemu żeby telefonicznie o to poprosić, bo ja jak karmiłam, kupowałam największe opakowanie pół na pół  http://www.sklep.zwierzaczek-wroclaw.pl/produkt/alpha-spirit-mono-protein-complete-only-fish-15kg 

 

 

edit przegapiłam stronę

 

DCZ- ona bardzo mocno pachnie mięsem/ rybą- zaleznie od smaku, kompletnie nie czuć nic poza tym ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie obu paniom :) 

Zamówiłam dziś skromniutko po jednym kartoniku każdego z dwóch rodzajów. Śmiesznie mało, ale już tyle różnych nietrafionych karm rozprowadzałam po znajomych (w tym "pachnące" karmy rybne typu TOTW pacific czy rybny Greendog), bo mój pies po prostu traktował je gorzej niż tekturę (tekturą jeszcze czasem się pobawi), że na początek interesuje mnie próbeczka na zasadzie, czy w ogóle wykaże zainteresowanie. Dam znać, czy wykazał :)

Link to comment
Share on other sites

Balbina, a która konkretnie? Bo w każdej spośród wymienionych masz kilka różnych formuł, np. TOTW ma chyba przynajmniej 4, o różnym składzie i zawartości białka, tłuszczu, itd. Wetlands i High Praire raczej na pewno powinnaś sobie odpuścić, bo sa zbyt energetyczne. Idź tym tropem i w ten sposób odrzuć wszystkie te z najwyższą zawartością białka i tłuszczu. I patrz również na stosunek białka do tłuszczu.

 

Natomiast Twojej uwadze polecę jeszcze MARP, a o Healthy Doggie wypowiem się za jakiś czas, bo dopiero zamówiłam w myśl zasady że lepsze jest wrogiem dobrego ;) Btw, na karmę byłam zdecydowana, po rekomendacji kumpeli, a i tak przewisiałam z panem ze sklepu prawie godzinę na telefonie, bo ja zwyczajowo najpierw dzwonię wypytać i dopiero zamawiam. MARP też ma kilka formuł do wyboru, w tym Light Senior. Ja miałam jagnięcinę na codzień i łososia na ślady. Light seniora ta sama kumpela wzięła dla swojej drugiej suki. Oba psy - wrażliwe i z tendencjami do drapania i biegunek. Jest OK. Smakowitość - też OK.

 

Gdybyś się przypadkiem zainteresowała Wolfsblutem - radzę odpuścić formuły z kangurem, wielbłądem, strusiem, itd. tzn. ze wszystkim tym co u nas nie żyje. Bo raz, że skoro nie żyje, to jakoś to mięso trzeba przewieźć do fabryki, czyli w mrożonce, a dwa - nie sądzę aby w takiej Afryce standardy higieniczne związane z ubojem i rozbiorem jakkolwiek przypominały nasze europejskie ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Furie :)) Myślałam o karmach z rybą-TOTW pacific stream, acana pacific a, orijen six Fish :) najmniej białka i tłuszczu ma TOTW,tylko zastanawia mnie to pieczone i wędzone mięso. .Co o tym sądzisz? Poczytam o Marp'ie,wczoraj w zoologicznym dorwa łam smakołyki firmy alfa spirit,skład tez jak na smakołyki wydaje mi się bardzo ok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...