Jump to content
Dogomania

Białe czy kremowe ?


Błyskotka

Recommended Posts

Zapraszam do obejrzenia tego artykułu:[url]http://naszolsztyniak.wm.pl/Biale-puchate-prosiaczki,28443[/url]
Artykuł jest naprawdę bardzo ciekawy gdyż ostatnio okazało się że w Polsce mamy pierwszą na świecie hodowle chow chow białych :-o. Jestem ciekawa co Wy myślicie na ten temat :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Owszem, zgadzam się z Wami że każdy szczeniak jest słodki i śliczny :loveu:.
Tutaj jednak mamy do czynienia z wielką nie uczciwością i jeszcze większym kłamstwem. Białych chow chow nie ma choć ta maść napisana jest we wzorcu. Te szczeniaczki mają beżowe uszka, beżową końcówkę ogonka a później beżowe cieniowania na sierści. Są więc kremowe a nie białe. Gdyby było inaczej to byłyby w całości białe. Smutne jest to że ta pani w ten sposób oszukuje potencjonalnych nabywców swoich szczeniąt wmawiając im że szczeniaczki są białe i ona wyhodowała tę maść. Na dodatek chce za nie ogromne pieniądze. Wychwala sie tym "osiągnięciem" w gazetach a ludzie to widzą. Związek umywa od tego ręce ale mam nadzieję że wkrótce to się zmieni. Szczeniaki mają w metryce napisane nawet biały a są kremowe. Nie wiem czym jeszcze zaskoczy Nas ta pani :shake:.

Link to comment
Share on other sites

w przejrzanym na szybko wzorcu umaszczenie białe jest jak najbardziej ok...
co innego że te chowy winny wyglądać jak małe samoyedy:cool3:
no bo skoro są dziewiczo białe...:shake:
to chyba nie powinny mieć beżowej sierści i rdzy na uszkach...chyba że pojęcie "biały" się jakoś zmieniło...
ciekawe czy np.w Czechach miałyby wpisany w rodowód "biały" czy "kremowy"

ale ja gadam z pozycji kompletnego laika w świecie chowów:p

Link to comment
Share on other sites

[B]Koszmaria[/B] i widzisz osoba która ma przykładowo minimalne rozeznanie o tej rasie doskonale potrafi rozróżniać kolory. Szkoda że ta pani tego nie potrafi i ludzie w związku również. Za granicą nie spotkałam jeszcze chowa o umaszczeniu białym są tylko kremowe "cream".
[B]Paulinka18[/B] ten sam chowek będąc zgłoszonym na wystawę do Będzina gdzie akurat byłam został zaliczony do chowów czarnych :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Związek kynologiczny wcale sie nie przejmuje co wpisuje w metryki :shake: :shake: Moj pies ewidentnie blue-belton (bialo-czarny) miał wpis, ze jest trójbarwny :shake: A te chowki to z bielą raczej nie maja duzo wspólnego, normalny krem, a z wiekiem na 100% sciemnieją :roll:
Ludzie musza miec jakis chwyt reklamowy, zeby drogo sprzedac kiepskie szczeniaki...

Link to comment
Share on other sites

W Krakowie był cho chow podobnym umaszczeniu do tych psiaków ciut ciemniejszy a ma wpisane cynamonowy bo własnie sprawdzam.

Błyskotka ten biały chowek z Nowego targu jest właśnei z tej "hodowli" i ma wpis biały.

ten chowek z Zakopca to ten sam co z Nowgo Targu i Nowego Sącza i ten sam był w Będzinie teraz dopiero zobaczyłam, że ten pies jest z Polskiej hodowli jak rozmawiałam z właścicielka to mi powiedziała że psa przywiozła z niemiec za 2000 Euro........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']W Krakowie był cho chow podobnym umaszczeniu do tych psiaków ciut ciemniejszy a ma wpisane cynamonowy bo własnie sprawdzam.[/quote]
Śnieżynko w którym to było roku w Krakowie bo w tym roku byłam i był 1 czarny i reszta rude. Owszem był kolor cynamonowy ale to była suka ale nie obecna.

[quote name='Śnieżynka'] Błyskotka ten biały chowek z Nowego targu jest właśnei z tej "hodowli" i ma wpis biały.[/quote]
Tak wiem o tym. Najlepsze jest to że zaliczyli go do czarnych :evil_lol:.

[quote name='Śnieżynka'] ten chowek z Zakopca to ten sam co z Nowgo Targu i Nowego Sącza i ten sam był w Będzinie teraz dopiero zobaczyłam, że ten pies jest z Polskiej hodowli jak rozmawiałam z właścicielka to mi powiedziała że psa przywiozła z niemiec za 2000 Euro........[/quote]
:crazyeye: nie ładnie tak kłamać :mad:. No to z jakiejś superowskiej hodowli by go musiała kupić bo w Niemczech Chowy są za ok 1100 euro ;). Chyba chciała sie wywyższyć :roll:.

Link to comment
Share on other sites

W tym roku był taki chowek sama go widziałam był nawet w sobote i niedziele, skoro to nie był ten cynamonowy to pomyłeczka moja mała... i bardzo za nia przepraszam, ale jak wystawiałam swojego grzywacza to i w hali i na zewnatrz widziałam chowka a przynajmniej bardzo do niego podobnego tylko taka kawa z mlekiem taki dziwny kolor, wyblakły rudzielec i pomyślałam ze może to być ten cynamonowy....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...