Jump to content
Dogomania

szczeniak maltanczyk


xxmeg

Recommended Posts

Cześć. Od 5dni mam 10 tygodniowego maltanczyka. Bardzo szybko sie zaklimatyzowal w moim domu. I tutaj sie zaczyna... Wiem ze szczeniaki szaleją ale moj psiak wpada w 'szal zabawowy' wtedy gryzie po nogach, rękach i ciągnie za ciuchy przy tym warczy i szczeka. Gryzie naprawdę mocno, czasami mam wrazenie ze chce mi odgryzc palce. Probowalam piszczec kiedy robi to naprawdę mocno ale nie działa to na niego. Nie działa też na niego robienie smutnej miny i grozenie palcem (ale zazwyczaj tego nie zauwaza bo jak jest w szale to na nic nie zwraca uwagi). Wiem ze jest szczeniakiem, musi sie wyszalec ale boje sie że jesli teraz go nie naucze ze tak nie wolno robic to jak bedzie dorosly tez będzie mocno gryzc.poradzicie mi co mam zrobic?

Mam tez problem z załatwianiem się na mate. A raczej w ogole tego nie robi (w ciagu 5 dni zrobil to raz, pochwalilam go i dostal w nagrode smakolyk) a sika co chwile. Jak zaczyna sikac na płytki, biorę go i kładę szybko na mate i wtedy przestaje sikac... Jak zrobi siku to biore mate zeby wsialnela te siki i zeby czul ich zapach ale to też nie działa. Moze macie dla mnie jeszcze jakas rade?

Link to comment
Share on other sites

Jest baardzo mały, poznaje świat przez ząbki. Takiemu maluchowi trzeba wiele wybaczać. Ja kiedy mój maltańczyk gryzł mnie po rękach mówiłam "ała" i próbowałam zainteresować go np. zabawką. Chwaliłam go kiedy przestawał gryźć moje ręce. Spróbuj też go aż tak nie nakręcać na zabawki, bo wtedy może nie radzić sobie z emocjami i po prostu mocniej podgryzać. Kiedy nie będzie chciał skończyć cię gryźć - skończ zabawę i wróć do niej dopiero kiedy się uspokoi. A co do sikania - cóż, pewnie jeszcze wieeeeele sprzątania przed tobą (sama niedawno miałam szczeniaka, którego za nic nie dało się nauczyć sikania na mate, sikał na wszystko :D) ale myślę,że jak będziesz bacznie obserwować psa, i jak tylko będzie kucać przenosiła go na mate - w końcu się nauczy,ale cierpliwości... :) Maltańczyki są przekochane. :D

Link to comment
Share on other sites

Tylko on gryzie naprawdę mocno. Czasami mu musze po prostu szczęki rozepchać żebym mogła wyciągnąć palca czy np. kawałek skóry którą złapał. Jak łapie za skóre/spodnie to warczy i potrząsa gwałtownie głową jakby chciał rozszarpać, wyrwe mu się to biegnie w przeciwną stronę skacząc a potem tak samo wraca i dalej warczy i gryzie mocno. Wprawdzie nie miałam nigdy psa (zawsze koty) ale miałam kontakt z różnymi szceniakami i one aż tak nie gryzły. Piszczenie, ała nic nie daje. Mówie stanowczym głosem i macham palcem ale on gryzie i warczy wtedy jeszcze bardziej. Jak zaczyna gryźć to podstawiam mu zabawkę do gryzienia, na chwile ją gryzie a potem wraca do mnie. Próbowałam go zamykać na 5 min samego w pomieszczeniu (przeczytalam to gdzies na forum) ale też nie widze jakiejs poprawy. Na chwile jest grzeczny a potem dalej gryzie. Wszystko byłoby ok gdyby on tak mocno nie zaciskał swoich zębów. Ponoć maltańczyki są to psy które lubią się tulić itd. - mój jest przeciwnieństwem. On albo lubi szaleć albo spać ale jest szczeniaczkiem więc pewnie dlatego tylko lubi szaleć. Moi sąsiedzi też mają szczeniaka, wprawdzie bichona frise, ma 3 miesiące i chciałby być tylko głaskany i przytulany. Wiem, że psy tak jak ludzie - mają różne charaktery.

Przez pierwsze 2 dni był grzeczny, do tulenia ale to pewnie dlatego, że był zestresowany zmianą miejsca zamieszkania.

Zaczął reagować na swoje imie, a potem nagle od popołudniowego wtorku słucha jak mu się podoba. Próbowałam dawać mu smakołyki wnagrodę i nic... może to ma tak wyglądać, to jest mój pierwszy szczeniak :) tylko wszyscy piszą, że ich maltanczyki są super grzeczne, od razu słuchają, szybko się uczą i tak zaczęłam sobie myśleć że może ja gdzieś w tym wszystkim popełniam błąd?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...