Jump to content
Dogomania

Pomocy GARWOLIN i okolice!! Aż 4 psy porzucone na jednej stacji benzynowej, jeden z przetrąconą łapą :( :(


agat21

Recommended Posts

Już znalazłam, przepraszam za zamieszanie, wpłynęło na konto, z którego wpłacam moje deklaracje na psiaczki i dlatego w pierwszej chwili nie pomyślałam o nim. Bardzo Cię Ewciu przepraszam i już uzupełniam w rozliczeniu

Link to comment
Share on other sites

Rok temu W lesie przy tej stacji mieszkał dziki, bardzo duży i chudy pies. Wiem ze była jakaś akcja na Facebooku i ktoś wrzucił info o psie na olx. Był duży odzew na grupie zaginione i znalezione warszawa. Niestety po tej akcji nie widziałam go więcej, więc nie wiem czy został odnowiony przez heca czy uciekł gdzieś dalej.

Link to comment
Share on other sites

Pisałam do dziewczyny z W-wy. Poleciła profesjonalnego hycla, która z tego co zrozumiałam łapał kiedyś na Palmera i one dzięki niemu wyłapały wiele dzikich psiaków. Pan nie jest tani no ale ogólnie to w tej sytuacji trudno powiedzieć czy i to miałoby w ogóle sens jeśli trudno 'upolować' psiaka, jeśli pojawia się i znika. Jakby coś to mam nr tel. tego pana i mogę wysłać PW. Najlepiej gdyby był ktoś kto mieszka stosunkowo blisko i mógł upilnować psiaka albo szybko dojechać na sygnał z restauracji i przytrzymać go przez chwilę. Już sama nie wiem. 

Link to comment
Share on other sites

Pies rano się dziś pojawił. Podchodził i pod restaurację, i krążył po stacji. On biedny szuka pewnie jedzenia. Poprosiłam, żeby coś mu dały do jedzenia, żeby pozostał w tym miejscu, to usłyszałam, że na razie "kotleta" nie może przecież dostać, ale jak się coś w ciągu dnia "wygospodaruje", to mu dadzą. Mam wrażenie, że cała ta sytuacja dla nich jest jako zło konieczne, żeby psa się pozbyć, ale żeby coś pomóc, to już nie. Tłumaczę im, że nie jestem w stanie natychmiast w 5 minut tam dojechać, jak dostanę informację, że pies jest, że muszą jakoś chociaż jedzeniem go przytrzymać na miejscu, ale nie za bardzo to do nich trafia. 

Chodzi mi po głowie Jamor, który ma doświadczenie i łapał już psy w różnych okolicznościach, ale za samą taką akcję trzeba by wyskoczyć z paru stów, potem zdecydować gdzie psa wysłać i za ile. U Jamora dużo - średni pies kosztuje miesięcznie tyle, że mnie nie stać, więc tak czy siak pies musiałby zostać zabrany gdzie indziej. 

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale Jamor też nie pojedzie całkiem w ciemno. Gdy korzystaliśmy z jego usług w przypadku pewnej suni, kazał ją "przywiązać" do miejsca jedzeniem, zaobserwować w jakich porach się pojawia i dopiero pojechał. A co, jeśli pojedzie i psa nie będzie? Od niego to też kawał drogi :(

Link to comment
Share on other sites

Pies , o którym pisze Plastelina to Lusi, złapana i w hoteliku, ma wątek na Fb.

Schronisko w Sobolewie jest nowe i na razie wszystko jest tam podobno ok. Własciciel kiedyś hodował owczarki niemieckie.

Gminy nie palą się do zlecania odłowień, bo maja małe fundusze zapisane w budzecie na ten cel.

Właściciel jest chętny do pomocy, zaprosił do odwiedzin Panie opiekujące sie bezdomnymi psami w jednym z okolicznych miasteczek.Kiedy gmina wystawiła zlecenie na jednegoz dwóch staruszków koczujących na ulicy, zabrał też drugiego.

Obsługuje tez Pilawę i okolicę,pzredtem to były Radysy.

Link to comment
Share on other sites

O kurcze to super! Szukałam tego wątku na fb ale mi się nie udało, za to na olx jest stare ogłoszenie o nim, założone przez fundacje canis.ktos kto robił ogłoszenie mieszka 40 km od tego miejsca, może spróbować skontaktować się z nimi?

Czy mogłabym prosić o lin do wątku psa na fb? Bardzo zapadł mi w pamięć.

Link to comment
Share on other sites

dobre wieści o tym schronie - dzięki, zawsze to jakieś światełko w tunelu..

Z Łapkiem sytuacja się komplikuje - coraz mniej systematycznie bywa na stacji - wczoraj był rano, od tamtej pory nie widziano go :(

Nie mam pojęcia, jak go "przywiązać" mocniej do bywania na stacji. Panie z restauracji nie chcą go karmić, twierdzą, że klienci go karmią, i to wystarczy..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...