Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Ale_k

zwolnienie z opłat zaczipowanych psów, a ochrona danych osobowych

Recommended Posts

Witam wszystkich, mamy pomysł aby do naszego Urzędu Miasta wnieść propozycję uchwały, gdzie właściciele zaczipowanych psów płacili by 50% stawki podatku, ci co mają psy wykastrowane i zaczipowane nie płaciliby nic-byliby zwolnieni z opłat. Czy ktoś wie czy zdarzały się przypadki zaskarżenia takiej uchwały, ze względu na ochronę danych osobowych? Może komuś rzucił się wyrok sądu z taką sprawą. Wiem, że zaskarżane były uchwały nakładające przymus zaczipowania psa, ale czy obniżenie opłaty z tego tytułu również było zaskarżane? Z logicznego punktu widzenia nie powinno, ale u nas sądy rzadko myślą w taki sposób.

U nas w mieście zaczipować można za 30zł a sterylizacja średniej suki to 150zł, podatek to 50zł/rok więc mamy nadzieję, że ludzie sobie przekalkulują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawnik ze mnie żaden, ale wydaje mi się, że właściciel sam musiałby dostarczyć zaświadczenia o zaczipowaniu czy wykastrowaniu zwierzaka, więc urząd sam z siebie w danych by nie grzebał. Podatki się płaci od zarejestrowanych już psów, więc dane tych właścicieli i tak gdzieś w dokumentach posiadają. Wystarczyłoby zmienić troszkę powyższe dokumenty i dodać 2 pola z "ptaszkiem" do zaznaczenia, na podstawie których obliczałoby się wysokość podatku. Więc w kontekście danych osobowych w tym przypadku nic by się nie zmieniło. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×