Jump to content
Dogomania

Boluś kiedyś smutny i zrezygnowany teraz zadbany i szczęśliwy. DT stał się DS!!!


Gabi79

Recommended Posts

Jak tam Wasze pluszaczki?? Przygotowane na upały?  Bolko już sobie zaklepał miejsce pod samochodem na gorące dni, aż się trawka wytarła  od użytkowania. Chyba mimo wszystko upały znosi lepiej niż deszcz - ostatnio kazał się nieść ze spaceru bo się rozpadało.

 

Dziękujemy za kukanie na wątek :)

Link to comment
Share on other sites

Jak tam Wasze pluszaczki?? Przygotowane na upały?  Bolko już sobie zaklepał miejsce pod samochodem na gorące dni, aż się trawka wytarła  od użytkowania. Chyba mimo wszystko upały znosi lepiej niż deszcz - ostatnio kazał się nieść ze spaceru bo się rozpadało.

 

Dziękujemy za kukanie na wątek :)

 

Pozdrowienia dla Bolusia i całej ferajny. Moim dziewczynkom upał niestraszny!!!

Link to comment
Share on other sites

Witaj kiyoshi, dziękujemy serdecznie za przybycie, czyli banerek się przydał!!!

Witaj kiyoshi :)  Banerek robi swoje, super!

 

Gabi79, to dzielne masz dziewczynki. U mnie są 3 skrytki-chłodnie. Bolcio - pod samochodem, Franek- dołek samoróbka pod forsycją, Bercik- piwnica.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzis rano wybraliśmy się nad rzekę. Bolko bardzo się ucieszył z wyprawy :) W stronę rzeki miałam pomoc. Wracałam już sama na trzy smycze. Nigdy jeszcze nie spotkałam się z taką uprzejmością kierowców jak dziś.. Zazwyczaj prowadzę 2 psiaki. Wszyscy się zatrzymywali grzecznie gdy zbliżałam sie do przejścia. Zapewne myśleli, że jakaś nawiedzona prowadzi 3 psy:)20150703320.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam. Wczoraj pierwszy raz zajrzałam na ten portal. Jak to cudownie, że są jeszcze dobrzy ludzie z wielkim sercem, bo widząc ile krzywdy dzieje się zwierzakom czasem traci się nadzieję... Trzymam kciuki za Bolka. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witam. Wczoraj pierwszy raz zajrzałam na ten portal. Jak to cudownie, że są jeszcze dobrzy ludzie z wielkim sercem, bo widząc ile krzywdy dzieje się zwierzakom czasem traci się nadzieję... Trzymam kciuki za Bolka. 

 

Witaj u Bolka!!!

Link to comment
Share on other sites

wreszcie znalazłam chwile dla Bolusia...kochany z niego piesek, moim zdaniem troszke starszy niż go oceniono, ale cóż z tego? radosny, widać, że cieszy się z życia!!

cudny piesek...

 

oczywiście pomogę mu finansowo i gdyby ogłoszenia były potrzebne piszcie do mnie najlepiej na priv. W wekendy zwykle mam chwile i zrobie pakiecik (30 ogłoszeń) dla niego z ogromną przyjemnością.

Wpiszcie mnie na razie na stałą 10 zł, ale postaram się co jakiś czas coś więcej dorzucić, albo jakiś bazarek zrobić, o ile znajde jeszcze coś co mogę sprzedać....

 

A czy piesek ma zaćmę na oku, czy tylko na zdjęciach tak wygląda?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

wreszcie znalazłam chwile dla Bolusia...kochany z niego piesek, moim zdaniem troszke starszy niż go oceniono, ale cóż z tego? radosny, widać, że cieszy się z życia!!

cudny piesek...

 

oczywiście pomogę mu finansowo i gdyby ogłoszenia były potrzebne piszcie do mnie najlepiej na priv. W wekendy zwykle mam chwile i zrobie pakiecik (30 ogłoszeń) dla niego z ogromną przyjemnością.

Wpiszcie mnie na razie na stałą 10 zł, ale postaram się co jakiś czas coś więcej dorzucić, albo jakiś bazarek zrobić, o ile znajde jeszcze coś co mogę sprzedać....

 

A czy piesek ma zaćmę na oku, czy tylko na zdjęciach tak wygląda?

Kiyoshi  bardzo dziękujemy! Prosimy z Boleczkiem pięknie o pakiecik!!!! Zapewne piesek ma zaćmę na oczku i można się z tym liczyć, że kiedyś nie będzie widział. Na chwilę obecną ma kropelki do oczka, które mu zostało, tak profilaktycznie. Nie wiem czy chciałybysmy wiedzieć co ten maluch przeszedł zanim trafił do schronu. Widać po nim, że dużo, ale zachowuje się tak, jakby w życiu człowiek go nie skrzywdził. Ludzi kocha, nie boi się nawet panów, co często ma miejsce przy pozostałych psiakach. Po tym jak odsiedział obowiązkowe 2 tyg. w azylu, od razu został zrobiony zabieg kastracji i czyszczenia oczodołu. Nie wiem, co i jak z tą zaćmą będzie, dobrze by było żeby go ktoś przygarnął takiego jaki jest, bo psiak przy ostatniej narkozie miał problemy z oddychaniem, pan dr chyba by już kolejnego zabiegu nie zaryzykował.

 

Dane do przelewu zedytowałam, nie chciałam podawać wszystkiego razem, ale bez tego są komplikacje. Raz jeszcze dziękuję!!smaczki.jpgDSC_0038.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jakie cudne zdjęcia!!!:) Dziękujemy  serdecznie za każdą pomoc dla Bolcia,nie mamy serca zawieść go z powrotem do schronu ,a miał tam trafić po zabiegu  zszycia oczodołu i kastracji :( nie znamy historii pieska ale oczko stracił bardzo niedawno a co do ząbków to musiał pewnie latami gryźć łańcuch bo ja nigdy nie widziałam u żadnego nawet staruszka taki stan uzębienia ...masakra.... ale dzięki Lindeczce ma swoje chwile szczęścia!!!!!

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, z tym oczkiem i zaćmą to wątpie by coś się dało zrobić. Zabieg, owszem, jest ale to koszt kilku tysięcy, no i stan zdrowia pieska jak same piszecie może go dyskwalifikować. Ale tym się nie można martwić, bo pieski kierują się w dużej mierze węchem, więc nawet jakby zaćma postępowała to Boluś da sobie rade....

On ma bardzo siwy pyszczek- moim zdaniem ma minimum 10 lat i absolutnie nie możemy pozwolić, by znów wrócił do schroniska. Niestety szanse na adopcje z ogłoszeń są małe...nie oszukujmy się...trzeba zbierać pieniązki, zwołać tu trochę więcej ludzi i cieszyć się, że Boluś bezpieczny w DT.

 

Bardzo mi przypomina Zosieńkę (z mojego zdjęcia)...też miała tak samo siwy pyszczek i nie widziała....

Zaraz przeleje moją stałą za lipiec i dorzucę drugie tyle.

Pakiecik ogłoszeń tez zacznę robić.

 

edit- przelew zrobiony, trzeba by w jednym miejscu zebrać ile, od kogo i kiedy przyszło dla Bolusia oraz na co pieniążki zostały wydane;)

edit2- do ogłoszeń wykorzystam tekst z 1 postu, ale brakuje mi numeru telefonu do kontaktu i na jakie miasto go ogłaszać????dajcie mi proszę kilka dni na ten pakiet, bo jak dziś nie zrobię to w tygodniu będzie ciężko z czasem, ale w następny wekend już na 100% będzie gotowy.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, z tym oczkiem i zaćmą to wątpie by coś się dało zrobić. Zabieg, owszem, jest ale to koszt kilku tysięcy, no i stan zdrowia pieska jak same piszecie może go dyskwalifikować. Ale tym się nie można martwić, bo pieski kierują się w dużej mierze węchem, więc nawet jakby zaćma postępowała to Boluś da sobie rade....

On ma bardzo siwy pyszczek- moim zdaniem ma minimum 10 lat i absolutnie nie możemy pozwolić, by znów wrócił do schroniska. Niestety szanse na adopcje z ogłoszeń są małe...nie oszukujmy się...trzeba zbierać pieniązki, zwołać tu trochę więcej ludzi i cieszyć się, że Boluś bezpieczny w DT.

 

Bardzo mi przypomina Zosieńkę (z mojego zdjęcia)...też miała tak samo siwy pyszczek i nie widziała....

Zaraz przeleje moją stałą za lipiec i dorzucę drugie tyle.

Pakiecik ogłoszeń tez zacznę robić.

 

edit- przelew zrobiony, trzeba by w jednym miejscu zebrać ile, od kogo i kiedy przyszło dla Bolusia oraz na co pieniążki zostały wydane;)

edit2- do ogłoszeń wykorzystam tekst z 1 postu, ale brakuje mi numeru telefonu do kontaktu i na jakie miasto go ogłaszać????dajcie mi proszę kilka dni na ten pakiet, bo jak dziś nie zrobię to w tygodniu będzie ciężko z czasem, ale w następny wekend już na 100% będzie gotowy.

Część informacji przesłałam na priv. Co do oczka, to też jestem zdania, że nie ma co psiaczka dręczyć, zwłaszcza, że Dr powiedział, że nie zaryzykuje kolejnej narkozy po ostatnich komplikacjach. Najlepiej byłoby gdyby Bolko trafił do DS zanim straci wzrok, jeśli miałoby to nastąpić. Nauczyłby się nowych kątów na pamięć.

 

Piesek jest już u mnie od 03.06, prosto po zabiegu oka i kastracji. Stosowałam wtedy tribiotic na zalecenie Dr, oraz aluminium, na szwy, które chciał sobie wydzierać.  Od tego czasu został wykąpany i zakropiony kropelką na pćhły i kleszcze. Na jego jedyne oczko ma Getamicin przeciwinfekcyjnie, bo zdarza mu się trzeć pyszczkiem o trawę.

Karmienie suchą karmą odpada, bo piesek nie radzi sobie z gryzieniem krokiecików. Od jednej z cioteczek dostał raz kawałek kiełbasy, ale skonczyło się na wymiotach. Doskanale za to przyjmuje karmę lekkostrawną, tzn. 1 gotowana ćwiarteczka, ryż na parze i marcheweczka tarta, to jego posiłek główny. Do tego, jako dodatki stosuję siemie lniane i żółtko, bo był bardzo matowy początkowo. Poza tym dostaje I/4 puszeczki psiej każdego ranka na rozruch.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...