Jump to content
Dogomania

"Dziwne" zachowanie


paolcia

Recommended Posts

Ja też uważam że kopulowanie z człowiekiem nie ma nic wspólnego z dominacją. To po prostu rozładowanie emocji. Moja suka tak robiła często jako szczeniak. Odwracałam jej uwagę, zajmowałam czymś innym. Teraz czasami tylko kopuluje z czymś w stylu sweter, poduszka, jak długo nie ma mnie w domu, po prostu z powodu stresu, napięcia. Muszę więc chowac poduszki i zostawiać gryzaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Dzis wyszlam z psem przed blok bez smyczy z mysla, ze zaraz mu ja zapne tak to nigdy go nie puszczam. Zobaczyl innego mniejszego pieska do , ktorego podbiegl i ewidetnie bylo widac,ze chcial by sie z nim bawic biegal, merdal ogonem ale i calym soba zaczynal taki poszczekiwac na niego a tamten piesek stoji jak sztywny niezainteresowany. Zaczol mu wachac pod ogonem wrecz wlozyl pod niego glowe. To byl samiec napeewno ale czy kastrat to nie wiem niestety. Wkoncu odtylu polozyl na iego przednie lapy ewidentnie jak do kopulacji i szybko go upomnialam. Czy moj psiak probowal zdominowac tego drugiego czy moze tak podzialaly na niego emocje, że nie jest na smyczy? On ogolnie to nieprzepada za psami raczje unika dzis mnie zaskoczyl. Podobnie reguje na suczke ale tylko jedna, tych co spotyka na spacerach co jest normalne bo wiadomo, ze pies i suszka sie soba fascynuja. Ale na ine starsze od niego suczki i wieksze reaguje w sposob unikajacy one podchodza a on odskakuje w bok nie jest zainteresowany poznaniem sie.

Kiedys weterynarz stwierdzial, ze ma jedno jadro nizej , ktore ma cieplej i wiecej testosteronu produkuje ale nie wiem czy to ma jakis wplyw na zachowanie.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Czy można starego psa oduczyć odruchu kopulacji z innymi psami (rozładowuje tak napięcie, jest dawno po kastracji)? Wyprowadzam go na spacery, nie mieszkamy razem. Jakie są bezstresowe sposoby niwelowania takich zachowań?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...