Jump to content
Dogomania

Hodowla dobermanów "Negerland"


Normaluser

Recommended Posts

Witam, jakie są opinie o tej hodowli, czy jest dobra? I czy z ostatniego miotu (sty. 2015) został  jakiś szczeniak, który zostaje w hodowli (chciałbym poznać rasę, ale nie z internetu, tylko z życia i temu szczeniakowi robić "wyprawy socjalizacyjne"). Co myślicie o tamtejszych psach?

 

Z góry przepraszam, jeśli było pytanie o tą hodowlę lub wybrałem złą kategorię. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mają, hodowla zarejestrowana oczywiści w FCI  http://www.negraland.pl/  O miocie dowiedziałem się z strony  oddziału ZKwP do którego hodowla należy. Poza tym informacje zdobyte w internecie, są tylko w internecie. Hodowla może mieć super hiper stronę, należeć do FCI, hodowczyni być polecana, a jednak być doszczętnym, ohydnym pseuduchem. Idealny przykład stanową psy z przydomkiem Rise Fantazie (czeska hodowla Border Collie) Gdzie dopiero od posiadaczki (Arki z Rise Fantazie) dowiedziałem się co się tam wyrabia.

 

Także stronę proszę oczywiście przeczytać, ale wolę korzystać z innych źródeł, bo sama strona www, to nie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na dobkach, o hodowli słyszę pierwszy raz, ale wygląda nieźle.

Mają tylko 3 psy, podane wyniki wielu badań (oczywiście warto sprawdzić oficjalne wyniki badań już w kontakcie z hodowcą), psy mają osiągnięcia sportowe, obi, ipo, pt, czyli coś z tymi psami robią.

Nie kryją rok po roku, ale chyba nie mają jakiegoś konkretnego planu hodowlanego dla dobra rasy, bo oba mioty po swoim reproduktorze.

Myślę, że ta hodowla powinna być jak najbardziej ok.

 

Ale to tylko wg danych ze strony ;)

Link to comment
Share on other sites

Poznałam osobiście tę hodowczynię na jednym ze zjazdów weekendowych. Była akurat z jednym ze szczeniąt. Nie wiem czy z tym konkretnym, o którego pytasz, bo nie wypytywałam ;) Odebrałam ją jako bardzo życzliwą i poukładaną osobę, która się troszczy o psy. I taką też opinią cieszy się w tamtym gronie treningowym. Maluch zachowywał się super. Zrównoważony, ciekawski, przyjazny, chętny do kontaktów, nie był lękliwy. To że szkoli psy, a nie tylko wystawy-wystawy - bardzo dobrze o niej świadczy. Szkoła Kyno, do której chodzi też się cieszy dobrą opinią. Gwarancji co do pochodzenia i predyspozycji (hodowlanych, sportowych) Ci nie dam, bo nie siedzę w DOB, a jeden kontakt to trochę mało, natomiast wrażenie jak najbardziej OK. Na pewno NIE jest to pseudo.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc Furie, oraz Monieq. Od innej znajomej, "dobermaniej" słyszałem pozytywną opinię o eksterierze tych psów (oraz chyba charakterze jednego z psów z tej hodowli) Byłem akurat ciekaw, czy ktoś zna hodowczynię, ma opinię o hodowli. Najprawdopodobniej spotkam się z nią na wystawie, może przyjdzie mi poznać malucha i pozabierać go na kilka socjali, jeśli pozwoli.

Link to comment
Share on other sites

Z tego to wiem to taka domowa hodowla, teraz ma chyba 2 suki i psa, nie idzie na masówkę. Hodowczyni sympatyczna. pasjonatka rasy, znana w środowisku, udziela się. Niedawno były szczeniaki do kupienia (chyba został 1 piesek jeszcze). Psy zadbane, przebadane - na pewno nie jest to żadne pseudo. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...