Jump to content
Dogomania

Wystraszony psi krasnoludek Tofinka już nie szuka domu.


Onaa

Recommended Posts

Dzisiaj byl pierwszy spacer, maly dramat :-(, sunia jakby była dzika, chciala albo biec przed siebie albo schować sie do mysiej dziury, nawet pachnaca trawka nie dawała jej przyjemności.

Zaglądam do kochanego strachulca. Wreszcie się wyrwałam z kociego szpitala ;) 

Mizianko dla Malutkiej i Dużego :)

Link to comment
Share on other sites

Tofinkę z każdym dniem bardziej cieszy spacerek i trawka :). Ale ciągle jeszcze jest dość płochliwa. A na dniach chciałabym iść z nią do weta, odrobaczyć, zaszczepić przeciwko wściekliźnie. I ukąpać ją :). Najtrudniej że jak narazie to uznaje tylko mnie i Nina, zdarza się że jak jesteśmy w trójke w pokoju i wejdzie moja córka to sunia startuje do niej. Może ktoś coś poradzi ?

Link to comment
Share on other sites

W radach kiepska jestem, bo doświadczenie zerowe, ale stawiając się w sytuacji Tofinki , myślę że chyba jeszcze ma prawo do obaw ....

pewnikiem też startowałabym do "obcych". Mała na pewno potrzebuje więcej czasu, by zrozumieć, że koszmar jest przeszłością ....

Teoretycznie może być typem "wiecznego strachulca", ale życzę by tak nie było. Trzymam za Was kciuki i życzę jak najlepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Może rzucany przez Córę mimochodem smaczek by przełamał lody?... Podchodzenie łukiem, nie patrząc na psa, ignorowanie go, głaskanie Nina. U nas najbardziej się sprawdził ten ostatni sposób - ciekawość co też te inne psy widzą w dotyku człowieka! :)

Link to comment
Share on other sites

 

A córka jest stałym domownikiem czy takim odwiedzającym?

 

To nastolatka :).

Wczoraj malutka była na pierwszym spacerze bez Nina, było troche gorzej.
A dzisiaj w nocy była wielka burza ale mała nie była jakoś specjalnie przestraszona.
Aha i od wczoraj sama przychodzi żeby troszkę się pogłaskać :D.
Link to comment
Share on other sites

niezle postepy robi! Moje psy wszystkie od siebie papugowaly zachowania, jak wzielismy sunie ze schroniska to od naszego jamnika uczyla sie siusiac I tez, mimo ze byla dziewczynka siusiala jak chlopak na poczatku. To fajnie obserwowac jak one sie ucza od siebie.

 

A finansowo cos sie dzieje? zbieracie kaske na lekarzy etc?

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam jej jedzonko (drobną karmę suchą i saszetki, które bardzo lubi :)), smycz, muszę jeszcze zakupić drugą bo ta ma tylko 1,5 m a mała lubi sobie pobiegać :). Otrzymałam od ewu :) nowe szelki i obróżkę. Jak tylko się uda to chciałabym podejść w najbliższym czasie to weta na ogólny przegląd, odrobaczenie i szczepienie. Myśle że wtedy dopiero zrobię rozliczenie finansów suni.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam chyba dobrego aparatu bo nie widać jakie piękne umaszczenie i bursztynowe oczka ma Tofinka :). Dzisiaj byłam ze znajomą na spacerze  z psiakami i ona powiedziała że Tofi jest przepiękna, urocza  i że jest bardzo we mnie wpatrzona :).  Tofi chyba dzięki temu że właśnie taka jest uwazna na człowieka to bardzo szybko łapie co oznaczają dane słowa, komendy. 

 

Link to comment
Share on other sites

Reniu 

bazarusio zakonczony

wszystkie wplaty z bazareczku 

ida na Twoje konto

pozdrawiam i sciskam malenka0heart.gifi duzego0heart.gif

http://www.dogomania.com/forum/topic/147556-rozliczam-ksaizeczkibransola-dla-kruszynki-tofinki-z-koszmaru-wyrwana-juz-w-dt-zapraszam-na-malenki-kramik-dla-biedulinki-do-10-lipca-g-2200/

 

takie wplaty bedziesz miec Renius od kochanych dziewczyn 

EVA2406 - 10 zl cegielka 

mdk8-6 zl cegielka

elficzkowa -4 zl cegielka

Arkadia 11 zl  za bransolete

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...