Jump to content
Dogomania

Problem ze szczeniakiem


1kaasia

Recommended Posts

Mam problem wychowawczy szczeniaka - 4 miesiące mały labrador. Podczas wizyty obcych ludzi, bądź sporadycznie przychodzących - szczeniak skacze, gryzie i szarpie. Próby zabawy, bądź odwrócenia uwagi działają ale tylko na chwile - w pewnym momencie zaczyna sapać i warczeć i dalej wraca do gryzienia, szarpania i skakania. Wiem że to oznaka ze sie cieszy i traktuje jako zabawe ale mam w rodzinie dzieci i muszę zamykac go w osobnym pokoju bo robi krzywdę. Podczas spacerów jest jak odkurzacz ... bierze wszystko do mordki od śmieci, po kamienie i drewno - w dodatku nie wyrabiam na proby wymiany ze smakołykami i tak interesuje go drobny kamyk ktory lezy obok i wszystko połyka - a proby zabrania foli ktora wziela sie nie wiadomo skad sa juz nie zwykle trudne i wiaze sie z pocharatanymi rekami. W dodatku podczas spacerów gdy nie pozwalam mu isc, badz jesc smieci - fe. To wtedy sie zaczyna szalenstwo. Bierze smycz w morde i szarpie ile wlezie. Podczas proby wyrwania juz niezle przegryzionej smyczy zaczyna sie piekło. Szarpanie ile wlezie i gryzie gdzie sie da. W dodatku zaczyna z zębami skakać do twarzy. Dzisiaj próbowałam izolacji po złym zachowaniu i nie przyniosło to dobrych skutków. Szczeniak warczał na mnie, szczekał i gryzl ile wlazlo. Każda próba uspokojenia go badz zajecia czyms innym kończyła sie na próbie ogryzienia mi części ciała i warczenia. Zdajde sobie sprawe że będzie to duży pies i dlatego sie martwie. Czy z takiego zachowania moze zrodzić się agresja w poźniejszych latach? Czy moje metody wychowawcze są zle? Czy powinnam uda sie na szkolenie po ostatnim szczepieniu ochronnym? Poświecam mu dużo czasu i miłości ale zaczynam się bać ... rośnie jak na drożdzach i takie zachowanie będzie już bardzo trudne do opanowania.

Link to comment
Share on other sites

Próbuje ja uspokoić. Zając smakołykiem bądź komendą siad daj łapę i uspokaja sie na chwile i dalej spowrotem. Skakanie gryzienie ... jak przestaje cokolwiek skutkować musze ją izolować aż sie uspokoi. Wypuszczam chwila spokoju i dalej zabawa.  Ale gryzie nie tylko gości już. Np. dzisiaj lezy sobie spokojnie z moja mama na lozku spia ... wchodze do domu widze ze sie przebudzila i sie zaczyna gryzie mamy po rekach próba kłapnięcia w twarz po czym ucieczka do mnie - dodam ze nie wolam jej w zaden sposob, nie pochwalam takiego zachowania i mowie "nie wolno". 

Link to comment
Share on other sites

Jak najszybciej musisz isc na szkolenie, bo skoro 4miesieczny szczyl juz wszedl Ci na glowe to potem bedzie tylko gorzej. Tylko szkolenie wybierz madrze, niech tam pokaza jak budowac relacje z psem, jak uczyc go zachowania wobec ludzkiego ciala, a nie jedynie naucza jak psa nauczyc siadac czy chodzic przy nodze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...