Jump to content
Dogomania

EURODOGSHOW Budapeszt 3-5.10.2008


cenzo

Recommended Posts

[quote name='sylrwia']
Mam pytanie czy na tej wystawie była "promocja" i pies który dostał Młodzieżowe czy też zwykłe Zwycięstwo Europy dostaje Championat Węgier?[/quote]

Była:) Ale trzeba było wygrać młodzież albo CAC zarówno na europejskiej jak i klubowej i to dawało championat/mł. Ch. Wegier.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Century Gothic]Zapomniałam pogratulować :oops:[/FONT]

[CENTER][FONT=Century Gothic][SIZE=3][COLOR=red][B]Gratulacje dla Całej Polskiej Ekipy ! Brawo !! :multi:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]

[LEFT][FONT=Century Gothic][COLOR=black]I dołączę jak wyglądał ring dogów, zanim udało się wywalczyć zmianę...[/COLOR][/FONT][/LEFT]

[LEFT][COLOR=#000000][IMG]http://images23.fotosik.pl/281/1bd8eddd7283c627.jpg[/IMG][/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mela2']Informacje sa na stronie wystawy. W piątek i sobote sędziowanie zaczyna się o 10-tej , w niedziele od 8.30.

Dzisiaj w Budapeszcie było ponad 20 stopni i słoneczko.[/quote]

No i okazalo sie nie byc prawda. W piatek zaczelo sie o 12 tej, a w sobote i niedziele po 10tej.

[quote name='jo-jo']
[FONT=Century Gothic]My też pokazujemy się jutro i pojutrze, i pomimo zapowiadanej brzydkiej pogody nas przywitało dzisiaj 20 stopnii o godzinie 19.30, i moge powiedzieć że tutaj nadal jest cieeeeeeeeeepło :loveu:[/FONT][/quote]
To byly mile zlego poczatki :shake:

A ja sie pochwale. Jojek juz wspominala
Moje bassetki - petitki w piatek na Euro
piesek w mlodziezy
PRETE-A PORTER Pangea - dosk I, ml zwyc europy, naj junior, JUNIOR BOG
jego tatus MACHIAVELLI Pangea - doskI, CAC
i weteranka ( swoja droga sprowadzna z Wegier )
Delvideki Benedeki JESSIKA - doskI, CAC, Zwyc, Europy Weteranow

Klub
PRETE-A PORTER Pangea - dosk I, Klubowy zwyc Mlodziezy, Naj Junior - ml champion Wegier
MACHIAVELLI Pangea -doskI, CAC
Delvideki Benedeki JESSIKA - doskI, CAC,klub zwyc weteranow - wegierski champion weteranow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelani']Gratuluje wszystkim sukcesow na wegierskich ringach :)

Ja tez musze sie pochwalic wynikiem psa co prawda nie mojego, ale przeze mnie wyhodowanego - mieszkajacy na Slowacji pies z mojego pierwszego miotu - [B]Loriseum ABREU [/B]- w dniu swoich pierwszych urodzin zostal Mlodziezowym Zwyc. Europy :multi:

Ciesze sie przeogromnie i jestem z niego bardzo dumna a wlascicielom dziekuje za to ze tak pieknie go prezentuja :loveu::loveu:
[url]http://smoothcollie.pl/miota/abreu/abreueujwss.jpg[/url]
[/quote]

To ja jeszcze dodam sukces kolegi, jego sunia tri ZINIA AGAIN Fantazija(chyba nie zrobiłam błędu w pisowni:oops:).
Zwycięstwo Europy:multi::multi::multi::multi::multi:
właśc. Paweł Boniecki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']To ja jeszcze dodam sukces kolegi, jego sunia tri ZINIA AGAIN Fantazija(chyba nie zrobiłam błędu w pisowni:oops:).
Zwycięstwo Europy:multi::multi::multi::multi::multi:
właśc. Paweł Boniecki.[/quote]
Tak jest! Dorosle Zwyciestwo Europy pojechalo do Warszawy :thumbs:
Gratulujemy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA'][B]No i okazalo sie nie byc prawda. W piatek zaczelo sie o 12 tej, a w sobote i niedziele po 10tej.[/B]

Co do piątku.

To wszystko przez nas tzn. OPUSA.

Przybiegam na ring 10:05 - dopadam stolika proszę o numerek i kątem oka widzę Opusa w otwartej (a zaczynamy jako rasa sędziowanie). :mad:
Jak to ???? - zgł. do użytku , pokazuję potwierdzenie ( kl. munka), opłatę ( working kl.) Kobieta - nie, ona nic nie poradzi. Sekretariat. Lecę - a tam coś do mnie o użytkowości. Pokazuję więc certyfikat. Ale, to dla nich nic. [B]Bo... FCI stwierdziło , iż gończy polski nie jest rasą pracującą (bzdura - nic takiego nie powiedzieli)[/B]. lecę na ring zniechęcona. Trudno będziemy konkurować z innym psem z naszej hodowli. Ale przybywa odsiecz - wł. gończaka , anglojęzyczna zupełnie.
Dawaj tłumaczenie przy stoliku. Znowu odesłanie do sekretariatu. Tutaj nowy powód. że gp jako nowa rasa nie dostaje wniosków na CACiBowych wystawach. Zgoda - cacibów nie, ale cace tak. Węgrzy: ale w cacibowych gp nie mogą brać udział w użytkach - my na to , że sorry , ale mogą - patrz wszystkiego międzynarodówki w ktrych Opus uczestniczył w użytkach oraz inne gończaki.
Węgrzy uparcie ignorują nawet zapis na certyfikacie o uznaniu rasy. My z powrotem na ring. Lecimy do znajomej pólwęgierki ( siostry Bogarki). Szukamy sędziów gr.6 by to potwierdzili. Jak na złość nie ma nikogo. Anka tłumaczy coś przy stoliku. Czas ucieka 11-ta sędziowie powoli schodzą. Łapiemy naszego sędziego ( o dziwo - główna persona Hans Mueller) , ale ten nie podejmie decyzji ( choć nas oceniał na cacibowym Salzburgu w użytkach). Obiecuje poczekać 10-15 min. do wyjaśnienia. Z miłą panią od stolika lecimy poraz kolejny do sekretariatu. Oczywiście z wszystkimi papierami. Przed halą K spotykamy osobę władną. Zatrzymujemy i "a piać " od początku. dokumenty, certyfikaty, on za krótkofalówkę i po węgiersku o coś pyta? czy nakazuje w związku z gończym polskim.
Mijają minuty , gorąca linia- w końcu na moim zgłoszeniu ląduje pieczątka. Ok, Opus idzie w użytkach. tak jak miało być - dostaje CACa, R- Cacib.

Na koniec pytamy orgizatora klubówki , gdzie będzie Opus na klubowej dnia następnego. Oczywiście - klasa użytkowa - bo tak na potwierdzeniu jest. Uspokojeni przyjeżdżamy w sobotę ( o dojeździe czy dojściu już było wyżej). I co, powtórka z rozrywki. Znowu otwartej. Znowu handryczenie się , ale już krótsze i w 2 dzień następny CAC i powinien być Championat Węgier.

i tu 3 epizod gehenny.

1/ nie wydadzą championatu przed 15-tą.
2/ trzeba ją opłacić w kasie. W kasie gotówki nie przyjmą - bo przyjmą tylko przelew. Kosmos - gdzie tam jakiś bank. latamy od lady do lady.
3/ proszą o dokumenty - orginały , championaty doślą pocztą - następna wersja. My się nie zgadzamy. Ludzi przybywa.
4/ Kolejny powód - nie mają odpowiedniego programu do drukowania championatu. To po co ta informacja w katalogu. Wszystkie nacje odpowiadją - piszcie ręcznie.
5/ Mało problemów - jest następny, już bardzo zasadniczy dla ras pracujących. Na węgrzech championat dostają psy z certyfikatem użtkowości. Bez orginału ani rusz. Inna wersja , że tylko w kl. użytkowej ( z czego by wynikało , że kwalifikuje się tylko Opus, a co z innymi gp?). Na dodatek...
6/ pokazują nam stronę w katalogu , gdzie ta informacja o konieczności użytkowości jest. Ale na anglo języcznej pokaxujemy pisze - wszystkie klasy. I odbijamy sobie piłeczkę. Oni po różnych oficjelach latają by coś ustalić.
7/ W końcu - decyzja będą zbierać w kasach opłatę. Na stanowisku dokumenty + opłata do koszyka ( jak leci - nie spięte) . Odbiór za godzinę na podstawie karteluszka.
8/ Mija godzina. do różnych stanowisk olbrzymie kolejki. Idziemy odebrać championaty. Odebrałam koleżance Juniora. Mojego nie ma- życząsobie certyfikat - proszę bardzo podaję. Ok, będzie za 5 minut. Był za 25, ale trudno. Szukali Korozsa.
9/ W międzyczasie przy odbiorze championatów scysja czy dostaniemy pucharki ( 20euro - to druczek + puchar). Po następnych minutach - decyzja - tak będą pucharki.

Nieludzko zmęczeni po 4,5 godzinie od oceny wychodzimy z hali K.

ja niedzielę spędzam na węgierskim konkursie dzikarzy , gdzie Opus zdobywa lok.4 (zostaje najlepszym psem na zagrodzie). Wszystko w Nogradzie zgarnia nasza druga gończa GAWRA najlepsza na ścieżkach. Pokonuje Opusa i 8 gończych węgierskich. Przywozi 3 już CACiTa, puchar i 15 kg karmy. Edward od Gawry przeszczęśliwy. Opusa też wspaniale poprowadził. SMS od węgrów- [B][FONT=Arial Black]"... Bardzo się cieszymy, że przyjechaliście do nas na konkurs. Gończe polskie dobrze się pokazały".[/FONT][/B]

[FONT=Arial Black][FONT=Verdana]Wniosek z weekendu - nigdy więcej węgierskiej wystawy. Za to zawsze na węgierski konkurs . Cudowni ludzie, mili, życzliwi i uśmiechnięci.[/FONT][/FONT]

[FONT=Arial Black][FONT=Verdana]Howgh - SKOŃCZYŁAM ![/FONT][/FONT]

[FONT=Arial Black][FONT=Verdana]Przepraszam za chaotyczną relację.[/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']


BRAWO!!!


Pięknie! Czyli jeszcze na pewno gdzieś pojedziecie poza granice, prawda?




Pzdr.[/quote]


Asiaczku, brawa dla Ciebie :multi::multi::multi:

A no poza Polske bardzo chetnie :cool3: tylko rodzicow obrabiac to koszmar :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Dziękujemy[/quote]
Dołączam do gratulacji. BTW druga za Gawrą była moja znajoma z gończym(nie pamiętam chyba węgierskim) Vertesem-Ania, to ona przywiozła mi i dzięki niej mam moją Sikurkę(z Węgier):multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Century Gothic][B]Musia[/B], czytając to otwiera się nóż w kieszeni... tak czy siak ogromne Gratulacje, i walczenie z Węgrami aż do skutku ![/FONT]

[FONT=Century Gothic]A ja w między czasie przeczytałam w katalogu następujące rzeczy:[/FONT]

[FONT=Century Gothic]"Nasi organizatorzy pracowali ciężko aby wpełni spełnić Państwa oczekiwania i zapewnić [B]unikalną[/B] atrakcję (zabawę :lol:?) podczas tych trzech dni wystawy."[/FONT]

[FONT=Century Gothic]"(...) Zgodnie z tym wszystkim nasz 'Kennel Club' zdecydował się ubiegać o prawo organizacji World Dog Show 2014"[/FONT]

[FONT=Century Gothic]"(...) Życze Państwu miłego weekendu w Budapeszcie bogatego w kynologiczne osiągnęcia i sukcesy"[/FONT]

[FONT=Century Gothic]Tłumaczone na szybko słowa p. Korozsa, które są zawarte na jednej z pierwszych stron katalogu... Nie wiem jak wy ale ja miałam unikalną nie przyjemność, a nie zabawę tudzież "atrakcję"... [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

czy mogłabym poprosić o namiary do kogo pisać w/s wydania dyplomu championa?

Wystawa...totalna porażka,nawet poznańska światówka się nie umywa...szkoda słów.
Jedyny miły akcent to cieszące oko psiaki i sukcesy zarówno mojego psa jak i Jacki przyjaciół.A w takim korku nie stałam jeszcze nigdy w życiu,kiedy opowiadam to komukolwiek to patrzy na mnie podejrzyliwym wzrokiem ale to niestety najprawdziwsza prawda!Nigdy więcej na węgierskie wystawy!

Link to comment
Share on other sites

A pro po korków mieszkałam z kilkoma innymi psiarzami po drugiej stronie Budapesztu na terenie Budy. Oni wyszli z mieszkania o 7.30, ja o tej dopiero wstałam: odsikanie psów, śniadanko, zaliczenie łazienki i spokojny spacer do metra. Potem chwila metrem prawie od stacji końcowej do stacji końcowej:evil_lol:, dwa przystanki autobusem i jestem na terenie wystawy ok 10. Samochodowi psiarze dotarli jakieś 30 min później:roflt:. Wychodząc z terenów wystawy idąc spacerkiem wymijałam "jadące" samochodu- rewelacja- i bardzo się cieszyłam, że nie byłam autkiem.
Jedyny minus psa po schodach ruchomych do metra trzeba wozić na rękach.

Link to comment
Share on other sites

Ze względu na to, że pies może sie przyszczypnąć na schodach należy brać go na ręce. I w Budapeszcie Panowie pilnujący kasowania biletów nie pozwalali wchodzić na schody z psem na smyczy zatrzymywali i kazali brać na ręce i dopiero puszczali dalej. my na tłoki nie narzekaliśmy a dość dużo jeździliśmy bo byliśmy tam trzy dni z czego dwa spędziliśmy na zwiedzaniu.:p

Link to comment
Share on other sites

Do tych wszystkich opisanych przez Was "atrakcji" dołożę też co nie co. Otóż z nasze polskiej ekipy dwa psy (jeden z V, drugi z II gr.) nie zostały pomimo wysłania zgłoszenia i opłaty w I-szym terminie przyjęte na wystawę:crazyeye:. Nie uwzględniono ich w katalogu ...nigdzie ich nie było i nie mogli wystawiać:angryy:. Spotkało to również osoby z Rosji i nie tylko. Węgrzy nie czuli się winni...nie ma w katalogu, to co oni poradzą, system tak zadziałał...skończyło się zwrotem pieniędzy, (tzn. oczywiście tylko za zgłoszenie, bez kosztów manipulacyjnych, a o kosztach podróży, noclegu i zszarganych nerwach nie wspominając....) A oni mają aspiracje do światówki.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...