Jump to content
Dogomania

Pilnowanie zabawki.


NeeLaa

Recommended Posts

Na wstępie przepraszam, jeśli taki temat już był, ale nie mogłam go znaleźć.

 

Nela, gdy dostanie nową zabawkę, cieszy się, skacze, biega za nią ale też przynosi. Problem zaczyna się, gdy zostaje z nią sam na sam - wtedy ciągle leży obok niej i pilnuje, nie da jej sobie zabrać. Problem jest też wtedy, kiedy po zabawie chowam zabawkę - przeszukuje wtedy cały dom w poszukiwaniu nowej zabawki. Jest to dla mnie problem ponieważ wtedy ona nawet nie chce wyjść na dwór... Wiecie może, czy da się jej to oduczyć?

PS. W lutym była wysterylizowana, a po sterylizacji dostała też nowe zabawki których właśnie nie pilnowała - ale to były albo szarpaki, albo zwykłe gumowe ringo, piłeczki itp. chciałabym jej teraz dać atrakcyjniejsze, piszczące zabawki - spróbować? Co zrobić, jeśli będzie jej pilnować lub szukać?

 

 

Link to comment
Share on other sites

W jaki sposob "nie chce wyjsc na dwor"? I piszesz tylko o nowej zabawce. A kiedy nowa zabwka przestaje byc nowa? W jaki sposob ona "nie chce jej oddac"? Co zrobi, jak w czasie pilnowania ja zawolasz albo poprosisz o przyniesienie? Albo jak wyjmiesz druga zabawke? I czy sa zabawki, ktore ma dostepne non stop?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie chce wyjść na dwór - czyli jak dorwie zabawkę ucieka z nią gdzieś i nie rusza się z tego miejsca... Wołam ją a ona nic.

Jak zabawka przestaje być nowa, to dla niej jest po prostu mniej atrakcyjna i przestaje jej pilnować.

Nie chce jej oddać... Gdy mówię jej "oddaj" albo chcę jej wziąć żeby rzucić to warczy i chce ugryźć. Jak wyjmę nową zabawkę to ona się wcale tą wyjętą nie interesuje - no chyba, że to następna nowa...  Nela ma zabawki które są dostępne cały czas

Link to comment
Share on other sites

A w ktorym momencie ucieka? Bo z tego co piszesz wynika, ze ona sie z Toba zabawka bawi i oddaje, wiec czemu nagle gdzies z nia sie chowa? Mowisz ta sama komende na przynoszenie jak se bawicie i jak juz zacznie pilnowac? W jaki sposob nagradzasz ja za przyniesienie?
Noi jak sie zachowujesz jak ona warczy? Jestes pewna, ze ugryzie czy o tylko takie straszenie?

Link to comment
Share on other sites

Źle sformuowałam - "oddaje" czyli ja ją przekupiam smakołykiem (daję komendę siad, daję smaczka i zabieram zabawkę i potem rzucam). Jak leży z nią i powiem jej "daj" to ona za nic w świecie nie da :P Mówię tą samą. Jak przyniesie/da sobie zabrać zabawkę to oczywiście chwalę słownie, chwilę się szarpiemy i jej rzucam.
Właśnie nie wiem co mam robić, kiedy warczy... A ugryzie jeśli się jej zabiera "bez ostrzeżenia" czyli bez tej komendy siad

Link to comment
Share on other sites

Ja bym sie skupila na tym, zeby suka nie widziala w Tobie konkurencji do zabawki. Musi miec w glowie ulozone tak: zabawka jest super, ale zabawka jest panci. Pancia pozwala sie bawic zabawka, bo tez jest super. Ale bawimy sie na jej warunkach. Czyli wymiana jak najbardziej tak, ale nie jedynie na tej plaszczyznie. Zacznij z nia wymieniac rozne rzeczy na takie bardziej atrakcyjne np. stara zabawke na kawaleczek sera, skorke chleba na kielbase, wymieniaj jej stare zabawki miedzy soba. Jak lubi sie szarpac to sie szarpcie, to moze byc dla niej nagroda. Naucz jej komendy pusc. Jak boisz sie, ze zwieje Ci z zabawka to przywiaz do niej sznurek (do zabawki w sensie). Poki co nie wprowadzaj nic nowego tylko cwicz oddawanie na starych zabawkach, bedzie jej latwiej. Noi zabawki chowaj, niech sluza jedynie do zabwy z Toba, bo w ostatecznosci sa Twoje;)

A ona nie ma czasem za duzo tych zabawek? Przesada nie jest dobra w zadna strone;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Generalnie dobra stara zasada wymiany zabawki w zamian za smakołyk,to wg mnie przyniesie najlepsze rezultaty,plus jak pisze Przedmówczyni- nauka komendy puść,zostaw lub nie wolno czy oddaj-,same słowa zależą od Ciebie,ale to pierwsze kroki jakie należy tutaj wykonać aby poprawić ta sytauację.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...