Jump to content
Dogomania

Oceny najlepszych karm dla psów


KamilaW

Recommended Posts

Znalazłam ostatnio taki oto test karm :
Serwis review.com zrobil bardzo szczegółowe badania jak i zebral opinie wsrod hodowców i wystawil oceny 
znanym karmą dla psów .

Na uwage zasługuje natychmiastowa elminacja ze wzgledu na slaba jakos takich karm jak royal canin i eukanuba ;]

No i bardzo wysokie oceny karm Orijen ACANA i malo znany w polsce Earthborn Holistic 

miłego czytania 
http://www.reviews.com/dog-food/

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Earthborn Holistic podawałam kiedyś mojej starszej suce. Zjadła z 2-3 worki i ogólnie wyglądała super. Jedyne co mi się nie podobało to bardzo małe granulki, zawsze szukam większych żeby chociaz trochę poczyściła sobie zęby a nie łykała. 

Fajny test, może w końcu wypróbuje jeszcze raz Acane, tym razem na młodszej.

Link to comment
Share on other sites

widziałam ten ranking niedawno i co mnie zdziwiło trochę, to że odrzucili w ogóle TOTW'a z uwagi na to, że produkuje go Diamond. o co kaman? że duży koncern? przez lata karmiłam TOTW i byłam w miarę zadowolona. od jakichś 3 miesięcy karmię właśnie earthborn holistic rybną bezzbożówką (dzisiaj pisałam o niej też w ogólnym wątku karm, więc nie chcę się powtarzać). i jestem zadowolona. mój pies to straszny wrażliwiec, byle drobiazg nie taki mu dać a od razu ma - za przeproszeniem - srakę ;) na earthbornie nawet jego chwilowe niestrawności mają łagodniejszy przebieg niz na TOTW. drogo, ale warto. jak zjemy co mamy, to testujemy earthborna primitive natural z indyka i kuraka, bo mój nie może raczej jeść za długo ryby (jak jadł tylko rybę to miał kryształy w siuśkach, może kwestia popiołu w TOTW, nie wiem, nie będę czekać aż się pojawią ;) )

Link to comment
Share on other sites

widziałam ten ranking niedawno i co mnie zdziwiło trochę, to że odrzucili w ogóle TOTW'a z uwagi na to, że produkuje go Diamond. o co kaman? 

 

TOTW miał problemy z kontrolą jakości w jednej ze swoich fabryk (bodaj Karolina Północna), były wycofania z rynku m.in. z uwagi na skażenia salmonellą. (Jakaś partia przez Zooplus trafiła nawet do Polski.) Podobnie dzieje się w całym koncernie. Duże zastrzeżenia budzi Blue.

Link to comment
Share on other sites

Czyli wszystko jasne,też zdziwił mnie brak karmy TOTW w czołówce rankingu,a przecież bez wątpienia nalezy do jednej z lepszych i polecanych jako podstawa diety naszego pupila. Dzięki za adres do rankingu,można polecać go mniej doświadczonym Użytkownikom,którzy nie wiedzą na jaką karmę się zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie przeraża Was to co piszą o produkcji  karm?Tak mało się mówi na tym forum o tym. To, że są robione z umarłych psów i kotów. Często chorych, nafaszerwowanych wczesniej lekami, z guzami, włosami i pazurami itp. ( ze schronisk, po utylizacji itp).

Nie piszę to z tego względu, że jestem przeciwniczką suchej karmy.Nie jestem. Też bym chciała mieć ją zawsze pod ręką bo są sytuacje, że jest niezastąpiona. Tylko gdy poczytałam te artukuły na temat produkcji nawet tych karm z górnej półki to się przeraziłam. Czy jest jakas karma, która jest czysta? Jaką mamy pewność? :(

Link to comment
Share on other sites

Nie przeraża Was to co piszą o produkcji  karm?Tak mało się mówi na tym forum o tym. To, że są robione z umarłych psów i kotów. Często chorych, nafaszerwowanych wczesniej lekami, z guzami, włosami i pazurami itp. ( ze schronisk, po utylizacji itp).

 

Myślę, że to trochę przesadzone ;) Kiedyś tam jakaś afera była, ale to lata temu. Nie wiem, jak wygląda sytuacja z amerykańskimi karmami, ale w Europie są przepisy, które jasno określają, z czego karma może być zrobiona. Są to oczywiście odpady przemysłu mięsnego dla ludzi (material kategorii 3), może i pióra, i pazury, ale na pewno nie zwłoki psów i kotów ze schronisk. Nie wiem, kto i co wrzuca do puszki z psim żarciem (i nie jestem entuzjastą karm komercyjnych), ale jeśli nie ma tego na liście dozwolonych do użycia składników, to po prostu łamie prawo i działa nielegalnie.

Link to comment
Share on other sites

TOTW miał problemy z kontrolą jakości w jednej ze swoich fabryk (bodaj Karolina Północna), były wycofania z rynku m.in. z uwagi na skażenia salmonellą. (Jakaś partia przez Zooplus trafiła nawet do Polski.) Podobnie dzieje się w całym koncernie. Duże zastrzeżenia budzi Blue.


Masz może jakieś źródło? Linka do strony, gdzie można więcej przeczytać?
Link to comment
Share on other sites

Tu jest coś o tym [url=http://www.petmd.com/news/alerts-recalls/nws_diamond_pet_foods_taste_of_the_wild_pet_food_recall_050512-18179]klik[/url]. Szczerze mnie to tam nie odrzuca, zdarzyło się tylko raz i ogłosili to, nie jedna firma miała już problemy ze swoimi karmami czy to jakieś bakterie, czy rakotwórcza kukurydza, a pewnie jeszcze ileś takich wypadków przeszło bez echa.

 

Tak już w temacie najlepszych karm zastanawia mnie jak to z tymi mączkami? Ostatnio patrzę, a na stronie producent chwali się, że karma nie zawiera mączek. Gdzie indziej czytam, że lepiej jak są mączki/dehydratyzowane, bo to prawdziwa ilość jaka wychodzi w karmie po odjęciu wody.

Link to comment
Share on other sites

Ten ranking nie obejmuje żadnej marki produkowanej przez koncern Diamond Pet Food - z powodu tych problemów w 2012 r. po prostu na wstępie wyeliminowali z rozważań cały koncern, wszystkie ich marki, włączając Artemis, który w innych rankingach ma najwyższe noty - taka filozofia i już ;) Deklarują, że będą z czasem dokonywać rewizji oceny poszczególnych marek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...