Jump to content
Dogomania

I Międzynarodowa Wystawa Rzeszów 2008


POMIAN

Recommended Posts

[B]Bura[/B], mam nadzieję, że przestaniesz zwalać kontuzje suki na wystawę, bo z tego co czytam to jest to zupełnie niezależne [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=3156&page=28[/url] i dalej :) A dla mnie branie sukę po takich kontuzjach w jej wieku na wystawy jest z deka ... mało stosowne dla miłośnika psów :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panienkabubu']Chciałam tylko powiedzieć, że wystawę powinni organizować ludzie, którzy mają na to czas, ochotę i zapał. I pomysł. Nie mówię, że w Rzeszowie tego nie było. To są tylko takie moje odczucia.


[/quote]

No i własnie tacy ludzie organizują wystawy, a nie jest to wcale jakaś armia - wbrew pozorom.
Okazuje się ,ze w malych oddziałach dosłownie kilka osób wystawę przygotowuje i musza sobie poradzic,żebyście choc troszkę byli zadowoleni.

Nie jestem z oddziału rzeszowskiego i nie odpowiem Ci na temat wykładziny.

Link to comment
Share on other sites

[B]panienkabubu[/B], do ciebie to już nie mam siły, zacznij czytać ze zrozumieniem. Chcesz to wrócimy Ci pieniądze i nie jedź. Będziesz musiała wynająć tir-a żeby zabrać dodatkowo potwierdzenie wpłaty?
Nie mam już siły tłumaczyć, nawet gdybym miała to niektórzy dalej swoje.

Do organizacji wystawy rzeszowskiej jest +/- 20 osób.

[quote]Chciałam tylko powiedzieć, że wystawę powinni organizować ludzie, którzy mają na to czas, ochotę i zapał. I pomysł. Nie mówię, że w Rzeszowie tego nie było. To są tylko takie moje odczucia.[/quote]

Teraz to nas obrażasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']Ludzie!!!! ja juz nie mogę tego czytac, albo płakac nad wami, albo sie śmiac.
Czy i katalogi wystawowe chcecie dostawac do domu pocztą.[/quote]
Byłoby miło:lol:

[quote name='Kika']
Przecież zawsze katalogi odbieracie na wystawach, a odbieranie owych nieszczęsnych numerków jest z tym - w tym wypadku - równoznaczne. I o co się kłócic?
Dajcie spokó ludziom z oddziału rzeszowskiego, bo na drugi raz ani odrobiny wiadomości jnie otrzymacie na forum.[/quote]

Bo tu nie o same numerki chodzi, tylko jeszcze o wyjaśnianie płatności z dowodami wpłat...Nie po to płaciliśmy dużo wcześniej,żeby jeszcze teraz szukać dowodów wpłat i stać z nimi w kolejkach.

Link to comment
Share on other sites

Atik.
Masz wiele cierpliwości, ja chociaż należe do związku w Rzeszowie, niestety nie mam czasu by pomoc.Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy przygotowują wystawy.
Wiem ile czasu zabiera.
Uwielbiam wszystkie wystawy i te doskonałe i te mniej doskonałe, a szczególnie w Rzeszowie.
Bedę napewno z moimi brzydalemi.

Dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']No i własnie tacy ludzie organizują wystawy, a nie jest to wcale jakaś armia - wbrew pozorom.
Okazuje się ,ze w malych oddziałach dosłownie kilka osób wystawę przygotowuje i musza sobie poradzic,żebyście choc troszkę byli zadowoleni.

Nie jestem z oddziału rzeszowskiego i nie odpowiem Ci na temat wykładziny.[/quote]

Spokojnie, poczekam na odpowiedź, nie oczekuję natychmiastowych odpowiedzi:)

Widziałam od samego początku po Atik (wybacz nie wiem jak masz na imię:oops:), jak miała do nas cierpliwość, najpierw zaczęło się od formularza internetowego, teraz kończy się na wykładzinach, numerkach, katalogach... Jedyna chyba potrafi pomóc na spokojnie i ma stalowe nerwy i jeżeli takich ludzi przy organizacji jest więcej, to tylko należy to chwalić.
Ale jak ktoś podnosi mi ciśnienie docinając o rzeczach zupełnie nieistotnych, to aż się we mnie gotuje. Ale nie będę tego roztrząsać.

Mam tylko nadzieję, że ranga została nadana słusznie i że wystawa będzie zorganizowana fantastycznie, tak jak się to zapowiadało na początku.
Ocena organizacji na pewno nie będzie miała wpływu na to, z jakimi ocenami zejdą moje psy z ringu, żeby to było jasne.

Ważne dla mnie jest to, żeby moja młoda bernardynka wróciła bez naderwanych stawów od chodzenia po schodach i ślizgania się na ringu. Bo nigdy w życiu bym sobie nie darowała, gdyby nabawiła się kontuzji. I ważne jest też to, bym zdążyła na ocenę psów. I mam nadzieję, że zdążę w kolejce po numerek i wszystko będzie szło sprawnie i tak jak było zapowiedziane.


Prosiłabym tylko w wolnej chwili o odpowiedź (bo to dość istotne) w sprawie wydawania numerków, czy można brać za znajomych, oczywiście po okazaniu wszystkich dokumentów i czy wykładzina będzie w całości czy tylko przez środek ringu.
Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik']
My już nie weryfikujemy na podstawie polecenia zapłaty, tylko faktycznej, zrealizowanej transakcji bankowej.[/quote] No to kanał... U mnie nie ma oddziału ING. Najbliższy w Warszawie - a ja bez samochodu i z chorym dzieckiem którego w tygodniu nie mam z kim zostawić :cry: . Ja mam POTWIERDZENIE transakci a nie zlecenia przelewu... ATIK mogę wysłać Ci NA MAILA I PODPOWIESZ mi czy muszę (jakoś :/ ) organizować wyciąg z banku ???

Link to comment
Share on other sites

[quote]Proszę o to samo, gdy czytasz mój komentarz o ludziach organizujących wystawę. Dziękuję.[/quote]
Odnoszę wrażenie, że cały czas na nas najeżdżasz, chociaż jeszcze nie byłaś na rzeszowskich wystawach. Nic o nas nie wiesz, co robimy zawodowo, prywatnie a co z wielkiej psiej pasji. Ale może to tylko moje wrażenie, w sumie mam do niego prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berdi']Byłoby miło:lol:



Bo tu nie o same numerki chodzi, tylko jeszcze o wyjaśnianie płatności z dowodami wpłat...Nie po to płaciliśmy dużo wcześniej,żeby jeszcze teraz szukać dowodów wpłat i stać z nimi w kolejkach.[/quote]

Myśle ,że najlepiej by było jakby odrazu i CWC i CACIB o domu przysłali:D:D:D:D

Zapewne z osób tu podnoszących wrzawę nikt nigdy nie miał do czynienia ze zgłoszeniami na wystawy, z dowodami zapłat.Nie myślę tu o zgłoszeniach elektronicznych, tylko tych wypisanych ręcznie- grafologa często by trzeba,zeby rozszyfrowac to , co ludzie są w stanie napisac.

Myślę,że te wyjaśnienia garstki osób bedą dotyczyły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik']Odnoszę wrażenie, że cały czas na nas najeżdżasz, chociaż jeszcze nie byłaś na rzeszowskich wystawach. Nic o nas nie wiesz, co robimy zawodowo, prywatnie a co z wielkiej psiej pasji. Ale może to tylko moje wrażenie, w sumie mam do niego prawo.[/QUOTE]
Złe wrażenie odnosisz.
Ilekroć dzwoniłam do ZK Rzeszów byłam bardzo miło potraktowana (czasem aż za miło uważam :p) i nie obrażam ludzi tam pracujących i organizujących wystawę. Irytuje mnie tylko niekonsekwencja w tych opłatach i tyle. Przecież może, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']No to przepraszam bardzo, albo jesteście konsekwentni, albo nie. Podejrzewam, że jest tutaj raczej taki myk, że byłoby o 600 psów mniej na wystawie, co wiąże się z nieopłacalnością wystawy.[/quote]

Jakby wszystkie wystawy były nie opłacalne, to by ich nie było.

[quote]Nie można było wysłać numerków do tych, u których sprawa była jasna? Kolejka zmniejszyłaby się o ok 1800 wystawców. No, ale lepiej komplikować sobie życie.[/quote]Na pewno byłoby lepiej, ale potwierdzenia wyszłyby kilka dni później i co do niektórych mogłyby nie dojść, co nie zmienia faktu że kolejka z pewnością byłaby sporo krótsza.

[quote]Dobrze, tutaj przyznaję rację, ale jeżeli ktoś nie dośle championatu, to i tak go przyjmiecie, tylko, że w klasie otwartej, czyż nie tak mówi regulamin? A jeżeli ktoś nie opłaci wystawy, to nie powinien być przyjęty. Takie moje zdanie.[/quote]Dlatego tylko i wyłącznie naszą dobrą wolą było dzwonienie do wystawców z prośbą o dosłanie championatów, co niestety niektórym też się nie podobało.

[quote]A jeżeli chcecie być "światowi", to teczki z numerkami mogły być do odbioru na ringach, tak jak jest np. w Czechach i Słowacji. Czy ktoś to kwestionował?[/quote]A w Luxemburgu tak nie ma i co, oni są mniej światowi? nie przesadzajmy, jest tak jak jest i inaczej w tym roku już nie będzie.[/quote]

[quote]Mam jeszcze pytanie organizacyjne.
Wyobraźmy sobie ogromne kolejki po te nieszczęsne numerki.
Czy jest możliwość zbiorowego odebrania numerka? Tzn. gdybym chciała odebrać za siebie i koleżankę, np? Czy tak jak pisano wcześniej będzie obowiązywała kolejka zgodnie z przyjmowanymi zgłoszeniami? Będziemy mieli się segregować w kolejce kto pierwszy zgłosił, czy co?[/quote]Wyobraźmy sobie raptem kilka osób przed sobą do wzięcia numerów i 3 minuty czekania. Tak jest możliwość odebrania numerów nawet 20 wystawców naraz przez jedną osobę, pod warunkiem pokazania potwierdzeń zgłoszeń psów każdej z tych 20 osób. Tylko żeby potem nie było sytuacji, że ktoś przychodzi po numery które już zostały wydane w w/w sposób. [B]Pryz odbieraniu numerów zgłoszeń wystarczy okazać najmniejszy numer z posiadanych numerów zgłoszeń [/B]i ewentualnie potwierdzenie wpłaty[B].

[/B][quote]Irytuje mnie tylko niekonsekwencja w tych opłatach i tyle. Przecież może, prawda?[/quote]Jak najbardziej.

[quote name='berdi']Przykro mi,ale nie przyjdę i nie zobaczę.[/quote]

Jakoś się specjalnie tym nie zmartwiłem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']
Czy i katalogi wystawowe chcecie dostawac do domu pocztą.

Przecież zawsze katalogi odbieracie na wystawach, a odbieranie owych nieszczęsnych numerków jest z tym - w tym wypadku - równoznaczne. I o co się kłócic?
[/quote]
Nie jest równoznaczne. Dostając numerek razem z potwierdzeniem przyjęcia psa pocztą albo wiedząc że możesz je odebrać na ringu nie tworzysz niepotrzebnych kolejek. Katalog to szczegół - bez niego możesz się obejść a bez dokumentów i numerka nie. Zdarzyło mi kilka razy w życiu, że dojeżdżałam na wystawę ,,na styk". Mając numerek i wiedząc, ze karta ocen czeka na ringu nie musiałam tracić czasu w kolejkach.
Ciekawe jak organizatorzy wyobrażają sobie ,,przerobienie" takiej liczby wystawców jaka może pojawić się przed 10. Jeszcze te potwierdzenia wpłaty... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli na dowodzie przelewu jest nazwa psa i np. nr PKR- nikt nie ma problemów z identyfikacją. Jak ktos płaci z obcego konta musi napisac swoje dane. I po sprawie.

Patrzę na to jak ksiegowy, no bo to na tym polega.Jak mi klient płaci ,a ja nie wiem za co to też mnie licho bierze.A jak ja komukolwiek płacę zawsze pisze za co i jest wszystko czytelne i jasne.

Co napiszemy w opisie operacji bankowej - to odczyta adresat.Inaczej nie może byc.Więc jak ktos dobrze opisał przelew - nie będzie miał problemów.

Link to comment
Share on other sites

[B]Karmi[/B],
[quote] Ciekawe jak organizatorzy wyobrażają sobie ,,przerobienie" takiej liczby wystawców jaka może pojawić się przed 10.[/quote]
normalnie, jak co roku :D, liczba dzienna psów niewiele się zmieniła, w porównaniu z krajówką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BarbeSale']Na pewno byłoby lepiej, ale potwierdzenia wyszłyby kilka dni później i co do niektórych mogłyby nie dojść, co nie zmienia faktu że kolejka z pewnością byłaby sporo krótsza.[/quote]
Ok, rozumiem.

[quote]
Dlatego tylko i wyłącznie naszą dobrą wolą było dzwonienie do wystawców z prośbą o dosłanie championatów, co niestety niektórym też się nie podobało.
[/quote]
To też rozumiem, mimo, że mnie nie dotyczyło.


[quote]Wyobraźmy sobie raptem kilka osób przed sobą do wzięcia numerów i 3 minuty czekania. Tak jest możliwość odebrania numerów nawet 20 wystawców naraz przez jedną osobę, pod warunkiem pokazania potwierdzeń zgłoszeń psów każdej z tych 20 osób. Tylko żeby potem nie było sytuacji, że ktoś przychodzi po numery które już zostały wydane w w/w sposób. [B]Pryz odbieraniu numerów zgłoszeń wystarczy okazać najmniejszy numer z posiadanych numerów zgłoszeń [/B]i ewentualnie potwierdzenie wpłaty[B].[/B]
[/quote]

No i świetnie :multi: To mi się podoba, tylko jeszcze jedno maleńkie pytanie - rodowody będą potrzebne? Nie wiem do sprawdzenia PKR czy coś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik'][B]bodzia78[/B], bez paniki [/quote] :modla: wielkie za tak szybką odpowiedź :D Wiesz - ja okropnie panikuję. Przez kilka lat wystawiałam tylko cudze psy :oops::oops::oops: a Rzeszów to po 6 latach powrót na ringi z własnym młodym psem :p na którym mi bardzo zależy. Mam kulę w żołądku i okroooopnie się denerwuję :) > Dzięki za wyjaśnienie :) lżej mi :) i do zobaczenia :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']No i świetnie :multi: To mi się podoba, tylko jeszcze jedno maleńkie pytanie - rodowody będą potrzebne? Nie wiem do sprawdzenia PKR czy coś?[/quote]

oj, oj dobra nie napiszę drugi raz że regulamin pasowałyby znać, oryginał rodowodu trzeba mieć na wystawię, na każdej wystawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BarbeSale']oj, oj dobra nie napiszę drugi raz że regulamin pasowałyby znać, oryginał rodowodu trzeba mieć na wystawię, na każdej wystawie.[/QUOTE]
Pytanie odnosiło się do tego, czy potrzebny będzie rodowód przy pokazywaniu informacji o psie (typu potwierdzenie wpłaty i to co ma przyjść pocztą). Warto to wiedzieć, przynajmniej w moim przypadku, bo nie wiem czy taszczyć całą teczkę ze sobą, czy mogę wziąć tylko 2 kartki. Po prostu..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik'][B]Bura[/B], mam nadzieję, że przestaniesz zwalać kontuzje suki na wystawę, bo z tego co czytam to jest to zupełnie niezależne [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=3156&page=28[/URL] i dalej :) A dla mnie branie sukę po takich kontuzjach w jej wieku na wystawy jest z deka ... mało stosowne dla miłośnika psów :)[/quote]
I pewnie tak jak wielu"hodowców" poradzisz mi aby ją uśpić i kupić szczenię? Suka bya wyleczona, słońce moje. Ale wiesz, może gdybyś sama miała podobną sytację to zrozumiał(a)byś mnie. Niejeden raz już po kontuzji była wystawiana i niejedno CWC po tym otrzymała. A nawet bisa weteranów. Może Tobie to nie odpowiada?? Twoja sprawa. Ja wystawiać ję będę nadal, jeśli jest wg. mnie w kondycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Pytanie odnosiło się do tego, czy potrzebny będzie rodowód przy pokazywaniu informacji o psie (typu potwierdzenie wpłaty i to co ma przyjść pocztą). Warto to wiedzieć, przynajmniej w moim przypadku, bo nie wiem czy taszczyć całą teczkę ze sobą, czy mogę wziąć tylko 2 kartki. Po prostu..[/quote]

Przy odbieraniu numerów katalogowych i katalogów rodowód nie jest potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...