Jump to content
Dogomania

I Międzynarodowa Wystawa Rzeszów 2008


POMIAN

Recommended Posts

[quote name='panienkabubu']
[I]To dlaczego takie psy zostały przyjęte na wystawę?
Przecież [B]warunkiem[/B] przyjęcia psa, było OPŁACENIE wystawy do danego terminu.
Skoro pisaliście dużo dużo wcześniej, że takie psy nie zostaną przyjęte, to dlaczego je przyjmowaliście? Teraz przez to tworzyć się będą niepotrzebne nerwy, kolejki i szum wystawców. A uważam, że to wszystko mogłoby być załatwione zupełnie inaczej.[/I][/quote][I]
Zastanów się tylko ile zapewne byś napisała tutaj postów obrażających itp. organizatorów, jeślibyś np. zgłosiła psa, wysłała potwierdzenie, ale ponieważ na tym potwierdzeniu nie było napisane za jakiego psa jest opłata, wpłata nie byłaby zaksięgowana, a w konsekwencji pies byłby nie przyjęty, Twój pies. A co do kolejek, szumu i nerwów, to jeśli martwisz się o innych wystawców, to miło, ale mimo wszystko nie ma to zbyt dużego związku z tym o czym pisałaś.

[quote] Egzekwowaliście braki championatów, co (jak dla mnie) nie jest wielką tragedią, jeżeli pies nie ma wpisanych tytułów w katalogu, a takich rzeczy, jak OPŁATA nie mogliście wyegzekwować?[/quote]Jeśli dla Ciebie nie robi różnicy czy pies który jest wystawiany w klasie championów ma rzeczywiście dorosły championat któregoś z krajów zrzeszonych w FCI, czy nie, to ... może np. przeczytaj regulamin wystaw psów rasowych?

[quote name='Cambel&Megi']Czyli wychodzi na to, że zdołałabym wejść z moją niewystawową suczą?[/quote]

Nie, nie wychodzi na to, według mnie, a raczej tak było, pytanie odnosiło się do naklejki z numerem, a nie z byciem lub nie psa w katalogu. Bez naklejki, [B]ale z[/B] [B]potwierdzeniem zgłoszenia psa[/B], pies może wejść na teren wystawy !
[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BarbeSale']
- z psem można wejść na teren hali bez numeru katalogowego
- sekretariat nie ma nic wspólnego z wydawaniem numerów katalogowych (dopiero po ok. godzinie 11 numery będą do odebrania w sekretariacie)
- na planie widać wyraźnie, że przyjmowanie psów jest na wprost od wejść
[/quote]

[B]BarbeSale,[/B] gorąco dziękuję za informacje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel&Megi']Czyli wychodzi na to, że zdołałabym wejść z moją niewystawową suczą?[/quote]

Na to wychodzi, w tamtym roku wchodzili, tylko z tego co pamiętam przy wejściu trzeba mieć książeczkę zdrowia albo po prostu taki świstek papieru od weterynarza, że psiak jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Na to wychodzi, w tamtym roku wchodzili, tylko z tego co pamiętam przy wejściu trzeba mieć książeczkę zdrowia albo po prostu taki świstek papieru od weterynarza, że psiak jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.[/quote]

Taki świstek mam, ale hmmm nie chcę psa "męczyć", nie jest przyzwyczajona do takich imprez, chociaz na targach zoologicznych byla ze mną...Zawsze to ludzie chętniej wrzucają do puszki, jak mogą sobie psa pogłaskać...Ok już nie offuję :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BarbeSale']
[I]Zastanów się tylko ile zapewne byś napisała tutaj postów obrażających itp. organizatorów, jeślibyś np. zgłosiła psa, wysłała potwierdzenie, ale ponieważ na tym potwierdzeniu nie było napisane za jakiego psa jest opłata, wpłata nie byłaby zaksięgowana, a w konsekwencji pies byłby nie przyjęty, Twój pies. [/I]
[/quote]
Proszę mi wyjaśnić, bo czegoś tu nie rozumiem.Czy opłatę za wystawę można zaksięgować i przypisać do konkretnego psa tylko po podaniu tytułu wplaty na dowodzie( w tym wypadku imie i rasa psa)? Dla mnie to conajmniej dziwne..przecież jeśli nawet ktoś zapomniał/nie podał nazwy psa-a przecież wysyłał wcześniej zgłoszenie i podawał swoje dane na formularzu-można chyba do niego przypisać zgłoszonego psa, identyfikując nazwisko??
Pomijam oczywiście osoby,za które płacił ktos inny.Ale i tak weryfikacja o której myslę pomogłaby częściowo posegregować przyjete zgłoszenia a co za tym idzie rozesłać numerki. Na wielu wystawach byłam, ale jeszcze z czymś podobnym się nie spotkałam...I nie rozumiem, po co krzyk z opłatami do podanego wcześniej przez Oddział terminu- spokojnie można by płacic na wystawie, bo widać wcześniejsze opłaty i tak problemu nie rozwiązały, i tak trzeba swoje odstać- żeby okazać dowód wpłaty! Miało być szybko i sprawnie- wyszło zamieszanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel&Megi']Taki świstek mam, ale hmmm nie chcę psa "męczyć", nie jest przyzwyczajona do takich imprez, chociaz na targach zoologicznych byla ze mną...Zawsze to ludzie chętniej wrzucają do puszki, jak mogą sobie psa pogłaskać...Ok już nie offuję :eviltong:[/quote]
jak chcesz to czurnego dostaniesz i powiesz ze to pies ze schrona ;)
a tak w ogole Cambel trafisz na moj ring ;)? P.S ten sam co w tamtym roku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']jak chcesz to czurnego dostaniesz i powiesz ze to pies ze schrona ;)
a tak w ogole Cambel trafisz na moj ring ;)? P.S ten sam co w tamtym roku ;)[/quote]

Na pewno wszyscy uwierzą :evil_lol: Nie no, będziemy sobie z Yumi (whippetka) spacerować :lol::lol:
Pewnie, że trafię, a jak już trafię, to się nie odczepię... :eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berdi']Proszę mi wyjaśnić, bo czegoś tu nie rozumiem.Czy opłatę za wystawę można zaksięgować i przypisać do konkretnego psa tylko po podaniu tytułu wplaty na dowodzie( w tym wypadku imie i rasa psa)? Dla mnie to conajmniej dziwne..przecież jeśli nawet ktoś zapomniał/nie podał nazwy psa-a przecież wysyłał wcześniej zgłoszenie i podawał swoje dane na formularzu-można chyba do niego przypisać dowód wpłaty identyfikując nazwisko??
Pomijam oczywiście osoby,za które płacił ktos inny.[/quote]

Dobrze, to niech będzie ta druga ewentualność

[quote]Ale i tak weryfikacja o której myslę pomogłaby częściowo posegregować przyjete zgłoszenia a co za tym idzie rozesłać numerki. Na wielu wystawach byłam, ale jeszcze z czymś podobnym się nie spotkałam...[/quote]Tzn. z czym? że po numerek trzeba podejść do punktu przyjmowania psów na wystawie? W takim razie chyba jednak na niewielu wystawach byłaś.

[quote]I nie rozumiem, po co krzyk z opłatami do podanego wcześniej przez Oddział terminu- spokojnie można by płacic na wystawie, bo widać wcześniejsze opłaty i tak problemu nie rozwiązały,[/quote]

Któryś z oddziałów, chyba Katowice, ale teraz sobie nie przypomnę, ma na ulotce napisaną informacje że psy nie opłacone do końca terminu zgłoszeń nie będą ujęte w katalogu, ale zaraz pod tą informacją dopisek że opłata w dniu lub do dnia wystawy (dokładnie nie pamiętam) wynosi tyle i tyle. To dopiero paradoks co nie?
Ale faktycznie według mnie to był nasz błąd, lepiej byłoby dać możliwość płacenia za psa na wystawie, ale powiększyć opłatę o min. 50%, wtedy i tak nie wielu wystawców płaciłoby w dniu wystawy.

[quote] i tak trzeba swoje odstać- żeby okazać dowód wpłaty! Miało być szybko i sprawnie- wyszło zamieszanie.[/quote]Jeszcze nic nie wyszło to raz, a dwa nikt jeszcze nie wie czy będzie zamieszanie, czy może jednak "szybko i sprawnie".

Aha i coś mi się wydaje, że jednak im więcej osób płaci na wystawie tym większe są kolejki, nerwy i szum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel&Megi']Taki świstek mam, ale hmmm nie chcę psa "męczyć", nie jest przyzwyczajona do takich imprez, chociaz na targach zoologicznych byla ze mną...Zawsze to ludzie chętniej wrzucają do puszki, jak mogą sobie psa pogłaskać...Ok już nie offuję :eviltong:[/quote]

No fakt :lol: a Ty stoisz z puszką? :) Jak tak to gdzie? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BarbeSale']Dobrze, to niech będzie ta druga ewentualność[/quote]
Czyli dalej, wymijająco- i bez odpowiedzi.

[quote name='BarbeSale']
Tzn. z czym? że po numerek trzeba podejść do punktu przyjmowania psów na wystawie? W takim razie chyba jednak na niewielu wystawach byłaś.
[/quote]
Widzę,że nie czytasz ze zrozumieniem, a z powyższych odpowiedzi to wynika- więc juz tłumaczę :lol::
-Numerki są do odebrania na wystawach- dla osób, które nie zapłaciły- lub zapłaciły zbyt późno.Wszystkie wystawy organizują to właśnie tak,że cała reszta zgłaszających i oplacających wcześniej dostaje te numerki do domu. Tymczasem w Rzeszowie nie tylko o numerek chodzi- wraz z numerkiem ma byc jeszcze dostarczony dowód wpłaty, bo Rzeszów do tej pory nie potrafi rozliczyć zgłoszonych psów. Nieudolna coś ta organizacja jak na razie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berdi']


Widzę,że nie czytasz ze zrozumieniem, a z powyższych odpowiedzi to wynika- więc juz tłumaczę :lol::
-Numerki są do odebrania na wystawach- dla osób, które nie zapłaciły- lub zapłaciły zbyt późno.Wszystkie wystawy organizują to właśnie tak,że cała reszta zgłaszających i oplacających wcześniej dostaje te numerki do domu. Tymczasem w Rzeszowie nie tylko o numerek chodzi- wraz z numerkiem ma byc jeszcze dostarczony dowód wpłaty, bo Rzeszów do tej pory nie potrafi rozliczyć zgłoszonych psów. Nieudolna coś ta organizacja jak na razie...[/quote]
Chyba mało wystaw widziałaś, że sądzisz, że TYLKO Rzeszów tak robi.
Proponuję przyjedźcie, zobaczcie, a dopiero PO krytykujcie.

Link to comment
Share on other sites

Już to pisałam, ale powtórzę

Rzeszów od wielu lat nie wysyła numerków. Są do odebrania razem z katalogiem. Dlaczego? Ktoś może w między czasie zgubić, zapomnieć, potwierdzenie dotrze w poniedziałek po wystawie. I co? Wtedy są jaja, bo nagle szybko do sekretariatu bo numerka nie ma.
A tak dostajecie do łapki z katalogiem i maszerujecie na ring. Dalej źle? To jeszcze wiele wystaw i doświadczenia przed wami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Jeśli tak ci się poprzednie wystawy nie podobały, a na dodatek twoja suka chorowała po wystawie, to po co zgłaszałaś?

Ja w Rzeszowie akurat załatwiam wszystko błyskawicznie, w tamtym roku numerek odebrałam w paręnaście sekund, a przyjechałam ok. 09.30, czyli w największym natężeniu ruchu.[/quote]

Dlaczego zgłaszałam to poraz wtóry napiszę: miałam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej: czytaj lepiej. Widzę, że nie będzie. I widzę, że to po prostu ostatni rok, kiedy wybieram się z psem na tą wystawę, skoro mam płacić i jeszcze się denerwować to dziękuję, pojadę gdzie indziej. Mam tylko nadzieję, że tym razem jednak będzie ta nieśliska wykładzina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Chyba mało wystaw widziałaś, że sądzisz, że TYLKO Rzeszów tak robi.
Proponuję przyjedźcie, zobaczcie, a dopiero PO krytykujcie.[/quote]

Nie TYLKO Rzeszów tak robi.Ale TAKI bałagan ma TYLKO Rzeszów.Nie będę się tłumaczyć gdzie i na ile wystaw jeżdżę-bo nie mam po co i komu.Ale z takim brakiem kompetencji jak tu- nie spotkałam się nigdzie.A tak apropo zgłoszeń- mój pies zgłaszany był baaardzo dawno.I jak do tej pory nie mam potwierdzenia.Ale za to jaki krzyk o pieniądze był...

Przykro mi,ale nie przyjdę i nie zobaczę.Nie będę jechac 500 km w jedną stronę dla tak fatalnych warunków, organizacji i niemożności należytego zaprezentowania psa w ciasnym ringu. Mam nadzieję,że to pierwsza i ostatnia Międzynarodowa rzeszowska...

Link to comment
Share on other sites

Miałam własnie napisac to , co Atik napisała.
Mam za sobą wiele wystaw i pamiętam,ze taka praktyka jak tu jest stosowana w różnych krajach, w Polsce do tego skłania sie coraz wiecej oddziałów.

Gdybyście choc raz przygotowywali wystawę , to pewnie inaczej patrzylibyście na to wszystko. Najfajniej jest zgłosic,zapłacic albo nie,przyjechac albo nie, i marudzic,marudzic,marudzic.

I zawsze oddział jest winny,że deszcz, że śnieg i mróz i wiatr, itd, itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BarbeSale']
[I]Zastanów się tylko ile zapewne byś napisała tutaj postów obrażających itp. organizatorów, jeślibyś np. zgłosiła psa, wysłała potwierdzenie, ale ponieważ na tym potwierdzeniu nie było napisane za jakiego psa jest opłata, wpłata nie byłaby zaksięgowana, a w konsekwencji pies byłby nie przyjęty, Twój pies. A co do kolejek, szumu i nerwów, to jeśli martwisz się o innych wystawców, to miło, ale mimo wszystko nie ma to zbyt dużego związku z tym o czym pisałaś.[/I]
[/quote]

No to przepraszam bardzo, albo jesteście konsekwentni, albo nie. Podejrzewam, że jest tutaj raczej taki myk, że byłoby o 600 psów mniej na wystawie, co wiąże się z nieopłacalnością wystawy.
W takim razie mogłam nie patrzeć na zegarek zgłaszając moją sukę, tylko olać to i zapłacić po czasie, przecież i tak musiałabym to potem zweryfikować.
Mnie nauczono przy zgłaszaniu psa na pierwszą w życiu wystawę co należy napisać w tytule przelewu i nigdy nie było problemów. Czy nie łatwiej byłoby na stronie oddziału w sprawach opłat napisać co powinno znaleźć się w tytule przelewu? Nie ułatwiłoby to czegoś? Chyba, że tylko ja tak myślę.
Jest to po prostu nie fair dla ludzi, którzy płacą zaraz przy zgłoszeniu, np. na początku listopada czy grudnia. Jeżeli ktoś inny może zapłacić, przyjmijmy "błędnie", a jego pies i tak zostanie przyjęty. Trzeba było powiedzieć, że można stosować takie myki.
Dlaczego mam cierpieć za kogoś, kto źle wypełnił przelew? Nie można było wysłać numerków do tych, u których sprawa była jasna? Kolejka zmniejszyłaby się o ok 1800 wystawców. No, ale lepiej komplikować sobie życie. Chyba, że zaraz wyjdzie, że wszyscy mieli błędy w przelewach.

[quote name='BarbeSale']
[I]Jeśli dla Ciebie nie robi różnicy czy pies który jest wystawiany w klasie championów ma rzeczywiście dorosły championat któregoś z krajów zrzeszonych w FCI, czy nie, to ... może np. przeczytaj regulamin wystaw psów rasowych?[/I]

[/quote]

Dobrze, tutaj przyznaję rację, ale jeżeli ktoś nie dośle championatu, to i tak go przyjmiecie, tylko, że w klasie otwartej, czyż nie tak mówi regulamin? A jeżeli ktoś nie opłaci wystawy, to nie powinien być przyjęty. Takie moje zdanie.

A jeżeli chcecie być "światowi", to teczki z numerkami mogły być do odbioru na ringach, tak jak jest np. w Czechach i Słowacji. Czy ktoś to kwestionował?

[quote name='BarbeSale']Jeszcze nic nie wyszło to raz, a dwa nikt jeszcze nie wie czy będzie zamieszanie, czy może jednak "szybko i sprawnie".[/quote]

Mam nadzieję, że będzie "szybko i sprawnie", bo nie wyobrażam sobie wstawać wcześnie rano po to by spóźnić się na ocenę (moja rasa idzie o 10) przez stanie w kolejce po numerek. Bo bez numerka na ring nie wpuszczą.

[quote name='Cavisia']Chyba mało wystaw widziałaś, że sądzisz, że TYLKO Rzeszów tak robi.
Proponuję przyjedźcie, zobaczcie, a dopiero PO krytykujcie.[/quote]

Wtedy to już nie pozostawimy na was suchej nitki :evil_lol::evil_lol::eviltong:




Mam jeszcze pytanie organizacyjne.
Wyobraźmy sobie ogromne kolejki po te nieszczęsne numerki.
Czy jest możliwość zbiorowego odebrania numerka? Tzn. gdybym chciała odebrać za siebie i koleżankę, np? Czy tak jak pisano wcześniej będzie obowiązywała kolejka zgodnie z przyjmowanymi zgłoszeniami? Będziemy mieli się segregować w kolejce kto pierwszy zgłosił, czy co?

Link to comment
Share on other sites

Mnie na wystawach rzeszowskich zawsze się podobało, na hali również mimo że było w jeden dzień. Teraz są dwa dni więc powinno być znacznie luźniej. Organizacja i atmosfera była zawsze na wysokim poziomie i nigdy nie stałam dłużej niż 5 minut za numerkiem. W razie kolejki zawsze można zanieść manatki na miejsce i spokojnie wrócić po numerek i katalog. Myślę ze w tym roku też będzie super.
Powodzenia wszystkim wystawiającym i miłej zabawy :multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']Gdybyście choc raz przygotowywali wystawę , to pewnie inaczej patrzylibyście na to wszystko. Najfajniej jest zgłosic,zapłacic albo nie,przyjechac albo nie, i marudzic,marudzic,marudzic.
[/quote]

Chciałam tylko powiedzieć, że wystawę powinni organizować ludzie, którzy mają na to czas, ochotę i zapał. I pomysł. Nie mówię, że w Rzeszowie tego nie było. To są tylko takie moje odczucia.


I nie uzyskałam informacji na temat wykładziny na ringu, czy ring będzie cały wyłożony wykładziną, czy tylko paseczek po przekątnej?

Link to comment
Share on other sites

Ludzie!!!! ja juz nie mogę tego czytac, albo płakac nad wami, albo sie śmiac.
Czy i katalogi wystawowe chcecie dostawac do domu pocztą.

Przecież zawsze katalogi odbieracie na wystawach, a odbieranie owych nieszczęsnych numerków jest z tym - w tym wypadku - równoznaczne. I o co się kłócic?
Dajcie spokój ludziom z oddziału rzeszowskiego, bo na drugi raz ani odrobiny wiadomości nie otrzymacie na forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...